Syn má několik exekucí – chceme ho odhlásit z našeho bytu, jak na to?Dobrý den, žádám Vás o radu ve věci odhlášení mého syna z místa našeho trvalého bydliště. Syn je problémový ,je na něj uvaleno z různých důvodů několik exekucí o kterých jsme se jako rodiče dozvěděli toliko náhodně, je mu 26 let,s námi nekomunikuje , u nás sporadicky přebývá , pracuje občas, a nám hrozí exekuce na majetek v bytě ,kde mu vůbec nic nepatří.Výše exekucí dosahuje značných částek on tuto situaci odmítá řešit a mi si s touto situací nevíme jak poradit. Na místním magistrátu mi sdělili ,že mám smůlu. Toto se mi nezdá , já ani moje manželka jsme nikomu nic nedlužili a teď takovéto obrovské problémy . Jestli můžete prosím poraďte nám co s touto situací. Děkuji.


Toto není otázka rodinného, ale správního práva, přesto na ni stručně odpovíme. Opravdu se může stát, že se ve vašem domě objeví exekutor a bude chtít sepsat majetek, který vašemu synovi nepatří, ale patří vám. V takovém případě nezbude, než abyste se bránili soudní vylučovací žalobou (nejlépe s advokátem).

Odhlášení syna z trvalého pobytu skutečně není tak jednoduché, nestačí nahlásit na úřadovně, že už ho doma nechcete. Musíte prokázat jednak to, že syn už váš byt neužívá a jednak to, že zaniklo jeho užívací právo. To se většinou prokazuje soudním rozhodnutím, to znamená, že musíte nejprve syna žalovat, nejlépe o vyklizení bytu (opět doporučuji advokáta). Pokud vám soud vyhoví, tak s tímto rozsudkem a s doklady o tom, že syn již byt neužívá (např. svědectví sousedů) znovu zajděte na ohlašovnu příslušného městského úřadu a požádejte o zrušení trvalého pobytu vašeho syna.

 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.