Re: Přemrštěné výživné

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Přemrštěné výživné

Příspěvekod chomovi v pon 07. čer 2010 8:40:45

Dobrý den,co dělat když manžel má nově stanoveno přemrštěné výživné.S manželem mám dvě děti jedno má 3 roky druhé 5 a je velmi těžce postižené je mentalně retardované a navíc má i duševní poruchu,opravdu je to v podstatě ležák a nerozumí ani co mu říkáme.Vyžaduje celodenní péči.
Manžel má ještě dvě děti z 1 manželství 20 a 13 let a jeho žena si nechala zvýšit výživné na 3200Kč.Sama má 21400 čisté mzdy a její druh kterého zapírá ale má u ní i trvalé bydliště má 20 800.mají auto vlastní byt no prostě všechno.
manžel od 1.dubna 2009 nemá práci a celý víc než rok ho já živým od 1.5.2009 podnikám vydělám si tak 5000 mesíčně jde o vedlejší činnost.Jinak mám jen příspěvek na péči ve 3 stupni ale ten patřív podstatě synovi,vhledem k tomu že podnikám jiné dávky krom přidavku na díte 2 500Kč nedostávám.
Co mám ted dělat??Manžel si našel práci dělníka a pracuje za minimum,vydělá si kolem 7 000 čistého a1800Kč dá za cestu,je to 35 km když bych odečetla to vyživné tak by již pro moje děti nezbylo nic.Co ted mám dělat????Mám žádat o snížení výživného nebo se obrátit na péči o dítě?Děkuji CHomová
chomovi
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 07. čer 2010 8:04:20


Re: Přemrštěné výživné

Příspěvekod Poradce v pon 07. čer 2010 8:50:02

chomovi píše:Dobrý den,co dělat když manžel má nově stanoveno přemrštěné výživné.S manželem mám dvě děti jedno má 3 roky druhé 5 a je velmi těžce postižené je mentalně retardované a navíc má i duševní poruchu,opravdu je to v podstatě ležák a nerozumí ani co mu říkáme.Vyžaduje celodenní péči.
Manžel má ještě dvě děti z 1 manželství 20 a 13 let a jeho žena si nechala zvýšit výživné na 3200Kč.Sama má 21400 čisté mzdy a její druh kterého zapírá ale má u ní i trvalé bydliště má 20 800.mají auto vlastní byt no prostě všechno.
manžel od 1.dubna 2009 nemá práci a celý víc než rok ho já živým od 1.5.2009 podnikám vydělám si tak 5000 mesíčně jde o vedlejší činnost.Jinak mám jen příspěvek na péči ve 3 stupni ale ten patřív podstatě synovi,vhledem k tomu že podnikám jiné dávky krom přidavku na díte 2 500Kč nedostávám.
Co mám ted dělat??Manžel si našel práci dělníka a pracuje za minimum,vydělá si kolem 7 000 čistého a1800Kč dá za cestu,je to 35 km když bych odečetla to vyživné tak by již pro moje děti nezbylo nic.Co ted mám dělat????Mám žádat o snížení výživného nebo se obrátit na péči o dítě?Děkuji CHomová



Vy nemůžete dělat nic, jednat musí váš manžel. Pokud se jedná o čerstvý rozsdek, kterým bylo výživné stanoveno nebo zvýšeno, může si proti němu do patnácti dnů od doručení podat odvolání. Jestliže se jedná již o starší záležitost, může si podat návrh na snížení výživného. Přiměřeně po úpravách může použít např. tento vzor
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

výživné na zletilé dítě

Příspěvekod blesk v sob 08. říj 2011 17:16:25

Dobrý den,chtěl bych se na Vás obrátit s dotazem ohledně placení výživného na svou 11-ti letou dceru.
V roce 2007 bývalá manželka podala návrh na rozvod a soudem mi bylo určeno výživné ve výši 3.000 kč. Nakonec k rozvodu nedošlo,protože bývalá manželka svou žádost zrušila. I přesto jsem tuto částku platil a platím do dnešního dne. V prosinci 2010 byl podnik ve kterém jsem pracoval uzavřen.V lednu 2011 býv. žena podala opět návrh na rozvod a v dubnu nás rozvedli.Od ledna 2011 do května 2011 jsem byl veden na ÚP. V červnu jsem podal návrh na snížení výživného z důvodu,že nejsem schopen nadále platit alimenty v plné výši.Nyní soud proběhl a soudkyně můj návrh zamítla z důvodů vyplacení odchodného bývalého zaměstnavatele ve výši 250.000 kč. Z této částky jsem na žádost bývalé ženy vyplatil částku 230.000 kč.Moje měsíční náklady číní 6.000 kč nájem a 3.000 kč alimenty.
Bylo rozhodnutí soudkyně správné?Vůbec ji nezajímalo,že už dnes nejsem schopen svým závazkům dostát.Ještě bych chtěl dodat,že když se vypočítavalo výživné,tak býv. manželka vydělávala 8.000kč čistého a od roku 2009 vydělává 20.000 kč.
Prosím poraďte mi,jak mám vzniklou situaci řešit.
Děkuji
blesk
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 08. říj 2011 16:24:25

Re: výživné na zletilé dítě

Příspěvekod Poradce v ned 09. říj 2011 15:29:52

blesk píše:Bylo rozhodnutí soudkyně správné?Vůbec ji nezajímalo,že už dnes nejsem schopen svým závazkům dostát.Ještě bych chtěl dodat,že když se vypočítavalo výživné,tak býv. manželka vydělávala 8.000kč čistého a od roku 2009 vydělává 20.000 kč.
Prosím poraďte mi,jak mám vzniklou situaci řešit.
Děkuji


Nejsem tu od toho, abych hodnotil správnost soudního rozhodnutí, ale vaše argumenty mají svou logiku. Pokud s rozsudkem nesouhlasíte, podejte si proti němu odvolání, ve kterém můžete vaše argumenty podrobně rozvést.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: výživné na zletilé dítě

Příspěvekod blesk v sob 19. lis 2011 14:13:08

Dobrý den,děkuji Vám za odpověď v předešlém příspěvku.
Měl bych na Vás ještě jeden dotaz.Jelikož jsem nestihl ve stanovené lhůtě podat odvolání ohledně snížení částky výživného na dceru, zajímalo by mě, po jak dlouhé době mohu opět zažádat soud o snížení výživného.
Děkuji za odpověď
blesk
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 08. říj 2011 16:24:25

Re: výživné na zletilé dítě

Příspěvekod Poradce v ned 20. lis 2011 18:21:04

blesk píše:Dobrý den,děkuji Vám za odpověď v předešlém příspěvku.
Měl bych na Vás ještě jeden dotaz.Jelikož jsem nestihl ve stanovené lhůtě podat odvolání ohledně snížení částky výživného na dceru, zajímalo by mě, po jak dlouhé době mohu opět zažádat soud o snížení výživného.
Děkuji za odpověď

Důvodem pro změnu rozhodnutí o výši výživného je změna poměrů od poslední soudní úpravy výživného. Pokud tedy podáte žádost o snížení výživného, soud bude zkoumat, jestli od posledního rozsudku došlo ke snížení potřeb dítěte nebo k objektivnímu a vámi nezaviněnému snížení vašich možností výživné platit. jestliže takovou změnu soud neshledá, tak vaši žádost zamítne. Žádný časový úsek, po jehož uplynutí byste mohl žádat o snížení výživného, zákonem stanoven není.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Přemrštěné výživné

Příspěvekod Nikki2008 v pon 05. pro 2011 13:34:10

Dobrý den, chtěla bych se zeptat manžel je po3 ženatý a máme spolu 2 děti(4 a 1a půl roku). Z druhého má dceru 12 let na kterou platí 900kč. Z prvního má dceru(bývalá žena mu jí nikdy nedávala, dceři namluvila že je mrtvý a nyní když je ji 17let si vzpoměla že chce zvýšit výživný a to i zpětně za 3roky).Soud mu je zvýšil ze 700kč na 1600kč a zpětně doplatit za 3 roky dohromady 40000kč.Já jsem pobírám rodičovský příspěvek 7600kč a manžel si vydělává v průměru asi 18000kč. Platíme hypotéku, půjčku, věci pro děti, pojistky a po zaplacení všeho nám zbyde asi 4000 na zbytek měsíce. Chtěla bych se zeptat jestli když manžel podá odvolání, jestli se nemůže stát že by mu nově vypočítané výživné mohli ještě zvýšit? A ještě bych se chtěla zeptat, jak by se postupovalo v případě že by si podala žádost o zvýšení i bývalá druhá žena a chtěla také zpětně? To by manželovi vypočítali z platu další peníze nebo by se upravovalo i výživné pro první dceru?
Moc vám děkuji Nikki
Nikki2008
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 03. pro 2011 20:02:48

Re: Přemrštěné výživné

Příspěvekod Poradce v pon 05. pro 2011 14:52:42

Nikki2008 píše:Dobrý den, chtěla bych se zeptat manžel je po3 ženatý a máme spolu 2 děti(4 a 1a půl roku). Z druhého má dceru 12 let na kterou platí 900kč. Z prvního má dceru(bývalá žena mu jí nikdy nedávala, dceři namluvila že je mrtvý a nyní když je ji 17let si vzpoměla že chce zvýšit výživný a to i zpětně za 3roky).Soud mu je zvýšil ze 700kč na 1600kč a zpětně doplatit za 3 roky dohromady 40000kč.Já jsem pobírám rodičovský příspěvek 7600kč a manžel si vydělává v průměru asi 18000kč. Platíme hypotéku, půjčku, věci pro děti, pojistky a po zaplacení všeho nám zbyde asi 4000 na zbytek měsíce. Chtěla bych se zeptat jestli když manžel podá odvolání, jestli se nemůže stát že by mu nově vypočítané výživné mohli ještě zvýšit? A ještě bych se chtěla zeptat, jak by se postupovalo v případě že by si podala žádost o zvýšení i bývalá druhá žena a chtěla také zpětně? To by manželovi vypočítali z platu další peníze nebo by se upravovalo i výživné pro první dceru?
Moc vám děkuji Nikki

.
Pokud si odvolání podá pouze váš manžel, tak sice je teoreticky možné, že by mu výživné ještě mohlo být zvýšeno, ale prakticky k tomu asi nedojde. Ve věci péče o nezletilé děti sice soud není vázán návrhem a posuzuje jen zájem dítěte, ale že by odvolací soud přitížil tomu, kdo se odvolá, to se prakticky neděje. Pokud si žádost o zvýšení podá i druhá manželka, tak by se posuzovalo jen výživné pro dítě z druhého manželství, k výživnému dítěte z prvního manželství by se pouze přihlíželo, ale již by se neměnilo, jedná se totiž o jiné soudní řízení.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Přemrštěné výživné

Příspěvekod Nikki2008 v čtv 08. pro 2011 19:54:32

Dobrý den ,děkuji vám za předešlou odpověď. Ještě bych se vás chtěla zeptat jestli je možné si na odvolání vzít jiného právníka. Právnička bývalé manželky nám po našem právníkovi vzkázala, že jestli podáme odvolání tak oni ho dají také. My bychom odvolání chtěli podat, ale v naší finanční situaci mám strach jestli může dojít k tomu, že by se mu to výživné zvýšilo na vyšší částku než určil soud, případně na 2000,-kč, které požadovala bývalá žena. Také by mě zajímalo, jestli při odvolání je stejný soudce? Moc děkuji za odpověď
Nikki2008
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 03. pro 2011 20:02:48

Re: Přemrštěné výživné

Příspěvekod Poradce v čtv 08. pro 2011 20:50:44

Nikki2008 píše:Dobrý den ,děkuji vám za předešlou odpověď. Ještě bych se vás chtěla zeptat jestli je možné si na odvolání vzít jiného právníka. Právnička bývalé manželky nám po našem právníkovi vzkázala, že jestli podáme odvolání tak oni ho dají také. My bychom odvolání chtěli podat, ale v naší finanční situaci mám strach jestli může dojít k tomu, že by se mu to výživné zvýšilo na vyšší částku než určil soud, případně na 2000,-kč, které požadovala bývalá žena. Také by mě zajímalo, jestli při odvolání je stejný soudce? Moc děkuji za odpověď

O odvolání rozhoduje úplně jiný soud. Nyní ve věci rozhodoval okresní soud (pokud jste v Praze, tak je to soud obvodní, pokud jste v Brně, tak je to soud městský). O odvolání ale bude rozhodovat soud krajský, tedy i jiný soudce. Pouze v případě, že by krajský soud rozsudek soudu prvního stupně zrušil, rozhodoval by ve věci znovu tentýž soudce, který rozhodoval nyní.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Další

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

Bloud TopList