JAK VYŽADOVAT VÝŽIVNÉ OD MATKY?

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Zvýšení výživného bez soudu

Příspěvekod lupa v úte 20. kvě 2008 19:06:55

Dobrý den, zajímá mě jak postupovat v případě, že je otec ochoten dohodnout se na zvýšení výživného mimo soud. Je potřeba sepsat nějakou dohodu ? Co by tato dohoda měla obsahovat ? A jak postupovat v případě, že by tuto dohodu nedodržel. Děkuji za odpověď.
lupa
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. kvě 2008 18:56:06


Re: Zvýšení výživného bez soudu

Příspěvekod Poradce v úte 20. kvě 2008 19:37:13

lupa píše:Dobrý den, zajímá mě jak postupovat v případě, že je otec ochoten dohodnout se na zvýšení výživného mimo soud. Je potřeba sepsat nějakou dohodu ? Co by tato dohoda měla obsahovat ? A jak postupovat v případě, že by tuto dohodu nedodržel. Děkuji za odpověď.

Dohoda rodičů je vždy lepším řešením, než soudní řízení. Jestliže rodiče jsou schopni se na výživném dohodnout, není důvod s tím chodit k soudu (jedinou výjimkou je situace, kdy se rodiče dítěte právě rozvádějí - to musí být výchova a výživa vždy upravena soudně).


Jestliže si rodiče vzájemně důvěřují, stačí ústní dohoda. Může samozřejmě být i dohoda písemná. Dohoda by měla obsahovat výši výživného a jakým způsobem bude splatné (do kolikátého dne v měsíci, na účet - složenkou - v hotovosti). Dohoda nemusí být nijak ověřovaná, ale pokud se na tom rodiče dohodnou, mohou si nechat podpisy i ověřit. Pokud by v budoucnu nechtěl dohodu repektovat, může se druhý z rodičů obrátit na soud se žádostí o určení výživného.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

JAK VYŽADOVAT VÝŽIVNÉ OD MATKY?

Příspěvekod GeenaD@seznam.cz, jarkast7@seznam.cz v pát 29. srp 2008 17:10:22

mám otázku týkající se mé matky, v současné době jsem studentkou poněkud drahé školy,
ostěhovala jsem s od matky a potřebovala bych na ni podat žalobu, exekuci,
popř. žalobu spojenou s mařením výkonu soudního, úředního rozhodnutí, exekuci,
máte někdeo Vzor??????
Budu Vám VELMI VDĚČNÁ pokud mi poradíte to rozhýbat!!!!
GeenaD@seznam.cz, jarkast7@seznam.cz
 

Re: JAK VYŽADOVAT VÝŽIVNÉ OD MATKY?

Příspěvekod Poradce v pát 29. srp 2008 19:50:01

GeenaD@seznam.cz, jarkast7@seznam.cz píše:mám otázku týkající se mé matky, v současné době jsem studentkou poněkud drahé školy,
ostěhovala jsem s od matky a potřebovala bych na ni podat žalobu, exekuci,
popř. žalobu spojenou s mařením výkonu soudního, úředního rozhodnutí, exekuci,
máte někdeo Vzor??????
Budu Vám VELMI VDĚČNÁ pokud mi poradíte to rozhýbat!!!!



Nějaké vzory jsou tady, po přiměřené úpravě pro vás bude vhodný nejlépe tento. Podle toho, co jste všechno vyjmenovala, se do toho chcete pustit dost vehementně, doporučuji proto navštívit advokáta. Nemusíte se nechat zastupovat pro celé řízení, ale může vám alespoň sepsat návrh.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Výživné, které má platit matka

Příspěvekod hela2204 v úte 09. čer 2009 12:32:42

Rodiče dětí jsou rozvedeni. Otec má ve své péči děti a znovu se oženil. Matka dětí je na mateřské dovolené, jelikož má se svým novým partnerem další dvě děti, ale je vedená jako svobodná matka (s partnerem spolu nežijí).
Je nějaká možnost, aby otec pobíral výživné ??? Děkuji.
hela2204
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 09. čer 2009 11:19:07

Re: Výživné, které má platit matka

Příspěvekod Poradce v čtv 11. čer 2009 17:24:54

hela2204 píše:Rodiče dětí jsou rozvedeni. Otec má ve své péči děti a znovu se oženil. Matka dětí je na mateřské dovolené, jelikož má se svým novým partnerem další dvě děti, ale je vedená jako svobodná matka (s partnerem spolu nežijí).
Je nějaká možnost, aby otec pobíral výživné ??? Děkuji.

Matka samozřejmě má vyživovací, povinnost, ale jak vysoké výživné má platit, či zda vůbec, o tom musí rozhodnout soud (pokud se tedy rodiče nedohodnou bez soudu).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

Bloud TopList