Trestní oznámení

Co všechno vás v průběhu trestního řízení může potkat
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Trestní oznámení

Příspěvekod copy v sob 10. kvě 2008 14:08:45

Dobrý den,měl bych jeden zdvořilý dotaz. Pokud by proti mé osobě mělo být podáno trestné oznámení a následně zahájeno trestné stíhání, do jaké doby bych o tomto měl být informován?
copy
 


Re: Trestní oznámení

Příspěvekod Poradce v sob 10. kvě 2008 14:09:32

Pokud je podáno trestní oznámení, nestanoví zákon žádné lhůty, v nichž by měl být ten, jehož se oznámení týká (podezřelý), s tímto oznámením seznámen. Je na příslušném státním zástupci a policejním orgánu, jakou zvolí taktiku pro objasnění případného trestného činu. V některých případech je nejjednodušší vyslechnout podezřelého okamžitě po podání trestního oznámení, v jiných případech se provádí delší operativní šetření, které může, ale také nemusí vést k zahájení trestního stíhání. Pokud by ovšem proti vám bylo zahájeno trestní stíhání, tak se o tom zcela jistě dozvíte, protože trestní stíhání se zahajuje tím, že podezřelému je usnesením o zahájení trestního stíhání podrobně sděleno, pro jaké jednání je stíhán a jaký v tom jednání je spatřován trestný čin. Ve zkráceném řízení se usnesení o zahájení trestního stíhání nevydává, přesto již v přípravném řízení musí být podezřelému sděleno, z čeho je podezřelý.

Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

daňové úniky

Příspěvekod pituha v pon 13. říj 2008 13:08:07

Dobrý den .
Chtěla bych poprosit o radu ,kam se dají hlásit daňové úniky. Nevím ,jestli mám jít na Finanční úřad,nebo na jiný odbor. Děkuji.

pituha
 

Re: daňové úniky

Příspěvekod Poradce v pon 13. říj 2008 13:35:22

pituha píše:Dobrý den .
Chtěla bych poprosit o radu ,kam se dají hlásit daňové úniky. Nevím ,jestli mám jít na Finanční úřad,nebo na jiný odbor. Děkuji.Můžete samozřejmě podat trestní oznámení na policii či státní zastupitelství. lepší ale bude věc oznámi finančnímu úřadu, který má lepší možnosti k prozkoumání celé záležitosti a poté případně sám věc předá orgánům činným v trestním řízení. Policie by se stejně nejdříve obrátila právě také na finanční úřad.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Trestní oznámení, výslechy, jednání u soudu apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

Bloud TopList