bezúhonnost jako předpoklad zaměstnání a trestný čin

Otázky trestního práva, které se nehodí do žádné z dalších kategorií
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

bezúhonnost jako předpoklad zaměstnání a trestný čin

Příspěvekod rostislav v úte 03. čer 2008 17:52:31


Dobrý den, pracuji v zaměstnání, kde je předpokladem pro práci bezúhonnost (také se na mne vztahuje zákon o sociálních službách č. 108/2006 Sb., pracuji jako kurátor pro děti a mládež). V době, kdy jsem nastupoval do zaměstnání, jsem ještě neměl zápis v rejstříku trestů (onen čin jsem spáchal v době svých univerzitních studií), nicméně počítám s tím že za několik měsíců budu mít soud pro "porušování autorských práv" (bylo na mne totiž podáno restní oznámení, byl jsem již u výslechu, bylo mi zabaveno pc, atd.) Chci se zeptat, zda existuje nějaká možnost, jak neztratit zaměstnání v době, co proběhne soud a bude znám rozsudek. Lze využít např. institutu narovnání nebo jiného k tomu, abych mohl dále vykonávat své zaměstnání? Jak zkrátka zabránit tomu, abych mohl dále pokračovat ve své práci a měl čisté svědomí, že je vše v pořádku? V minulosti jsem nebyl nikdy trestán, vedl jsem a vedu řádný život a svého činu lituji a jsem připraven uhradit veškeré škody, které mým jednáním vzklikly. Je to pro mne opravdu moc důležité. Děkuji za jakoukoliv odpověď, radu. Přeji hezký den.
rostislav
 


Re: bezúhonnost jako předpoklad zaměstnání a trestný čin

Příspěvekod Poradce v úte 03. čer 2008 18:12:15

rostislav píše:Dobrý den, pracuji v zaměstnání, kde je předpokladem pro práci bezúhonnost (také se na mne vztahuje zákon o sociálních službách č. 108/2006 Sb., pracuji jako kurátor pro děti a mládež). V době, kdy jsem nastupoval do zaměstnání, jsem ještě neměl zápis v rejstříku trestů (onen čin jsem spáchal v době svých univerzitních studií), nicméně počítám s tím že za několik měsíců budu mít soud pro "porušování autorských práv" (bylo na mne totiž podáno restní oznámení, byl jsem již u výslechu, bylo mi zabaveno pc, atd.) Chci se zeptat, zda existuje nějaká možnost, jak neztratit zaměstnání v době, co proběhne soud a bude znám rozsudek. Lze využít např. institutu narovnání nebo jiného k tomu, abych mohl dále vykonávat své zaměstnání? Jak zkrátka zabránit tomu, abych mohl dále pokračovat ve své práci a měl čisté svědomí, že je vše v pořádku? V minulosti jsem nebyl nikdy trestán, vedl jsem a vedu řádný život a svého činu lituji a jsem připraven uhradit veškeré škody, které mým jednáním vzklikly. Je to pro mne opravdu moc důležité. Děkuji za jakoukoliv odpověď, radu. Přeji hezký den.



Pokud budete odsouzen, bude to samozřejmě zapsáno v rejstříku trestů a nebudete bezúhonný. Jak jsem pochopil, tak jste se trestného činu (pravděpodobně podle § 152 trestního zákona) skutečně dopustil. Za takové situace v podstatě jedinou možností je využití tzv. odklonu od trestního řízení, což je buď podmíněné zastavení trestního stíhání nebo narovnání. Podrobnosti o těchto institutech se dovíte po kliknutí na příslušné odkazy. Zjednodušeně řečeno to v obou případech vyžaduje vaše plné doznání a nahrazení škody, dobré osobní předpoklady (píšete, že jste nebyl tresán, to by vám mělo pomoci) a v případě narovnání ještě složení přiměřené částky na obecně prospěšné účely. Rozhodně doporučuji obrátit se se žádostí o pomoc na advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (trestní právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

Bloud TopList