Zavinil jsem dopravní nehodu

Co vás pravděpodobně čeká, pokud se dopustíte trestného činu
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Zavinil jsem dopravní nehodu

Příspěvekod copy v sob 10. kvě 2008 14:46:24

Prosím o pomoc. Nedávno jsem způsobil dopravní nehodu, na místě jsem dostal nějaké body a pokutu za: Nedání přednosti v jízdě - tím pro mě bylo vše vyřízené. Ale dnes mi volali z Policie že pán do kterého jsem narazil si ještě ten den zašel na rendgen a že mu zjistili naštípnuté žebro. Chtěl bych tedy vědět jak až můžu být postihován a jaké jsou sankce popř. tresty. Předem děkuji
copy
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 10. kvě 2008 14:25:14


Re: Zavinil jsem dopravní nehodu

Příspěvekod Poradce v sob 10. kvě 2008 14:48:57

copy píše:Prosím o pomoc. Nedávno jsem způsobil dopravní nehodu, na místě jsem dostal nějaké body a pokutu za: Nedání přednosti v jízdě - tím pro mě bylo vše vyřízené. Ale dnes mi volali z Policie že pán do kterého jsem narazil si ještě ten den zašel na rendgen a že mu zjistili naštípnuté žebro. Chtěl bych tedy vědět jak až můžu být postihován a jaké jsou sankce popř. tresty. Předem děkujiV trestním i přestupkovém řízení platí zásada, že nikdo nemůže být za stejné jednání postihován dvakrát (ne bis in idem). Pokud tedy vámi zaviněná nehoda byla vyřešena v blokovém řízení, jedná se o věc rozhodnutou a nelze o ní rozhodovat znovu. Neznám okolnosti vašeho případu, ale teoreticky by bylo možné, že by původní rozhodnutí mohlo být zrušeno v mimořádném řízení (obnova řízení nebo přezkumné řízení). V takovém případě by mohlo být o vašem přestupku rozhodnuto znovu, případně by věc mohla být postoupena orgánům činným v trestním řízení, pokud by bylo podezření, že jste se dopustil trestného činu. Toto posouzení přitom bude záležet na závažnosti zranění poškozeného. Pokud by se potvrdilo, že vaše jednání je trestným činem, mohlo by být v případě lehčí újmy posouzeno jako trestný čin ublížení na zdraví podle § 223 trestního zákona (trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti), v případě těžké újmy na zdraví jako trestný čin ublížení na zdraví podle § 224 odst. 1,2 trestního zákona (trest odnětí svobody na dobu 6 měsíců až pěti let nebo peněžitý trest, případně zákaz činnosti). Blíže se k vaší otázce nelze vyjádřit, v případě potřeby se obraťte na některého advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Dopravni nehoda

Příspěvekod Jedukuk v stř 05. lis 2008 22:57:58

Dobry den nedavno jsem srazila autem cyklistku nechtene poskytla jsem prvni pomoc zavolala zachranku pani mela otres mozku lezela pet dni v nemocnici vysetreni CT Magneticka rezonance dopadla dobre pani je uz dva mesice neschopna nikdy jsem nebyla trestana ani pokuta nic, stalo se to v obci v rychlosti 40km mam dve male deti jaky trest me ceka u soudu a jake jsou poplatky soudu dekuji.

Jedukuk
 

Re: Dopravni nehoda

Příspěvekod Poradce v čtv 06. lis 2008 7:37:35

Jedukuk píše:Dobry den nedavno jsem srazila autem cyklistku nechtene poskytla jsem prvni pomoc zavolala zachranku pani mela otres mozku lezela pet dni v nemocnici vysetreni CT Magneticka rezonance dopadla dobre pani je uz dva mesice neschopna nikdy jsem nebyla trestana ani pokuta nic, stalo se to v obci v rychlosti 40km mam dve male deti jaky trest me ceka u soudu a jake jsou poplatky soudu dekuji.Pokud jde o možný postih, přečtěte si předchozí odpověď v této rubrice. Jinak za trestní řízení jako takové se žádné poplatky neplatí, teprve v případě, že budete uznána vinnou, budete muset nahradit náklady trestního řízení. Ty budou 2.000,- Kč, pokud věc skončí trestním příkazem nebo 4.000,- Kč, pokud věc skončí rozsudkem. Pokud ve věci bude podáván znalecký posudek, tak se částka zvyšuje. U jednoho znalce to je 3.800,- Kč, pokud v řízení vystupovali dva a více znalců, tak je to 7.000,- Kč. To znamená, že nejvíce zaplatíte státu 11.000,- Kč.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Stal se trestný čin - co dál?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList