Přestupky a rejstřík trestů

Výpisy z rejstříku trestů, zahlazení odsouzení atd.
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Přestupky a rejstřík trestů

Příspěvekod Lena v úte 13. kvě 2008 6:56:21

Dobrý den, prosím vás jak je to v případě přestupku? Je také zapsán v rejstříku trestu? Kamaráda přistihli při krádeži, zaplatil na místě pokutu městské policii 1000kč a teď neví zda o tomto bude mít záznam.A pokud ano , kdy bude moci žádat o výmaz? Děkuji za odpověď.

Lena
 


Re: Přestupky a rejstřík trestů

Příspěvekod Poradce v úte 13. kvě 2008 7:01:00

Lena píše:Dobrý den, prosím vás jak je to v případě přestupku? Je také zapsán v rejstříku trestu? Kamaráda přistihli při krádeži, zaplatil na místě pokutu městské policii 1000kč a teď neví zda o tomto bude mít záznam.A pokud ano , kdy bude moci žádat o výmaz? Děkuji za odpověď.Sankce za přestupek se do rejstříku trestů nezapisují, tzn. že takové postižení se ve výpisu z rejstříku trestů neobjeví a nebude to tak dělat problémy např. při hledání zaměstnání. Přestupky se ale rovněž evidují, nikoliv však centrálně. To znamená, že úřad, který o přestupku rozhodl, má záznam ve své vlastní evidenci. Takový přestupek se pak může negativně projevit např. při trestním stíhání, protože orgány činné v trestním řízení si dělají dotazy i na přestupkové komise v místě bydliště a o přestupku se tedy dozvědí. Je pak otázkou soudu, jak zhodnotí vážnost přestupku a jeho vliv na ukládání trestu (jinak se bude hledět na někoho, kdo kradl v obchodě a jinak na někoho, kdo byl postižen např. za neoprávněné zabrání veřejného prostranství, když si na chodník nechal složit uhlí). Přestupky v dopravě pak jsou evidovány v evidenční kartě řidiče. Ta je vedena ohledně každého držitele řidičského průkazu a každý přestupek a každý trestný čin, související s dopravou, se do něj zaznamená.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Rejstřík trestů, zahlazení apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList