Darovací smlouva

Nemáte otázku, ale chcete se podělit o své zkušenosti s rodinným právem nebo si jen tak postěžovat? Od toho je Lampárna.
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu. Na otázky, které nesouvisí s tématem nebo na které již bylo odpovězeno, nebude odpovídáno. Stejně tak neočekávejte rady jak postupovat v konkrétních kauzách, k tomu jsou advokáti, zdejší fórum má být obecné, aby mohlo být poučením pro širší řady.

Pokud budete chtít položit otázku, najděte si téma, ke kterému se otázka nejlépe hodí. Otázku můžete položit po kliknutí na tlačítko "Odpovědět" ve vybraném tématu. Nové téma zakládejte jen v případě, že vaše otázka se skutečně do žádného tématu nehodí.

Darovací smlouva

Příspěvekod agnes2328 v čtv 06. říj 2011 21:31:36

Dobrý den,potřebovala bych radu ohledně darovací smlouvy.Předmětem je rodinný dům,který darovali rodiče své dceři s tím, že je nechá v domě dožít a bude jim poskytovat veškerou péči.Bohužel co se týče péče ,tak tu žádnou nedostávají a jsou již staří aby byli schopni smlouvu napadnout.Jsou svéprávní,ale raději to vydrží...Já jsem vnučka,myslíte ,že s tím mohu něco dělat? Citace..Starny se dohodly podle §48 odst.1 obč.zák. na právu odstoupení od této smlouvy darovací pro stranu darující,poruší li strana obdarovaná bod 2a 3 )to je ta péče) této darovací smlouvy.Odstoupí li strana darující od této darovací smlouvy svým jednostraným prohlášením pro neplnění podstatné podmínky pro stranu obdarovanou,smlouva se celá a od počátku ruší.Při odstoupení do této smlouvy má darující strana právo podat u Katasrtílního úřadu návrh na zahájení řízení o povolení výmazu vlastnického práva starny obdarované..........Nevím jak se takové věci dělají a ani kam s tím jít zdali na soud ,nebo tam kde byl vykonán znalecký posudek..Předem Vám děkuji za jakou koliv informaci .Hana K.
agnes2328
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 05. říj 2011 21:20:04


Zpět na Lampárna (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron