terapie

Nemáte otázku, ale chcete se podělit o své zkušenosti s rodinným právem nebo si jen tak postěžovat? Od toho je Lampárna.
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu. Na otázky, které nesouvisí s tématem nebo na které již bylo odpovězeno, nebude odpovídáno. Stejně tak neočekávejte rady jak postupovat v konkrétních kauzách, k tomu jsou advokáti, zdejší fórum má být obecné, aby mohlo být poučením pro širší řady.

Pokud budete chtít položit otázku, najděte si téma, ke kterému se otázka nejlépe hodí. Otázku můžete položit po kliknutí na tlačítko "Odpovědět" ve vybraném tématu. Nové téma zakládejte jen v případě, že vaše otázka se skutečně do žádného tématu nehodí.

terapie

Příspěvekod 1973beruska v úte 08. úno 2011 19:12:55

Dobrý den, nevím na koho se obrátit a proto to zkouším touto cestou. Jsem rozvedená, mám tři děti, z toho má bývalý manžel zákaz styku s nejstarší dcerou. Během soudů jsme měli povinnost chodit na rodinné terapie, kdy po vynesení rozsudku soud doporučil v těchto terapiích pokračovat.Terapetuka mi oznámila, že já pokračovat nemusím a syn se může na terapie s otcem dostavovat sám. Porouchala se mi pevná linka, tudíž se bývalý nedovolá a tak trvá na tom, abych terapie opět navštěvovala, má dojem, že se mnou kontakt nemá, ale osobně mě nenavšíví, poštu nevyužije, synův mail nepoužívá. Jde o to, že syn se mi zhoršil ve škole, je náladový, dostal tiky do očí, kdy i očařka napsala, že to má psychického původu, vrátilo se mu astma, změnil i chování a nadále biologického otce odmítá. Vše se takto zhoršilo právě díky tomu, že se s otcem vídá. Po terapii, tedy než se rozpovídá, třeba i za dva dny, mi řekne, že byli sami v místnosti, bez terapeutky a otec mu vypráví o dluzích, minulosti a vzájemně si vyčítají co se stalo. Jde i o to, že syn ví, že otec mě udává jak může, že dluhy háže na mě atd. Tudíž v synovi ještě tu zarputilost podporuje, no a po příchodu domů mi syn brečí a není s ním řeč. Otec o syna dva roky nejevil zájem, pak rovnou podal žádost o úpravu styku s dětma k soudu, děti si prošli znaleckým posudkem, kdy byl zjištěn syndrom zavrženého otce, rodinnými terapiemi, soudním jednáním. Jeho změn si všiml i pan učitel a rozhodl se synovi pomoci. Nevím ale, co pro to můžeme udělat. Zda můžeme pozastavit tuto terapii a se synem navštívit dětského psychologa nebo jak jinak synovi pomoci. Terapeutky jsou zaměřeny pouze na kontakt syn a otec a nic ostatní je nezajímá. Nevím na koho se obrátit, co dělat, abych neudělala chybu a nikomu tím neublížila. Především synovi.Děkuji za případnou radu
1973beruska
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 24. dub 2009 17:01:48


Re: terapie

Příspěvekod Poradce v úte 08. úno 2011 19:38:43

1973beruska píše:Dobrý den, nevím na koho se obrátit a proto to zkouším touto cestou. Jsem rozvedená, mám tři děti, z toho má bývalý manžel zákaz styku s nejstarší dcerou. Během soudů jsme měli povinnost chodit na rodinné terapie, kdy po vynesení rozsudku soud doporučil v těchto terapiích pokračovat.Terapetuka mi oznámila, že já pokračovat nemusím a syn se může na terapie s otcem dostavovat sám. Porouchala se mi pevná linka, tudíž se bývalý nedovolá a tak trvá na tom, abych terapie opět navštěvovala, má dojem, že se mnou kontakt nemá, ale osobně mě nenavšíví, poštu nevyužije, synův mail nepoužívá. Jde o to, že syn se mi zhoršil ve škole, je náladový, dostal tiky do očí, kdy i očařka napsala, že to má psychického původu, vrátilo se mu astma, změnil i chování a nadále biologického otce odmítá. Vše se takto zhoršilo právě díky tomu, že se s otcem vídá. Po terapii, tedy než se rozpovídá, třeba i za dva dny, mi řekne, že byli sami v místnosti, bez terapeutky a otec mu vypráví o dluzích, minulosti a vzájemně si vyčítají co se stalo. Jde i o to, že syn ví, že otec mě udává jak může, že dluhy háže na mě atd. Tudíž v synovi ještě tu zarputilost podporuje, no a po příchodu domů mi syn brečí a není s ním řeč. Otec o syna dva roky nejevil zájem, pak rovnou podal žádost o úpravu styku s dětma k soudu, děti si prošli znaleckým posudkem, kdy byl zjištěn syndrom zavrženého otce, rodinnými terapiemi, soudním jednáním. Jeho změn si všiml i pan učitel a rozhodl se synovi pomoci. Nevím ale, co pro to můžeme udělat. Zda můžeme pozastavit tuto terapii a se synem navštívit dětského psychologa nebo jak jinak synovi pomoci. Terapeutky jsou zaměřeny pouze na kontakt syn a otec a nic ostatní je nezajímá. Nevím na koho se obrátit, co dělat, abych neudělala chybu a nikomu tím neublížila. Především synovi.Děkuji za případnou radu

Obávám se, že na těchto stránkách se potřebné rady nedočkáte. To, co popisujete nevyřeší žádný právník, je to spíš otázka pro dětského psychologa či rodinnou poradnu. Určitě vám v tom poradí dětský lékař, případně i výchovný poradce ve škole by vám mohl dát tip na další postup.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Lampárna (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Bloud TopList
cron