Oddělené manželství

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Oddělené manželství

Příspěvekod zuzi75 v pon 26. pro 2011 15:09:55

Dobrý den,
po neshodách s manželem jsem se od něj s dětmi odstěhovala. Žijeme každý ve své domácnosti a manžel mi přispívá na společnou dceru 2500 Kč měsíčně. Z předchozího manželství mám ještě dvě děti. Oddělení nám prospělo a rozvod prozatím neplánujeme. Problém však nastává, když jdu na SSZ zažádat o přídavky na děti. Paní po mne žádá podanou žádost o rozvod. Existuje nějaké jiné řešení? Stačí mít třeba jen rozhodnutí o svěření dítěte do péče a dál zůstat manželé, přestože spolu nežijeme?
zuzi75
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 26. pro 2011 15:03:53


Re: Oddělené manželství

Příspěvekod Poradce v pon 26. pro 2011 19:02:10

zuzi75 píše:Dobrý den,
po neshodách s manželem jsem se od něj s dětmi odstěhovala. Žijeme každý ve své domácnosti a manžel mi přispívá na společnou dceru 2500 Kč měsíčně. Z předchozího manželství mám ještě dvě děti. Oddělení nám prospělo a rozvod prozatím neplánujeme. Problém však nastává, když jdu na SSZ zažádat o přídavky na děti. Paní po mne žádá podanou žádost o rozvod. Existuje nějaké jiné řešení? Stačí mít třeba jen rozhodnutí o svěření dítěte do péče a dál zůstat manželé, přestože spolu nežijeme?

Nevím, jestli to bude stačit kvůli dávkám, to totiž není problém rodinného práva, ale práva sociálního zabezpečení. Nicméně, pokud nežijete spolu, můžete podat návrh na svěření dětí do výchovy jednoho z vás (tedy asi vám) a stanovení výživného tomu druhému (tedy manželovi). Rozvádět se kvůli tomu nemusíte, do toho vás nikdo nemůže nutit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Bloud TopList