Doba pro vynesení rozsudku

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Doba pro vynesení rozsudku

Příspěvekod Irena v čtv 05. čer 2008 0:30:55



Dobrý den. Prosím o informaci. Se svým bývalím druhem jsme uzavřeli dohodu o výchově a výživě nez. syna, kterou jsme podepsali u notáře. v současné době jsem žádala soud o schválení dohody. Jakou dobu má soud, nebo jak asi dlouho trvá schválení - vynesní rozsudku. Děkuji
Irena
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 04. čer 2008 23:50:24


Re: Doba pro vynesení rozsudku

Příspěvekod catorade v ned 08. čer 2008 19:22:42

Irena píše:Dobrý den. Prosím o informaci. Se svým bývalím druhem jsme uzavřeli dohodu o výchově a výživě nez. syna, kterou jsme podepsali u notáře. v současné době jsem žádala soud o schválení dohody. Jakou dobu má soud, nebo jak asi dlouho trvá schválení - vynesní rozsudku. Děkuji



Žádné předepsané lhůty soud ke svému rozhodnutí předepsány nemá. Ikdyž jste uzavřeli dohodu o výchově a výživě týkající se nezletilého syna i tak si musí soud vyžádat potřebné zprávy (zejména o výdělcích a majetkových poměrech), kdy jelikož se jedná o nezletilé dítě musí tomuto dítěti ustanovit kolizního opatrovníka, který jej bude v řízení před soudem zastupovat. Následně až po tomto může soud v předmětné věci nařídit jednání.

Jinak jestliže se rozejdou, tak jako ve vašem případě, rodiče dítěte, kteří nežili v manželství, stačí když se na výchově a výživě dohodnou a k soudu tedy vůbec nemusí???
catorade
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 11. kvě 2008 19:48:56

Re: Doba pro vynesení rozsudku

Příspěvekod Irena v úte 10. čer 2008 20:45:07

Děkuji za odpověď.
Zmíněný rosudek, po mě žádá okresní správa pro vyplácení přídavku a soc. příplatku na dítě. Naše dohoda jim nestačí a má o výchově, výživě rozhodnout soud. Je tedy prosím Vás nějaký § podle kterého se posuzuje kdy soud rozhodnout nemusí.

Irena
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 04. čer 2008 23:50:24

Re: Doba pro vynesení rozsudku

Příspěvekod Poradce v čtv 12. čer 2008 16:07:53

Irena píše:Děkuji za odpověď.
Zmíněný rosudek, po mě žádá okresní správa pro vyplácení přídavku a soc. příplatku na dítě. Naše dohoda jim nestačí a má o výchově, výživě rozhodnout soud. Je tedy prosím Vás nějaký § podle kterého se posuzuje kdy soud rozhodnout nemusí.

Jestliže ten návrh podáte, tak soud rozhodut musí nějakým způsobem vždy. Lhůty k tomu ale opravdu nemá, záleží hlavně na vytíženosti (přetíženosti) konkrétního soudu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Doba pro vynesení rozsudku

Příspěvekod ma.dom v úte 23. bře 2010 3:50:56

Dobrý den,
také jsem v jednom z nedávných článků (sice ne tedy zrovna v odborném nebo extra seriozním deníku) k tématu četla letmo zmíněné stanovené lhůty. V mém případě se ptám konkrétně na čekání na odročení. K žalobě na úpravu styku proběhlo jednání, kde se dostalo na vyjádření sociálky, výslech otce, pár otázek na něj ode mě a poté ve spěchu ukončení pro přetažení času (za židlí již čekali další lidi na svůj soud). Soudkyně sdělila, že nás odročuje s tím, že ona odchází na mateřskou, harmonogram nástupce nezná, tudíž termín poštou. Teď to budou čtyři měsíce a stále žádné předvolání. Je taková doba možná? A je to ten případ na případné časové lhůty? Jaká by pak byla případně max. pauza?
K tomuto mám ještě jednu otázku, a sice zda se doručuje písemně toto předvolání na další díl vždy, tedy i v případě, že by datum odročení byl stanoven a řečen již tehdy v síni na konci jednání? Zní to asi podivně, ale čím déle čekám, tím nervóznější pochopitelně jsem, jestli jsem nemohla něco v tom závěrečném zmatku a i nervech přeslechnout nebo špatně pochopit a toto další jednání tak třeba minout.. a Dá se např. ze spisu v tomto stádiu zjistit, zda se "pod povrchem" něco děje - např. že zdržení má důvod nedostatku soudců a o termínu se bude rozhodovat třeba za další měsíc, apod.? Zkrátka že jsme nezaloženi, v pořadí, možná časový horizont ap. Děkuji.
ma.dom
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24. led 2010 7:06:46

Re: Doba pro vynesení rozsudku

Příspěvekod ma.dom v pon 29. bře 2010 2:28:07

Dobrý den, s omluvou zkouším vložit svůj dotaz podruhé. Oproti zatím zkušenosti čekám na odpověď již poměrně dlouho, proto předpokládám, že poprvé jsem udělala někde chybu. Díky za pochopení.


Dobrý den,
také jsem v jednom z nedávných článků (sice ne tedy zrovna v odborném nebo extra seriozním deníku) k tématu četla letmo zmíněné stanovené lhůty. V mém případě se ptám konkrétně na čekání na odročení. K žalobě na úpravu styku proběhlo jednání, kde se dostalo na vyjádření sociálky, výslech otce, pár otázek na něj ode mě a poté ve spěchu ukončení pro přetažení času (za židlí již čekali další lidi na svůj soud). Soudkyně sdělila, že nás odročuje s tím, že ona odchází na mateřskou, harmonogram nástupce nezná, tudíž termín poštou. Teď to budou čtyři měsíce a stále žádné předvolání. Je taková doba možná? A je to ten případ na případné časové lhůty? Jaká by pak byla případně max. pauza?
K tomuto mám ještě jednu otázku, a sice zda se doručuje písemně toto předvolání na další díl vždy, tedy i v případě, že by datum odročení byl stanoven a řečen již tehdy v síni na konci jednání? Zní to asi podivně, ale čím déle čekám, tím nervóznější pochopitelně jsem, jestli jsem nemohla něco v tom závěrečném zmatku a i nervech přeslechnout nebo špatně pochopit a toto další jednání tak třeba minout.. a Dá se např. ze spisu v tomto stádiu zjistit, zda se "pod povrchem" něco děje - např. že zdržení má důvod nedostatku soudců a o termínu se bude rozhodovat třeba za další měsíc, apod.? Zkrátka že jsme nezaloženi, v pořadí, možná časový horizont ap. Děkuji.
ma.dom
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24. led 2010 7:06:46

Re: Doba pro vynesení rozsudku

Příspěvekod Poradce v pon 29. bře 2010 6:48:06

ma.dom píše:Dobrý den, s omluvou zkouším vložit svůj dotaz podruhé. Oproti zatím zkušenosti čekám na odpověď již poměrně dlouho, proto předpokládám, že poprvé jsem udělala někde chybu. Díky za pochopení.

Omlouvám se, že jsem nereagoval na váš první dotaz, prostě nějak "zapadl", rozhodně jsem vás nechtěl ignorovat.
Stále platí, že lhůty k vyřízení věci soud nemá. Soud je povinen postupovat co nejrychleji, ve věci nesmějí být neodůvodněné průtahy. Jestliže daná soudkyně odešla na rodičovskou dovolenou, musel její věci někdo převzít - buď byly rozděleny mezi ostatní soudce nebo přišel soudce nový, což je ale málo pravděpodobné, protože se šetří všude. Ten, kdo věci po odcházející soudkyni dostal, se s těmito věcmi také musí seznámit a vězte, že pracovat se spisem, který neznáte a který jste si sama netvořila, je mnohem těžší, než pracovat se spisem, který znáte od začátku. Nejjednodušší bude, když se zastavíte na soudě a tam požádáte o vysvětlení a sdělení předpokládaného termínu nařízení dalšího jednání.
Pokud soud odročuje jednání na další konkrétní termín, tak už se účastníkům, kteří byli u jednání přítomni, písemné předvolání neposílá, jsou zkrátka předvoláni ústně přímo v jednací síni. Předvolání se posílám jen těm účastníkům řízení, kteří jednání přítomni nebyli.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Doba pro vynesení rozsudku

Příspěvekod ma.dom v úte 06. dub 2010 14:58:47

Díky za odpověď i omluvu a jen doupřesním, že mě ani v koutku nenapadla výtka. Naopak Vaši poradnu vychvaluji kudy chodím a myslím, že je vedena opravdovými srdcaři :)
ma.dom
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24. led 2010 7:06:46

doba doručení rozsudku

Příspěvekod arew v čtv 27. led 2011 7:27:34

Dobrý den,dne 8.1.2011 byl vynesen rozsudek ohledně zvýšení výživného na 2 nezletilé děti-měl být doručen na mou adresu,ale dosud jsem nic nedostala.Jaká je doba doručení rozsudku-už je to téměř měsíc a stále nic....Děkuji za odpověď
arew
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27. led 2011 7:15:25

Re: doba doručení rozsudku

Příspěvekod Poradce v čtv 27. led 2011 9:02:55

arew píše:...

Soud má na napsání a odeslání rozsudku měsíc, takže se může stát, že ho dostanete až v půlce února.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

Bloud TopList