Manžel matky

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Manžel matky

Příspěvekod mamka v ned 19. črc 2009 22:39:37

Mám dceru s bývalým manželem,2 roky.Rozvedli jsme se krátce po jejím narození.Můj současný manžel ji má velice rád a stará se o ni jako otec.Chtěl by ji i adoptovat,kdyby to bylo možné,což asi není,protože s tím její biologický otec nesouhlasí.Zajímalo by mě,jestli je možné dosáhnout něčeho,aby manžel měl k dceři také nějaká práva,aby pro ni prostě nebyl před uřady uplně "cizí".Aby o ní mohl třeba dostat informace v nemocnici apod.Něco na způsob pěstounství,nevím.Nelíbí se mi,že člověk který se o dítě stará jako o vlastní a také ji jako vlastní bere a ona jeho,k ní nemá ani to nejmenší právo,ani to uřední.Přitom v zákoně o rodině je,že partner matky,který s ní žije,se také má o dítě starat spolu s matkou.šlo by v tomto něčeho dosáhnout?Děkuji.
mamka
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. črc 2009 22:24:50


Re: Manžel matky

Příspěvekod Poradce v pon 20. črc 2009 15:06:32

mamka píše:Mám dceru s bývalým manželem,2 roky.Rozvedli jsme se krátce po jejím narození.Můj současný manžel ji má velice rád a stará se o ni jako otec.Chtěl by ji i adoptovat,kdyby to bylo možné,což asi není,protože s tím její biologický otec nesouhlasí.Zajímalo by mě,jestli je možné dosáhnout něčeho,aby manžel měl k dceři také nějaká práva,aby pro ni prostě nebyl před uřady uplně "cizí".Aby o ní mohl třeba dostat informace v nemocnici apod.Něco na způsob pěstounství,nevím.Nelíbí se mi,že člověk který se o dítě stará jako o vlastní a také ji jako vlastní bere a ona jeho,k ní nemá ani to nejmenší právo,ani to uřední.Přitom v zákoně o rodině je,že partner matky,který s ní žije,se také má o dítě starat spolu s matkou.šlo by v tomto něčeho dosáhnout?Děkuji.

Pokud manžel matky dítě neadoptuje, tak v podstatě k tomu dítěti nemá žádný právní vztah, a to i přesto, že citopvý vztah může být mnohem vřelejší, než vztah dítěte se skutečným otcem. Manžel matky tak má, jak správně píšete, pouze právo dítě spoluvychovávat, ale nemůže ho už třeba zastupovat na úřadech apod. Pokud jde třeba o informace ze školy či v nemocnici, tam už to záleží spíše na ochotě lidí, většinou s tím nebývají zásadnější problémy, ale pokud se někdo bude striktně držet zákona, tak informace manželovi matky neposkytne.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

Bloud TopList
cron