Jak neplatit dluhy za potomka

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Jak neplatit dluhy za potomka

Příspěvekod kora v čtv 02. dub 2009 9:23:09

Dobrý den, můj bratr odešel v 18. letech z domova a od té doby se nestýkáme, je to již 18. let. Je to asi 6 let co jsme byli poprvé osloveni Policií ČR, která nám oznámila, že bratr je hledán za majetkovou a jinou trestní činnost. Moje matka je neustále vystavována nepříjemným výslechům ze strany Policie ČR, které neustále vysvětluje, že se se synem již nestýká a neví tedy, kde se v současné době nachází. Při posledním výslechu nám bylo oznámeno, že bratr má statisícové dluhy, je neznámého pobytu a pokud se s ním něco stane jeho dluhy přejdou na mou matku. Prosím o radu, jak právně ošetřit to, pokud by k takové situaci došlo. Matka by se nerada dočkala rozhodnutí soudu o povinnosti hradit za potomka jeho dluhy, které dělá už 18. let. Mohla by se také povinnost hradit bratrovi dluhy vztahovat i na mou osobu? Děkuji předem za odpověď
kora
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02. dub 2009 9:07:38


Re: Jak neplatit dluhy za potomka

Příspěvekod Poradce v čtv 02. dub 2009 17:26:35

kora píše:Dobrý den, můj bratr odešel v 18. letech z domova a od té doby se nestýkáme, je to již 18. let. Je to asi 6 let co jsme byli poprvé osloveni Policií ČR, která nám oznámila, že bratr je hledán za majetkovou a jinou trestní činnost. Moje matka je neustále vystavována nepříjemným výslechům ze strany Policie ČR, které neustále vysvětluje, že se se synem již nestýká a neví tedy, kde se v současné době nachází. Při posledním výslechu nám bylo oznámeno, že bratr má statisícové dluhy, je neznámého pobytu a pokud se s ním něco stane jeho dluhy přejdou na mou matku. Prosím o radu, jak právně ošetřit to, pokud by k takové situaci došlo. Matka by se nerada dočkala rozhodnutí soudu o povinnosti hradit za potomka jeho dluhy, které dělá už 18. let. Mohla by se také povinnost hradit bratrovi dluhy vztahovat i na mou osobu? Děkuji předem za odpověď

Pokud jste neuzavřeli společně s dotyčným smlouvu jako ručitel za jeho dluhy, tak po vás (ani po vaší matce) nemůže nikdo nic chtít. To ovšem platí pouze za života vašeho bratra. Pokud by bratr zemřel, staly by se oučástí dědictví a dědicové by dluhy museli zaplatit, pokud by ovšem dědictví neodmítli. Dědictví ovšem lze odmítnout pouze jako celek, nelze odmítnout jen část (v daném případě dluhy).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

Bloud TopList