odjezd do zahraničí s dítětem po rozvodu

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

odjezd do zahraničí s dítětem po rozvodu

Příspěvekod PETRUMILA v pon 16. bře 2009 20:29:38

Chtěla sem se zeptat jestli mám nějakou šanci odject do zahraničí s dítětem po rozvodu s přítelem,pokud nemám souhlas otce svého dítěte.A pokud by nám pomohlo kdyby sme se vzali s přítelem a založili novou rodinu?Jestli ani v tomhle případě nemám žádnou šanci na odjezd,není tohle omezování svobody od bývalého manžela?Děkuji předem za odpověď.
PETRUMILA
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 06. bře 2009 7:32:22


Re: odjezt do zahraničí s dítětem po rozvodu

Příspěvekod Poradce v pon 16. bře 2009 20:45:54

PETRUMILA píše:Chtěla sem se zeptat jestli mám nějakou šanci odject do zahraničí s dítětem po rozvodu s přítelem,pokud nemám souhlas otce svého dítěte.A pokud by nám pomohlo kdyby sme se vzali s přítelem a založili novou rodinu?Jestli ani v tomhle případě nemám žádnou šanci na odjezd,není tohle omezování svobody od bývalého manžela?Děkuji předem za odpověď.

Tuhle otázku jsme zde již řešili. V poslední době je předmětem odborných diskuzí a pokud se s otcem dítěte nedohonete, jednalo by se v podstatě o mezinárodní únos dítěte. Na druhou stranu, pokud otec dítěte souhlas odepře, mohla byste se zřejmě domáhat, aby jeho souhlas byl nahrazen rozhodnutím soudu. Z vašeho pohledu se to zdá jako omezování svobody. Důležitý je ale pohled dítěte, které vy vystavujete jednak tomu, že mu bude znemožněna nebo alespoň významně omezena možnost styku s otcem. Tady jde o právo dítěte, nikoliv o práva kteréhokoliv z rodičů. Když si někdo pořídí dítě, musí počítat s tím, že mu bude muset podřídit i svůj osobní život.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Jaké jsou šance na styk s mojí dcerou žijící na Slovensku?

Příspěvekod Matess30 v úte 30. bře 2010 17:49:52

Dobrý den,rád bych se zeptal na mé šance o styk s mojí roční dcerou žijící na Slovensku.Donedávna žila má dcera (narozena v ČR) a má bývalá partnerka (Slovenský občan) semnou ve společné domácnosti zde v České republice ale asi před půl rokem se odstěhovala i s malou na Slovensko k rodičům.Ústní dohoda zněla tak že jsem i s malou bude jezdit jednou za dva měsíce na čtrnáct dnů do ČR a to se do nedávna tak i dělo.Nyní bývalá parnertka se tuto dohodu snaží porušit a já se budu muset obrátit na soud.Zrušila bez mého vědomí dceři trvalý pobyt zde v ČR a přihlásila jí na Slovensku,lze to?Kde se bude konat soud?Mám šanci uspět a dceru mít u sebe víckrát než jeden den v měsíci?Mám o malou velký zájem a každý den jsem s ní ve styku přes webkameru,veškeré finance co jsou spojeny s dopravou malé do ČR hradím já + výživné,občas jedu za ní jen abych jí viděl a zas jedu zpět,nebráním se ani myšlence se za ní odstěhovat ale je problém v této lokalitě se zaměstnáním + bydlení.Bude k tomuto soud přihlížet?

Děkuji za odpověď

P.S. v rodném listě jsem uveden jako otec.
Matess30
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 30. bře 2010 16:57:35

Re: Jaké jsou šance na styk s mojí dcerou žijící na Slovensku?

Příspěvekod Poradce v úte 30. bře 2010 18:30:44

Matess30 píše:Dobrý den,rád bych se zeptal na mé šance o styk s mojí roční dcerou žijící na Slovensku.Donedávna žila má dcera (narozena v ČR) a má bývalá partnerka (Slovenský občan) semnou ve společné domácnosti zde v České republice ale asi před půl rokem se odstěhovala i s malou na Slovensko k rodičům.Ústní dohoda zněla tak že jsem i s malou bude jezdit jednou za dva měsíce na čtrnáct dnů do ČR a to se do nedávna tak i dělo.Nyní bývalá parnertka se tuto dohodu snaží porušit a já se budu muset obrátit na soud.Zrušila bez mého vědomí dceři trvalý pobyt zde v ČR a přihlásila jí na Slovensku,lze to?Kde se bude konat soud?Mám šanci uspět a dceru mít u sebe víckrát než jeden den v měsíci?Mám o malou velký zájem a každý den jsem s ní ve styku přes webkameru,veškeré finance co jsou spojeny s dopravou malé do ČR hradím já + výživné,občas jedu za ní jen abych jí viděl a zas jedu zpět,nebráním se ani myšlence se za ní odstěhovat ale je problém v této lokalitě se zaměstnáním + bydlení.Bude k tomuto soud přihlížet?

Děkuji za odpověď

P.S. v rodném listě jsem uveden jako otec.



Pokud vaše bývalá partnerka odvezla bez vašeho souhlasu dceru do ciziny, jedná se v podstatě o únos. O styku s dítětem bude rozhodovat slovenský soud. Jak rozhodne, to mohu jen těžko předvídat, ale na Slovensku bezesporu platí stejné principy jako u nás a právo na styk zcela určitě budete mít. jak často ale bude vymezen, to nelze říci. Váš zájem o dceru soud určitě zohlední. Se žádostí o pomoc se můžete obrátit i na Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí, tam vám určitě poradí podrobněji.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

Bloud TopList