darování majetku

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

darování majetku

Příspěvekod Vratislav Kadlec v pon 26. led 2009 14:00:14

S manželkou vlastníme rodinný domek jako společné jmění manželů. Nyní bychom chtěli našemu synovi postoupit každý část svého vlastnictví, a to tak, aby každý z nás vlastnil jednu třetinu domku. Jakým způsobem to lze udělat a jak by se potom při úmrtí mne nebo manželky řešilo dědění a společné jmění manželů? Děkuji za odpověď.

Vratislav Kadlec
 


Re: darování majetku

Příspěvekod Poradce v pon 26. led 2009 20:46:50

Vratislav Kadlec píše:S manželkou vlastníme rodinný domek jako společné jmění manželů. Nyní bychom chtěli našemu synovi postoupit každý část svého vlastnictví, a to tak, aby každý z nás vlastnil jednu třetinu domku. Jakým způsobem to lze udělat a jak by se potom při úmrtí mne nebo manželky řešilo dědění a společné jmění manželů? Děkuji za odpověď.

S převodem to není žádný problém, uzavřete darovací, smlouvu na třetinu domku (nejlépe u notáře nebo u advokáta) Ve vašem společném jmění manželů zůstanou dvě třetiny, syn bude mít jednu třetinu. Dědění by probíhalo naprosto standardně. Třetina domku by po smrti jednoho z vás zůstala druhému z vás a druhá třetina by se dělila na stejné díly mezi přeživšího z vás a vašeho syna (předpokládám, že máte jen jedno dítě). Syn tedy po smrti prvního z vás bude mít polovinu a ten přeživší z vás také polovinyu. Po smrti druhého z vás zdědí syn i zbytek domku.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: darování majetku

Příspěvekod ismard v stř 06. led 2010 9:41:55

Dobrý den chtěl jsem se zeptat moje maminka by mi chtela darovat 1/2 sveho domu.Jestli mame napsat darovací smlouvu nebo neco jineho a kde tyhle informace jak se to vše vyřizuje máme sehnat.Děkuji za odpoved.
ismard
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. led 2010 9:32:15

Re: darování majetku

Příspěvekod Poradce v stř 06. led 2010 17:23:48

ismard píše:Dobrý den chtěl jsem se zeptat moje maminka by mi chtela darovat 1/2 sveho domu.Jestli mame napsat darovací smlouvu nebo neco jineho a kde tyhle informace jak se to vše vyřizuje máme sehnat.Děkuji za odpoved.

Darovací smlouva na nemovitost není nic jednoduchého, nejlépe je zajít za notářem, který smlouvu sepíše a za vás všechno potřebné vyřídí.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: darování majetku

Příspěvekod Poradce v stř 06. led 2010 17:26:37

ismard píše:Dobrý den chtěl jsem se zeptat moje maminka by mi chtela darovat 1/2 sveho domu.Jestli mame napsat darovací smlouvu nebo neco jineho a kde tyhle informace jak se to vše vyřizuje máme sehnat.Děkuji za odpoved.

Darovací smlouva na nemovitost není nic jednoduchého, nejlépe je zajít za notářem, který smlouvu sepíše a za vás všechno potřebné vyřídí.

Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: darování majetku

Příspěvekod Puklice v pon 25. led 2010 0:04:47

Dobrý den. V darovací smlouvě se udává, že obdarovaní zřídí pro dárce věcné břemeno na nemovitosti, kterou jim dárce daroval. Obdarovaní toto neprovedli/ není zapsáno v katastru/ a dárce tuto skutečnost za života neměl jak zkontrolovat / dlouhodobé upoutání na lůžko v nemocnici a domově důchodců/.Dárce již zemřel. Může být ostatními dědici tato smlouva napadena jako neplatná při dědickém řízení? Děkuji za odpověď.
Puklice
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 25. lis 2009 17:52:31

Re: darování majetku

Příspěvekod Poradce v pon 25. led 2010 7:30:29

Puklice píše:Dobrý den. V darovací smlouvě se udává, že obdarovaní zřídí pro dárce věcné břemeno na nemovitosti, kterou jim dárce daroval. Obdarovaní toto neprovedli/ není zapsáno v katastru/ a dárce tuto skutečnost za života neměl jak zkontrolovat / dlouhodobé upoutání na lůžko v nemocnici a domově důchodců/.Dárce již zemřel. Může být ostatními dědici tato smlouva napadena jako neplatná při dědickém řízení? Děkuji za odpověď.

To, že věcné břemeno nebylo vloženo do katastru, rozhodně neznamená, že by smlouva měla být neplatná.
Tyto vaše otázky se již netýkají rodinného či dědického práva, ale obecného práva občanského, což už je mimo rámec našich stránek.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Bloud TopList