SJM vs. OSVČ

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

SJM vs. OSVČ

Příspěvekod ohlidal v čtv 18. pro 2008 17:36:40

Za trvání manželství jsem se stal OSVČ. Chci se souhlasem manželky vložit auto do majetku firmy. Tímto úkonem se vyjme ze společného jmění manželů nebo je i nadále součástí společného jmění stejně jako příjem z podnikání?
ohlidal
 


Re: SJM vs. OSVČ

Příspěvekod Poradce v pát 19. pro 2008 13:03:11

ohlidal píše:Za trvání manželství jsem se stal OSVČ. Chci se souhlasem manželky vložit auto do majetku firmy. Tímto úkonem se vyjme ze společného jmění manželů nebo je i nadále součástí společného jmění stejně jako příjem z podnikání?

Záleží, co si představujete pod pojmem "firma". Pokud podnikáte jen jako fyzická osoba, tak auto i nadále zůstává společným jměním manželů a vy k tomu, abyste mohl auto používat pro podnikání, potřebujete souhlas manželky. Pokud ale máte obchodní společnost (tedy např. společnost s ručením omezeným), tak můžete auto převést přímo do majetku této společnosti, protože ta má samostatnou právní subjektivitu. Pak samozřejmě vy i manželka přestáváte být vlastníkem a vlastníkem se stává obchodní společnost.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

dluhy

Příspěvekod Reinerova v úte 10. úno 2009 11:18:52

Dobrý den
manžel 3 roky podnikal,než jsme uzavřeli zúžení SJM.Ptám se:"Vztahují se na mě jeho dluhy do doby uzavření smlouvy?Podnikal jako fyzická osoba.Děkuji
Reinerova
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 10. úno 2009 9:49:09

Re: dluhy

Příspěvekod Poradce v úte 10. úno 2009 19:50:13

Reinerova píše:Dobrý den
manžel 3 roky podnikal,než jsme uzavřeli zúžení SJM.Ptám se:"Vztahují se na mě jeho dluhy do doby uzavření smlouvy?Podnikal jako fyzická osoba.Děkuji

Na to nelze odpovědět, pokud dluhy existovaly v době uzavření smlouvy, měly být v rámci zúžení SJM vypořádány. Pokud vypořádány nebyly, tak zřejmě bude platit, že dluhy patří do SJM a věřitelé by se tedy mohli zaplacení domáhat i po vás. Záleží skutečně, jak je smlouva o zúžení SJM sepsána.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

Bloud TopList
cron