Získání otcovství a práva na dítěte

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Získání otcovství a práva na dítěte

Příspěvekod Vadim Richtr v úte 16. pro 2008 19:32:23

Jak se stát otcem na papíře a získat práva ? Jak postupovat obráceně než většina tazatelů ?
Já mám obrácený problém, chci být otcem. Původní otec již nechce, rozvedl se, ale matka to vše jednání blokuje, tam je největší problém. Ona občas vyhrožuje, že syna nechá adoptovat nějakým dalším jejím přítelem. Teď má jednoho pár měsíců, nežíjí spolu, ale co bude dál nevím. My dva sme se rozešli před 11 měsící, předtím jsme se znali 8 let,ale jen krátce měli vztah ve dvou krátkých obdobích.
1. Syn v předškolním věku, se narodil ve 2. manželství mé bývalé přítelkyně. Plánovala si ho se mnou. Její 2.manžel je zapsán v rodném listě jako otec, ví o všem, již neplatí alimenty, prý občas má zájem za synem (snad mým) zajít, letos se mi ozval, chtěl dát právně vše do pořádku. On by se zbavil svého závazku a já by jsem se stal papírově otcem.
2. matka syna nechce svolit s genetickými testy ani sepsat smlouvu, jen peníze.
3. bývalá přítělkyně po rozvodu chvíli žila sama a pak se mnou, před necelým rokem mě vyhodila, hned si našla dalšího přítele. Tomu prý vadím, on říká, že nemáme ani jeden otec na nic nárok- bývalý manžel ani já
3. peníze jí dávám od prvního roku chlapce, dost, pomohl jsem vyplatit jejího 2.manžela z bytu
4. dle ní mám právo platit, jinak nic, mám odhodit skoupost
5. poslední 4 měsíce můžu občas na návštěvy, tak 2xměs.-t.j. 2 hod. se můžeme vidět za její přítomnosti, pohrát nebo sport, se synem si rozumím, ale to je vše co ona umožní.
Můžete poradit jak dále ? Jak získat otcovství a třeba uznání peněz, které jsem ji dal bez smlouvy. Jsem to.....Platil bych dál,ale určitě by chtěla platit výživné 3 roky dozadu, i když již ho dostala a mnohem více než je obvyklé. Děkuji
Vadim Richtr
 


Re: Získání otcovství a práva na dítěte

Příspěvekod Poradce v úte 16. pro 2008 19:58:43

Vadim Richtr píše:Jak se stát otcem na papíře a získat práva ? Jak postupovat obráceně než většina tazatelů ?
Já mám obrácený problém, chci být otcem. Původní otec již nechce, rozvedl se, ale matka to vše jednání blokuje, tam je největší problém. Ona občas vyhrožuje, že syna nechá adoptovat nějakým dalším jejím přítelem. Teď má jednoho pár měsíců, nežíjí spolu, ale co bude dál nevím. My dva sme se rozešli před 11 měsící, předtím jsme se znali 8 let,ale jen krátce měli vztah ve dvou krátkých obdobích.

Obávám se, že máte smůlu. Dítě se narodilo za trvání manželství, tzn., že právně je otcem manžel matky dítěte (tedy muž, který byl manželem v době narození dítěte). Bylo by tedy nejprve třeba popřít otcovství, což manžel zřejmě neučinil. Dnes by to mohla učinit již jen nejvyšší státní zástupkyně, ale jen pokud by to bylo v zájmu dítěte (k popření otcovství viz blíže tento článek). A v zájmu dítěte není střídání tatínků, byť byste ve skutečnosti byl biologickým otcem dítěte, nicméně, můžete se společně s právním potcem dítěte zkusit obrátit na nejvyšší státní zastupitelství, třeba budete úspěšní a návrh podán bude. Pokud by soud návrhu vyhověl, mohlo by pak být určeno vaše otcovství, a to buď souhlasným prohlášením vás a matky dítěte nebo rozhodnutím soudu (viz článek Určení otcovství). Další možností je osvojení dítěte, ale to byste musel v době osvojení být manželem amtky dítěte a matka i otec (tedy právní otec) by s tím museli souhlasit. Jestliže nejste právním otcem dítěte, není důvod, abyste platil výživné, nikdo to po vás nemůže chtít.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Získání otcovství a práva na dítěte

Příspěvekod Vadim Richtr. v stř 17. pro 2008 12:34:52

[quote="Vadim Richtr"]Jak se stát otcem na papíře a získat práva ? Jak postupovat obráceně než většina tazatelů ?
Já mám obrácený problém, chci být otcem. Původní otec již nechce, rozvedl se, ale matka to vše jednání blokuje, tam je největší problém. Ona občas vyhrožuje, že syna nechá adoptovat nějakým dalším jejím přítelem. Teď má jednoho pár měsíců, nežíjí spolu, ale co bude dál nevím. My dva sme se rozešli před 11 měsící, předtím jsme se znali 8 let,ale jen krátce měli vztah ve dvou krátkých obdobích.
1. Syn v předškolním věku, se narodil ve 2. manželství mé bývalé přítelkyně. Plánovala si ho se mnou. Její 2.manžel je zapsán v rodném listě jako otec, ví o všem, již neplatí alimenty, prý občas má zájem za synem (snad mým) zajít, letos se mi ozval, chtěl dát právně vše do pořádku. On by se zbavil svého závazku a já by jsem se stal papírově otcem.
2. matka syna nechce svolit s genetickými testy ani sepsat smlouvu, jen peníze.
3. bývalá přítělkyně po rozvodu chvíli žila sama a pak se mnou, před necelým rokem mě vyhodila, hned si našla dalšího přítele. Tomu prý vadím, on říká, že nemáme ani jeden otec na nic nárok- bývalý manžel ani já
3. peníze jí dávám od prvního roku chlapce, dost, pomohl jsem vyplatit jejího 2.manžela z bytu
4. dle ní mám právo platit, jinak nic, mám odhodit skoupost
5. poslední 4 měsíce můžu občas na návštěvy, tak 2xměs.-t.j. 2 hod. se můžeme vidět za její přítomnosti, pohrát nebo sport, se synem si rozumím, ale to je vše co ona umožní.
Můžete poradit jak dále ? Jak získat otcovství a třeba uznání peněz, které jsem ji dal bez smlouvy. Jsem to.....Platil bych dál,ale určitě by chtěla platit výživné 3 roky dozadu, i když již ho dostala a mnohem více než je obvyklé. Děkuji[/quote]

Děkuji za odpověď¨.
To znamená, že právní otec- nebiologický otec nemůže změnit -zrušit svoje otcovství a musí platit. Jeho bývalá manželka ho klidně odešle někam, protože dle ní, není otec. Prominula mu placení, ale vždy ho může požadovat.
Biologický otec (já) nemá žadná práva, protože dle ní nemám žadný papír, nemám na nic nárok. Můžu jen platit, jak ona říká.
I když mě syn má rád, těší se když můžu zřídka přijít, taky nemá na nic nárok.
Státní zástupce nebude do ničeho vstupovat, protože není v zájmu někoho, aby se dětem měnili tatínkové.
Matka může vlastně vše, za nic není zodpovědná. Může vlastně podvádět všechny, i děti, nic se jí nestane.
Může klidně i lhát svojím dětem, oni nemají možnost zjistit pravdu, protože poslouchají jen jednu stranu.
Takže vlastně obě její děti, co má z prvního i druhé manželství, dopadli stejně. Žádné nemá skutečného otce,
jen toho na papíru.
Jde ještě něco s tím udělat ? Je to v zájmu dětí a společnosti ?
Vadim Richtr.
 


Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Bloud TopList