Práva otce

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Práva otce

Příspěvekod rancid77 v čtv 21. kvě 2009 12:25:57

dobrý den

mám se svojí ex-přítelkyní 8měsíční dceru, nejsem napsan v rodném listu ikdyž jsem biologický otec jakou mám šanci abych byl do rodného listu přidán o svou dceru se chci starat.Děkuji za odpověď
rancid77
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21. kvě 2009 11:41:01


Re: Práva otce

Příspěvekod Poradce v čtv 21. kvě 2009 17:05:49

rancid77 píše:dobrý den

mám se svojí ex-přítelkyní 8měsíční dceru, nejsem napsan v rodném listu ikdyž jsem biologický otec jakou mám šanci abych byl do rodného listu přidán o svou dceru se chci starat.Děkuji za odpověď

Předpokládám, že vaše přítelkyně není vdaná za jiného muže. V takovém případě máte dvě možnosti, jak se domoci otcovství. Buď na matrice oba souhlasně prohlásíte, že jste otcem dítěte, nebo budete muset podat žalobu o určení otcovství. To ale může stát až dvacet tisíc korun (platí se hlavně znalecký posudek). V takovém případě doporučuji obrátit se na advokáta, není to úplně jednoduchá záležitost.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Práva otce

Příspěvekod rancid77 v čtv 21. kvě 2009 21:20:58

A ještě bych se chtěl zeptat protože s mojí bývalou se určitě nedomluvim natom aby mě tam dobrovolně nechala napsat, jaká je šance že v tom rodném listu zapsán budu, protože vím že ona tomu bude chtít jakkoliv zabránit můžu ji nějak donutit abych mohl být v kontaktu se svojí dcerou je stoprocentní, že na ni budu mít práva nebo se sní budu muset bůhví jak dlouho tahat po soudech?
rancid77
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21. kvě 2009 11:41:01

Re: Práva otce

Příspěvekod Poradce v pát 22. kvě 2009 6:32:19

rancid77 píše:A ještě bych se chtěl zeptat protože s mojí bývalou se určitě nedomluvim natom aby mě tam dobrovolně nechala napsat, jaká je šance že v tom rodném listu zapsán budu, protože vím že ona tomu bude chtít jakkoliv zabránit můžu ji nějak donutit abych mohl být v kontaktu se svojí dcerou je stoprocentní, že na ni budu mít práva nebo se sní budu muset bůhví jak dlouho tahat po soudech?



To, jaká je šance, že budete zapsán v rodném listu dítěte, záleží na tom, jestli jste skutečný otec. V řízení o určení otcovství nechá soud vypracovat znalecký posudek z oboru genetiky, který jednoznačně otcovství určí nebo vyloučí. Pokud posudek vyjde ve váš prospěch, soud určí, že jste otcem dítěte a tím pádem budete zapsán i v jeho rodném listě. Zároveň soud rozhodne i o tom, komu bude dítě svěřeno do výchovy (tedy zda vám nebo matce) a druhému z rodičů vyměří výživné. Pravděpodobné je, že dítě vzhledem k věku a k tomu, že je od počátku hlavně s matkou, bude svěřeno právě matce a vy budete muset platit výživné. O vašem styku s dítětem soud v tomto řízení rozhodovat nebude, pokud se s matkou dítěte nedohodnete, budete muset podat další návrh na úpavu styku. Nikdo vám nezaručí, že vše bude probíhat hladce, v takových případech vždy záleží na tom, jak jsou rodiče schopni se ohodnout. pokud nejsou, tak to buď jeden z nich vzdá nebo se budou příštích osmnáct let soudit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Práva otce

Příspěvekod rancid77 v pát 22. kvě 2009 15:30:21

Do doby než mě soud prohlasí otcem mám nějaké možnosti jak navštěvovat dceru pokud mi její matka bání a nechce semnou udržovat jaký koliv kontakt, stále mi opakuje, že jim bezemne bude líp a že po mne nic nechce ikdyž ja snahu mám, měl bych jí do té doby platit alespoň nějaké výživné nebo nemusím pokud nejsem veden v rodném listě?Bývalá přítelkyně žije s dcerou u svých rodičů a její otec je alkoholik obávám se aby to nemělo špatný vliv na vývoj dcery můžu s tím něco udělat? nebo jsem bezmocný?každopádně Vám děkuji za předešlé odpovědi, dodali mi sílu bojovat o dceru, protože můj nynější (ne)vztah s mojí bývalou partnerkou a jaká koliv sebemenší snaha sní komunikovat nikam nevede.
rancid77
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21. kvě 2009 11:41:01

Re: Práva otce

Příspěvekod Poradce v pát 22. kvě 2009 16:27:16

rancid77 píše:Do doby než mě soud prohlasí otcem mám nějaké možnosti jak navštěvovat dceru pokud mi její matka bání a nechce semnou udržovat jaký koliv kontakt, stále mi opakuje, že jim bezemne bude líp a že po mne nic nechce ikdyž ja snahu mám, měl bych jí do té doby platit alespoň nějaké výživné nebo nemusím pokud nejsem veden v rodném listě?Bývalá přítelkyně žije s dcerou u svých rodičů a její otec je alkoholik obávám se aby to nemělo špatný vliv na vývoj dcery můžu s tím něco udělat? nebo jsem bezmocný?každopádně Vám děkuji za předešlé odpovědi, dodali mi sílu bojovat o dceru, protože můj nynější (ne)vztah s mojí bývalou partnerkou a jaká koliv sebemenší snaha sní komunikovat nikam nevede.

Dokud nemáte určeno otcovství, tak v podstatě nemáte šanci se s dcerou vídat. Výživné platit můžete (podle vašeho uvážení), stejně, pokud bude otcovství určeno, tak vám výživné bude s největší pravděpodobností vyměřeno zpětně.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Práva otce

Příspěvekod Moorka v pát 22. kvě 2009 17:18:36

Zdravím a musím reagovat na příspěvek od Eleonoory.... to, že je dítě nákladná záležitost je sice pravda, ale že dítě potřebuje jeho peníze..?? Podle našich předpisů a zákonů platí otec mého téměř 15 letého dítěte 700, do nedávna platil 450 Kč a nikdo z něj víc nedostane, toho je výživné určené soudem. Když mu přišla obsílka, plakal u soudu jak nic nemá, (samozřejmě má auto, počítač, LCD televizi, telefon...) ale to nikoho nezajímá. Nikdy nepřispěl krom této směsné částky ani halíř, myslím třeba na školní pomůcky, školní výlety atd...Prý mám být ráda, že po mě žádné peníze nechce, když si ji bere na víkend :lol: Takže já být na místě Eleonoory, tak bych ho nikdy do rodného listu zapsat nenechala, mrzí mě, že jsem tenkrát tolik rozumu neměla. Nestojí to za žádnou částku, pro mě by bylo přednější, že moje dítě vyrůstá v harmonii....jen můj názor ;)
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Lékařské zprávy

Příspěvekod HankaB v stř 14. říj 2009 20:13:06

Dobrý den,
jsem matkou devítileté holčičky, jsem tři roky rozvedená - leč otec dcerky nám stále dělá ze života peklo. Novým výmyslem je, že chce kopírovat lékařské zprávy dcerky. Jsem povinna mu je dát nebo si o ně může on zažádat u příslušného dětského lékaře? Mnohokrát děkuji za odpověď
Hanka
HankaB
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 14. říj 2009 16:39:26

Re: Lékařské zprávy

Příspěvekod Poradce v čtv 15. říj 2009 7:22:11

HankaB píše:Dobrý den,
jsem matkou devítileté holčičky, jsem tři roky rozvedená - leč otec dcerky nám stále dělá ze života peklo. Novým výmyslem je, že chce kopírovat lékařské zprávy dcerky. Jsem povinna mu je dát nebo si o ně může on zažádat u příslušného dětského lékaře? Mnohokrát děkuji za odpověď
Hanka

Otec dítěte, i když nežijete spolu, má právo být informován o zdravotním stavu svého dítěte. Na druhou stranu není vaší povinností kopírovat lékařské zprávy. Dejte mu je k nahlédnutí, a pokud chce kopie, ať si je pořídí sám na vlastní náklady. dnes má skoro každý digitální fotoaprát nebo alespoň mobilní telefon s fotoaparátem, není tedy problém, aby si to sám při návštěvě u vás ofotil.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Práva biologického otce.

Příspěvekod marek v úte 15. úno 2011 22:11:33

Dobrý den. Manželka prožila milostný románek, jehož následkem je těhotenství. Dítě jsme sice plánovali za jiných okolností, ale nechceme se ho vzdát a ani se rozvádět. Dítě se narodí v manželském svazku a jeho otcem budu uveden já. Obáváme se budoucnosti, zejména možných komplikací ze strany pravděpodobného biologického otce. Má k tomuto dítěti nějaký právní vztah? Může požadovat určení otcovství, kontakty s dítětem nebo se podílet na jeho výchově? A co v případě, že bude vyhrožovat prozrazením této skutečnosti a dožadovat se kontaktu s dítětem. Je dítě proti tomuto nějak právem chráněno? Děkuji, M.
marek
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15. úno 2011 21:49:41

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Bloud TopList