Práva otce

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Práva otce

Příspěvekod Poradce v pát 02. bře 2012 11:42:16

alfaX píše:DObrý den, chtěla jsem se zeptat k mému předešlému dotazu. Pokud bývalá partnerka mého přítele stále nechce uvést jako otce a on by o to ani nestál, je možné sepsat něco jako vzdání se otcovství přestože není jako otec uveden? Něco čím, by si vyhnul případné žalobě v budoucnu? Díky

Sepsat můžete cokoliv, ale právní význam to žádný mít nebude, pokud na vašeho přítele v budoucnu podá matka dítěte žalobu na určení otcovství a genetickým posudkem se to prokáže, tak vám ten papír stejně bude k ničemu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Práva otce

Příspěvekod alfaX v pát 02. bře 2012 13:36:06

Ach jo...takže nejlepší a asi jediné řešení je, aby podal žalobu na určení otcovství, že? A i přesto, že s tím matka nesouhlasí, tak se nechat uvést do RL. Nebo je nějaká jiná možnost jak z této situace ven? Aniž by třeba uveden byl? Předem mockrát děkuji
alfaX
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 31. led 2012 12:49:26

Re: Práva otce

Příspěvekod Poradce v pát 02. bře 2012 13:40:14

alfaX píše:Ach jo...takže nejlepší a asi jediné řešení je, aby podal žalobu na určení otcovství, že? A i přesto, že s tím matka nesouhlasí, tak se nechat uvést do RL. Nebo je nějaká jiná možnost jak z této situace ven? Aniž by třeba uveden byl? Předem mockrát děkuji

Tohle rozhodně přes internet nevyřešíte, pokud to skutečně chcete nějak řešit, zajděte vy, resp. váš partner, za advokátem.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

právo otce na dítě

Příspěvekod lukaslb v čtv 05. dub 2012 22:46:18

Dobrý den,potřeboval bych poradit ohledně mého syna.Jedná se o to že s bývalou přítelkyni máme syna,jenomže bývalá přítelkyně před několika měsíci se mnou přestala jakkoliv komunikovat,natož aby mi řekla že se mi narodil syn,takže nevím ani kdy přesně se narodil natož jaké má jméno a abych ho mohl navštívit.Neumožnila mi ani vybrat jméno dítěte,pravděpodobně má příjmení po matce se kterým nesouhlasím a určitě nejsem ani uveden jako otec v rodném listu.O dítě se chci starat a vychovávat ho,takže by mě zajímalo jaké mám možnosti se proti ní bránit.Jedná se mi o to že chci zápis do rodného listu jako otec,chci svého syna vídat a navštěvovat a chci aby měl mé příjmení.Jak můžu toho všeho docílit,když s matkou není žádná domluva a nebude za žádnou cenu souhlasit a odmítá se mnou jakkoliv komunikovat?Při posledním pokusu o návštěvu vidět svého syna na mě zavolala policii.Potřeboval bych poradit a jak vše vyřešit a domoct se svých prav na svého syna.Děkuji
lukaslb
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 05. dub 2012 22:04:02

Re: právo otce na dítě

Příspěvekod Poradce v pát 06. dub 2012 18:20:31

lukaslb píše:Dobrý den,potřeboval bych poradit ohledně mého syna.Jedná se o to že s bývalou přítelkyni máme syna,jenomže bývalá přítelkyně před několika měsíci se mnou přestala jakkoliv komunikovat,natož aby mi řekla že se mi narodil syn,takže nevím ani kdy přesně se narodil natož jaké má jméno a abych ho mohl navštívit.Neumožnila mi ani vybrat jméno dítěte,pravděpodobně má příjmení po matce se kterým nesouhlasím a určitě nejsem ani uveden jako otec v rodném listu.O dítě se chci starat a vychovávat ho,takže by mě zajímalo jaké mám možnosti se proti ní bránit.Jedná se mi o to že chci zápis do rodného listu jako otec,chci svého syna vídat a navštěvovat a chci aby měl mé příjmení.Jak můžu toho všeho docílit,když s matkou není žádná domluva a nebude za žádnou cenu souhlasit a odmítá se mnou jakkoliv komunikovat?Při posledním pokusu o návštěvu vidět svého syna na mě zavolala policii.Potřeboval bych poradit a jak vše vyřešit a domoct se svých prav na svého syna.Děkuji

Abyste mohl uplatňovat svá otcovská práva (ale plnit i povinnosti, např. výživné), musíte nejdříve být otcem i z pohledu práva, musíte tedy být v matrice (v rodném listě) zapsán jako otec dítěte. Jestliže matka dítěte toto nechce (museli byste oba zajít na matriku a souhlasně prohlásit, že otcem dítěte jste vy), můžete proti ní a proti dítěti podat návrh na určení otcovství u soudu. Doporučuji vzít si na to advokáta, není to úplně jednoduché. Nějaké vzory najdete i na našich stránkách, musel byste si je ale přizpůsobit svému případu. Advokát ale rozhodně bude lepší.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

Bloud TopList