Zabezpečení prarodiče

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Zabezpečení prarodiče

Příspěvekod mzamorska v pát 14. lis 2008 13:00:32

Dobrý den,
moje babička(86 let) bydlela sama v Třebíči. Nemá již kromě mě(vnučky) nikoho. Já bydlím ve Zlíně. Babička odmítala přestěhování blíž ke mně, jakož i podat žádost do domova důchodců. V létě si zlomila nohu a v důsledku toho zůstala jako nesoběstačná - není schopna se postarat o základní hygienu. Zatím je na LDN v Třebíči, žádost o domov důchodců jsem jejím jménem podala tamtéž. V tuto chvíli však mají plno a z LDN chtějí babičku propustit. K sobě ji vzít nemůžu. Jaké jsou moje práva a povinnosti? Kam ji neocnice propustí, když o ni není zajištěna péče? Zatím jsem sehnala jen jeden ústav, kde jsou ochotni se o ni starat, cena je ale 15000 měsíčně a to si opravdu nemohu dovolit. Děkuji za odpověď.
mzamorska
 


Re: Zabezpečení prarodiče

Příspěvekod Poradce v pát 14. lis 2008 16:42:40

mzamorska píše:Dobrý den,
moje babička(86 let) bydlela sama v Třebíči. Nemá již kromě mě(vnučky) nikoho. Já bydlím ve Zlíně. Babička odmítala přestěhování blíž ke mně, jakož i podat žádost do domova důchodců. V létě si zlomila nohu a v důsledku toho zůstala jako nesoběstačná - není schopna se postarat o základní hygienu. Zatím je na LDN v Třebíči, žádost o domov důchodců jsem jejím jménem podala tamtéž. V tuto chvíli však mají plno a z LDN chtějí babičku propustit. K sobě ji vzít nemůžu. Jaké jsou moje práva a povinnosti? Kam ji neocnice propustí, když o ni není zajištěna péče? Zatím jsem sehnala jen jeden ústav, kde jsou ochotni se o ni starat, cena je ale 15000 měsíčně a to si opravdu nemohu dovolit. Děkuji za odpověď.

Pokud vaše babička nemá dostatečné příjmy nebo majetek, máte vůči ní vyživovací povinnost, přiměřenou vašim možnostem. Ta vyživovací povinnost spočívá v podstatě v povinnosti přispívat na základní potřeby vašeho předka, nikoliv povinnost se o něj osobně starat. Ostatní záležitost už je nikoliv z práva rodinného, ale z oboru sociálního zabezpečení a v této oblasti bohužel nejsem schopen radit. Zkuste se obrátit na odbor sociální pověřeného městského úřadu příslušného podle místa bydliště vaší babičky, tam by vám mohly poradit, i když to už jste asi udělala. Více bohužel opravdu nemohu radit, není to můj obor.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron