Předběžné opatření

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Předběžné opatření

Příspěvekod namah v úte 14. říj 2008 20:48:24

Dobrý večer,potřebovala bych vědět,jak reagovat na předběžné opatření.S bývalým přítelem mám dceru,která mi byla svěřena do péče,otci stanoveno výživné a upraven styk dcerkou.Dcera v září nastoupila do MŠ a již dvakrát byla nemocná v době,kdy měl proběhnout styk s otcem.Jelikož jsem pobírala dávku při ošetřování člena rodiny - dítěte,dceru jsem otci nedala.On mě kvůli těmto neproběhlým stykům dal k soudu a žádá předběžné opatření,aby mi soud stanovil pokutu za nedodržení styku s dcerou.Nějak mu uniká podstata,že dcerka byla nemocná a já jsem s ní byla na paragrafu.Ráda bych na danou situaci reagovala podáním vyjádření k předběžnému opatření,ale nevím,jaké náležitosti musí toto vyjádření obsahovat.Můžete mi prosím poradit?Děkuji Namah
namah
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14. říj 2008 20:38:28


Re: Předběžné opatření

Příspěvekod Poradce v stř 15. říj 2008 7:34:15

namah píše:Dobrý večer,potřebovala bych vědět,jak reagovat na předběžné opatření.S bývalým přítelem mám dceru,která mi byla svěřena do péče,otci stanoveno výživné a upraven styk dcerkou.Dcera v září nastoupila do MŠ a již dvakrát byla nemocná v době,kdy měl proběhnout styk s otcem.Jelikož jsem pobírala dávku při ošetřování člena rodiny - dítěte,dceru jsem otci nedala.On mě kvůli těmto neproběhlým stykům dal k soudu a žádá předběžné opatření,aby mi soud stanovil pokutu za nedodržení styku s dcerou.Nějak mu uniká podstata,že dcerka byla nemocná a já jsem s ní byla na paragrafu.Ráda bych na danou situaci reagovala podáním vyjádření k předběžnému opatření,ale nevím,jaké náležitosti musí toto vyjádření obsahovat.Můžete mi prosím poradit?Děkuji Namah



Z vašeho vyjádření by mělo být patrné, kterému soudu je určeno (prostě adresa soudu), mělo by obsahovat spisovou značku daného řízení (aby soud mohl vaše vyjádření zařadit do správného spisu), měli by být uvedeni účastníci řízení jménem, příjmením a datem narození, včetně bydliště (v daném případě jste účastníky řízení vy, dítě a otec dítěte). Dále by mělo být vylíčeno vaše vyjádření (zkrátka napsat stručně a srozumitelně, co máte na srdci) a konečně by mělo být vaše podání datováno a podepsáno. Můžete přiměřeně použít některý z našich vzorů (v žádném z nich není uvedena spisová značka, protože jde o návrhy na zahájení řízení a spisová značka tedy ještě u soudu přidělena nebyla. Vy už ale spisovou značku máte, tak ji tam někam pod adresu soudu napište)
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Předběžné opatření

Příspěvekod mamka v stř 03. úno 2010 16:16:13

Dobrý den,
chtěla bych vědět,jak bych měla postupovat,kdyby bývalý manžel podal předběžné opatření na upravu styku a bylo by kladně rozhodnuto.Předpokládám,že bych se o tom dozvěděla až potom,a tím by to zárovem vstoupilo v platnost.Kdybych s tím nesouhlasila,je pravda,že můžu podat odvolání proti předběžnému opatření do 15 dnů od doručení?A jak dlouho má na to soud,aby o tomto odvolání rozhodl?
Děkuji
mamka
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. črc 2009 22:24:50

Re: Předběžné opatření

Příspěvekod Poradce v stř 03. úno 2010 17:54:47

mamka píše:Dobrý den,
chtěla bych vědět,jak bych měla postupovat,kdyby bývalý manžel podal předběžné opatření na upravu styku a bylo by kladně rozhodnuto.Předpokládám,že bych se o tom dozvěděla až potom,a tím by to zárovem vstoupilo v platnost.Kdybych s tím nesouhlasila,je pravda,že můžu podat odvolání proti předběžnému opatření do 15 dnů od doručení?A jak dlouho má na to soud,aby o tomto odvolání rozhodl?
Děkuji



Předběžné opatření vám samozřejmě bude doručeno a od té doby jste povinna se jím řídit, a to přesto, že podáte odvolání. předběžné opatření je předběžně vykonatelné, to znamená, že se nečeká na jeho právní moc, ale musíte se mu podrobit i když s ním nesouhlasíte, a to až do doby, než bude zrušeno např. odvolacím soudem nebo do doby, než soud rozhodne ve věci samé (v daném případě o úpravě styku) rozsudkem.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Předběžné opatření

Příspěvekod mamka v čtv 04. úno 2010 12:12:30

Ano,ale mě šlo o to,vědět,jestli má soud nějakou lhůtu,ve které bude vyřízeno moje odvolání proti předběžnému opatření.Když se samotné předběžné opatření vyřizuje do 7 dnů,není na vyřízení odvolání taky nějaká taková lhůta?
Děkuji.
mamka
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. črc 2009 22:24:50

Re: Předběžné opatření

Příspěvekod Poradce v čtv 04. úno 2010 13:19:24

mamka píše:Ano,ale mě šlo o to,vědět,jestli má soud nějakou lhůtu,ve které bude vyřízeno moje odvolání proti předběžnému opatření.Když se samotné předběžné opatření vyřizuje do 7 dnů,není na vyřízení odvolání taky nějaká taková lhůta?
Děkuji.

Ne, na vyřízení odvolání žádná lhůta není.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

Bloud TopList