Zastupování u soudu

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Zastupování u soudu

Příspěvekod Eva v pon 13. říj 2008 7:58:42

Dobrý den,zastupovala jsem manžela u soudu o zvýšení výživného na děti z prvního manželství,mohu zastupovat i další již zletilé dítě u soudu o zvýšení výživného?Tento zletilý je syn našich přátel.
Eva
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 13. říj 2008 7:54:27


Re: Zastupování u soudu

Příspěvekod Poradce v pon 13. říj 2008 9:34:07

Eva píše:Dobrý den,zastupovala jsem manžela u soudu o zvýšení výživného na děti z prvního manželství,mohu zastupovat i další již zletilé dítě u soudu o zvýšení výživného?Tento zletilý je syn našich přátel.

Ne, soud by vaše zastoupení podle § 27 občanského soudního řádu nepřipustil. Každý se sice může nechat zastoupit jakoukoliv osobou plně způsobilou k právním úkonům, opakovaně ale mohou zastupovat jen advokáti, příp. notáři.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Sociální pracovnice, kolizní opatrovník

Příspěvekod ma.dom v ned 24. led 2010 9:16:08

Dobrý den, dost naléhavě mě trápí otázka, zda mohu v průběhu jednání žádat o změnu soc. pracovníka zastupujícího mého syna. V současné době jsme ve fázi, kdy proběhlo jednání o žalobě otce na změnu úpravy styku, které bylo zhruba v polovině odročeno z časových důvodů, a nyní čekám na předvolání s termínem dalšího jednání.
Během této první části se bohužel potvrdily mé obavy ze zaujatosti a paní soc. pracovnice se zde skutečně chovala nikoli jako opatrovník mého dítěte, ale naopak jako advokát jeho otce.
Pro úplnost zkusím ve zkratce, proč říkám obavy:
Několikrát jsem se zpočátku pokoušela žádat synovi určenou soc. pracovnici o radu, příp. pomoc z její pravomoci, jak postupovat při závadném chování otce vůči ročnímu synovi. S postupy kolem soudní praxe nebo problémů rodinného práva jsem neměla nejmenší povědomí ani z doslechu od známých, pouze na internetu jsem ze všech stran četla o možnostech a vstřícnosti OSPOD. Hned při první návštěvě jsem byla zchlazena během druhé věty, jediné podstatné pro ni byl fakt, že otec platí výživné, zbytek není její práce a ani ji nezajímá. Pokusila jsem se ji ještě několikrát kontaktovat a vylíčit jí závažnost situace a strach o syna, nikdy jsem se však v podstatě nedostala ani ke slovu. Jelikož jsem si nebyla jistá tím, co mohu skutečně požadovat a ani jakou formou oficiálně komunikovat, nechala jsem se bohužel vždy rychle vyštěkat ze dveří buď údajnou nekompetencí úřadu, a nakonec dokonce i posměchem a ponižováním, že s otcem mám přece dítě já a co tedy chci po nich. Poslední řečené bylo již moc i na mě, navíc syn mezitím začínal mít z chování otce a průběhu návštěv psychické potíže (v 1 roce!), a tak jsem zjistila v obč. poradně, že mohu o změnu soc. pracovnice požádat jejího přímého nadřízeného, dokonce že prý v současnosti již není nikde problém. Takže jsem to zkusila a problém je naopak stále naprosto standardní - šéf je s mým spisem obeznámen a s prací své podřízené spokojen, ale pokud přeci jen trvám na svém, mohu to tedy zkusit. Ať však nepočítám s tím, že je vyhověno vždy, protože objektivní důkazy o jejím údajném pochybení, které mám předložit do dvou dnů, jsou bůhví kým bůhví jak přezkoumávány. Na dotaz, co si představuje pod objektivními důkazy, snad přece nečekám, že mi bude napovídat.. Já si pod tím představuji písemnou komunikaci, kterou jsem měla věc řešit od počátku a nečinila tak. Navíc mezitím již otec podal onu žalobu na změnu styku; dodám jen, že jsem naivně do poslední chvíle doufala, že tuto náročnou práci dělají skuteční srdcaři, a že přece jen paní sociální nakonec averzi vůči mně upozadí v zájmu zastupovaného mimina.. ale výsledek už znáte.
ma.dom
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24. led 2010 7:06:46

Re: Sociální pracovnice, kolizní opatrovník

Příspěvekod Poradce v ned 24. led 2010 9:33:29

ma.dom píše:Dobrý den, dost naléhavě mě trápí otázka, zda mohu v průběhu jednání žádat o změnu soc. pracovníka zastupujícího mého syna.

Vy jste již udělal, co jste udělat mohla, obrátit se na nadřízeného dané pracovnice. Pokud to nepomůže, můžete své obavy přednést soudu, který o styku bude rozhodovat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Bloud TopList
cron