Adopce

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

osvojení blízkým příbuzným

Příspěvekod krakonosov v pon 15. úno 2010 18:03:25

Zajímalo by mě prosím, zda osvojit mohou blízcí příbuzní:

- např. babička svého vnuka

- např. strýc svého synovce

Pokud ne, připadá v těchto případech do úvahy pouze poručenství, nebo i pěstounství?

Díky za odpověď a zdravím

Pavel
krakonosov
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. led 2010 16:42:24


Re: osvojení blízkým příbuzným

Příspěvekod Poradce v pon 15. úno 2010 19:24:17

krakonosov píše:Zajímalo by mě prosím, zda osvojit mohou blízcí příbuzní:

- např. babička svého vnuka

- např. strýc svého synovce

Pokud ne, připadá v těchto případech do úvahy pouze poručenství, nebo i pěstounství?

Díky za odpověď a zdravím

Pavel



Mne by zase zajímalo, jaký máte problém. Vaše otázky postupně směřují do různých oblastí rodinného práva a evidentně se nejedná o vaše problémy. jestli studujete nějaký právnický obor, choďte na přednášky a dovíte se toho více a podrobněji.

Ve vámi popisovaných případech je osvojení možné, nicméně dost netradiční.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Adopce

Příspěvekod krakonosov v pon 15. úno 2010 20:07:30

Admin píše:
krakonosov píše:Zajímalo by mě prosím, zda osvojit mohou blízcí příbuzní:

- např. babička svého vnuka

- např. strýc svého synovce

Pokud ne, připadá v těchto případech do úvahy pouze poručenství, nebo i pěstounství?

Díky za odpověď a zdravím

Pavel



Mne by zase zajímalo, jaký máte problém. Vaše otázky postupně směřují do různých oblastí rodinného práva a evidentně se nejedná o vaše problémy. jestli studujete nějaký právnický obor, choďte na přednášky a dovíte se toho více a podrobněji.

Ve vámi popisovaných případech je osvojení možné, nicméně dost netradiční.

Omlouvám se, pokud Vás moje otázky obtěžují. Nesleduji jimi žádný "tajný" úmysl. Pouze se jako laik toutou oblastí probírám (studentem nejsem) a některé věci mi nejsou zcela jasné. Proto jsem si dovolil využít služeb Vašeho serveru a položit dotaz - obecného typu, takový jaký by mohl zaujmout i další čtenáře. To je, myslím si, i smysl této služby, kterou nabízíte.
krakonosov
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. led 2010 16:42:24

zmena otcostvi

Příspěvekod carodejka v stř 30. čer 2010 15:30:31

Dobry den chtela bych se zeptat zda je mozne nejakym zpusobem zmenit otcostvi v rodnem liste me dvoulete dcery. Biologicky otec(ten je v rodlem liste ditete) o dceru nejevi nijak zajem - za 2 roky ji navstivil cca 4x a to pokazde na hodinu(jinak se o ni ani telefonicky ci korespondetne nezajima)- tudiz dcera nevi kdo to je a navic ma z nej strach. Soudne mame nastevy po domluve. Alimenty ale plati. Ziji jiz deli dobu s pritelem a toho dcera povazuje za otce a jelikoz planujeme svatbu a i dalsi dite tak bych chtela vedet zda je nejaka sance aby se on prepsal do jejiho rodneho listu jako otec. Pokud je tato moznost tak jak postupovat ci jednat.
carodejka
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. čer 2010 15:18:18

Re: zmena otcostvi

Příspěvekod carodejka v čtv 01. črc 2010 6:34:37

Jeste sem zapomela dodat ze od 6 tydnu zivota dcery spolu nebydlime a nestykame se krom tech obcasnych navstev
carodejka
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. čer 2010 15:18:18

Re: zmena otcostvi

Příspěvekod Poradce v sob 10. črc 2010 13:51:07

carodejka píše:Dobry den chtela bych se zeptat zda je mozne nejakym zpusobem zmenit otcostvi v rodnem liste me dvoulete dcery. Biologicky otec(ten je v rodlem liste ditete) o dceru nejevi nijak zajem - za 2 roky ji navstivil cca 4x a to pokazde na hodinu(jinak se o ni ani telefonicky ci korespondetne nezajima)- tudiz dcera nevi kdo to je a navic ma z nej strach. Soudne mame nastevy po domluve. Alimenty ale plati. Ziji jiz deli dobu s pritelem a toho dcera povazuje za otce a jelikoz planujeme svatbu a i dalsi dite tak bych chtela vedet zda je nejaka sance aby se on prepsal do jejiho rodneho listu jako otec. Pokud je tato moznost tak jak postupovat ci jednat.

Nejdříve byste se museli s přítelem vzít. Pak může přítel požádat u soudu o adopci (osvojení) vaší dcery. Pokud s tím vy i skutečný otec dítěte budete souhlasit, neměl by to asi být problém (postup je naznačen v předchozích příspěvcích). Pro otce dítěte by to mohlo být výhodné, protože by poté již nemusel platit výživné (přestal by být otcem se všemi právy a povinnostmi). Pokud ale skutečný otec s osvojením souhlasit nebude, tak soud asi žádosti nevyhoví. Nebude totiž naplněna podmínka, že otec dítěte neprojevuje o dítě zájem. On ho sice neprojevuje fakticky vůči dítěti, ale na druhou stranu platí výživné, což určitým projevem zájmu o dítě je.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Adopce

Příspěvekod carodejka v sob 10. črc 2010 17:23:12

dekuji za odpoved :) jsem velice potesena . Biolog. otec bude souhlasit takze se staci jen vdat a pozadat soud. Jeste bych se schtela zeptat jestli by ste mi neporadil kde bych nasla nejake vzory s zadosti o adopci dekuji
carodejka
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. čer 2010 15:18:18

Re: Adopce

Příspěvekod Poradce v sob 10. črc 2010 17:27:25

carodejka píše:dekuji za odpoved :) jsem velice potesena . Biolog. otec bude souhlasit takze se staci jen vdat a pozadat soud. Jeste bych se schtela zeptat jestli by ste mi neporadil kde bych nasla nejake vzory s zadosti o adopci dekuji

O žádném konkrétním vzoru návrhu na osvojení nevím. Jak vypadají některé návrhy v opatrovnických věcech se můžete podívat na stránkách Rodina u soudu. Návrh na adopci je ale poměrně specifický a není to jednoduché, takže doporučuji obrátit se na advokáta nebo alespoň na oddělení péče o mládež pověřeného městského úřadu, v jehož obvodu i s dcerou bydlíte.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Adopce

Příspěvekod carodejka v sob 10. črc 2010 20:07:55

dekuji za odpoved :)
carodejka
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. čer 2010 15:18:18

Re: Adopce

Příspěvekod mamka v ned 15. srp 2010 20:44:03

Dobrý den,kamarádka má partnera,který by chtěl adoptovat její malé dítě.Biologický otec dítěte ale dá souhlas k adopci ,jen když dostane peníze.Kamarádka by mu je ráda dala,ale jen tak na ústní dohodu a sliby nikdo z nich nevěří.Je nějaká cesta,jak by se mu mohla zaručit,že když to proběhne v pořádku,tak on svoje peníze opravdu dostane?
Děkuji.
mamka
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. črc 2009 22:24:50

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

Bloud TopList
cron