Styk dítěte s otcem brání v aktivitách dítěte

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Styk dítěte s otcem brání v aktivitách dítěte

Příspěvekod yrucree v pát 21. lis 2008 9:05:14



Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou o radu. Synovi je 8 let, před třemi lety byl syn soudně svěřen do mé péče a současně byl stanoven styk syna s jeho otcem. A to každých 14 dnů od pátku do neděle, samozřejmě + další svátky, prázdniny… Syn je hyperaktivní, potřebuje sportovní aktivity, proto začal již před 3 lety chodit na hokej.Nyní již hraje se svým týmem zápasy, turnaje, které bohužel jsou i v době, kdy má být se svým otcem. Syn je smutný, že nemůže na zápas, protože otec řekne, že v sobotu na turnaj nemůže, protože ho tam nezaveze, a to z důvodu, že mají návštěvu…Téměř pokaždé je nějaký důvod, pro který není ochoten se přizpůsobit synovým sportovním aktivitám…Je možné požádat soud o změnu styku s otcem z důvodu sportovních aktivit? …s otcem mého syna není rozumná domluva a je smutné, že se nemůže věnovat sportu a obávám se, že jej z klubu z důvodu častých absencí vyloučí… Děkuji Vám předem za radu.
yrucree
 


Re: Styk dítěte s otcem brání v aktivitách dítěte

Příspěvekod Poradce v pát 21. lis 2008 9:11:28

yrucree píše:Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou o radu. Synovi je 8 let, před třemi lety byl syn soudně svěřen do mé péče a současně byl stanoven styk syna s jeho otcem. A to každých 14 dnů od pátku do neděle, samozřejmě + další svátky, prázdniny… Syn je hyperaktivní, potřebuje sportovní aktivity, proto začal již před 3 lety chodit na hokej.Nyní již hraje se svým týmem zápasy, turnaje, které bohužel jsou i v době, kdy má být se svým otcem. Syn je smutný, že nemůže na zápas, protože otec řekne, že v sobotu na turnaj nemůže, protože ho tam nezaveze, a to z důvodu, že mají návštěvu…Téměř pokaždé je nějaký důvod, pro který není ochoten se přizpůsobit synovým sportovním aktivitám…Je možné požádat soud o změnu styku s otcem z důvodu sportovních aktivit? …s otcem mého syna není rozumná domluva a je smutné, že se nemůže věnovat sportu a obávám se, že jej z klubu z důvodu častých absencí vyloučí… Děkuji Vám předem za radu.

Jestli se nedokážete s otcem dítěte dohodnout, nezbyde vám než podat u soudu návrh na novou úpravu styku. Dítě i otec mají právo na vzájemný styk, na druhou stranu dítě má právo i na běžný dětský život včetně zájmových aktivit a tomu je potřeba přizpůsobit i rodinný život.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Styk dítěte s otcem brání v aktivitách dítěte

Příspěvekod Návštěvník v úte 06. led 2009 15:49:51

S tím musím nesouhlasit. Můj přítel má z prvního manželství syna, nyní 9-ti letého, který u nás pobývá velice rád, věnujeme se mu a podporujeme ho v jeho koníčcích (dost finančně náročných). Mají střídavou péči. Přítel požádal soud o vyřešení stejného problému-tedy, obrátil se na něj s otázkou, zda je matka povinna umožnit synovi provádění jeho koníčka i v době, kdy je v péči matky. Jedná se o cca deset odpolední za kalendářní rok a za zhruba dva víkendy v roce, které jsme ještě navíc ochotni nahradit nějakým "naším". Soud se k tomu postavil tak, že zrušil střídavou péči a syna svěřil do výchovy matce. Nyní jsme se odvolali a uvidíme, jak dopadneme.
Ještě bych měla dodat, že kluk se v tátovi uplně vidí, jsou nerozlučná dvojka. Když má jít od nás k mámě, tak se pokaždé ptá, jestli by u nás nemohl zůstat aspoň o jeden den dýl, což samozřejmě bohužel nejde. Před sociální pracovnicí i před psycholožkou, která dělala znalecký posudek, se vyjádřil, že by raději byl u nás a k mámě chodil občas, ale všechno se obrátilo proti nám. O jeho mámě mluvíme hezky, když on na ni nadává, že ho třeba někam nepustila nebo že mu něco nedovolila, vždy s ním o tom hovoříme a bráníme ji, protože nechceme, aby ji neměl rád. Na druhou stranu, když on přijde od ní k nám, je zaražený a až tak po hodině se začne ptát, jak to mamka myslela, že už mě nemáš rád? 'A proč mamce nedáš peníze, když je portřebuje (přitom ona příteli ještě dluží 200tis.za byt, který jí koupil) apod.


Člověk by zktrátka řekl, že je to jasné, dítě má koníček, na kterém by se finančně měli podílet oba rodiče (matka nepřispívá ani korunou - proč by taky přispívala, když s jeho koníčky nesouhlasí, že?) a na ten koníček by mělo mít právo, at už je u kteréhokoliv z rodičů. Ale když o toto zažádá otec, není mu vyhověno, naopak je na tom ještě hůř -tzn. změna střídavé péče na výhradní péči, navíc výhradní péči rodiče, který se o dítě příliš nestará (jelikož je v čase matky neustále u svého dědy, který je navíc v invalidním důchodu) a u kterého dítě nechce být. Být to naopak, tedy jak tady pííše paní, věřím, že její syn na hokej chodit bude a těžko, že ten víkend bude muset svému bývalému maželovi nahrazovat.
Návštěvník
 

Problémy s exmanželkou ohledně dítěte

Příspěvekod yrucre v pát 17. črc 2009 10:54:28

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na něco ohledně problému při styku dítěte s matkou, resp. exmanželkou.

Několik let mám syna ve své vlastní péči. Nikdy po tuto dobu jsem synovi ani exmanželce nebránil ve styku mezi nimi a vše jsem nechával na jejich vzájemné domluvě a mohla si tak syna vzít kdykoli, což ale nedělala a brala si jej maximálně tak 3x v roce a to na jeden, či dva dny.

Syn hraje od malička lední hokej a ve své kategorii patří k hračům, které by tento sport mohl v budoucnu i živit. Z tohoto důvodu již několik let navštěvuje sportovní školu (druhý stupeň základní školy) zaměřenou na tento sport do které denodenně dojíždí několik desítek kilometrů, což i s další výbavou mě stojí nemalé finanční prostředky.

Nyní, kdy exmanželce jde vlastně o peníze o které by mohla přijít tím, že jí bude pravděpodobně po několika letech zvýšeno výživné a má dojít k soudnímu jednání ohledně výživného začala vyhrožovat, že si syna bude brát pravidelně s tím, že jej však nebude vozit o víkendech na hokej, kdy jej raději nechá jen tak sedět doma, tzn. že se mi tímto způsobem chce tak nějak prostřednictvím syna pomstít za to, že jsem na ni po marných pokusech týkajících se dohody o výši výživného podal žalobu, resp. že po ní vůbec nějaké peníze na výživné asi požaduji.

Jde i o to, že syn je školou klasifikován mimo jiné i za výsledky které dosahuje „na ledě“ a to zejména při mistrovských zápasech (na vysvědčení je jedním z předmětů rovněž lední hokej, který je klasifikován jako jiné vyučovací předměty), které se konají v drtivé většině o víkendech, kdy pokud nebude absolovovat zejména tyto zápasy nemá žádný smysl aby dále sportovní školu navštěvoval a může tak s hokejem skončit (hokejový klub i škola jej vyloučí) a to jen proto že exmanželka jej prostě asi schválně nebude na zápasy vozit.

Jak jsem jiz uvedl, tak jsem nikdy synovi ani exmanželce ve styku nebránil ani bránit dále nehodlám, ale bohužel tím, že exmanželka neměla o syna dlouhodobý zájem a raději se starala o své „koníčky“ došlo ke značnému citovému odcizení a syn k ní prostě chodit nechce a ani o ni jako o matku nejeví žádný zájem.

Tím, že syn hraje od malička hokej a vzhledem k jeho dlouhodobým dosahovaným výsledkům se prakticky podle mého názoru připravuje na své možné budoucí povolání a moje otázka tedy zní, zda matka může synovi bránit v tom aby pokračoval ve sportování, resp. činnosti kterou od malička žije a prakticky tak i návštěvě sportovní školy, tzn. zda když bude u ní na návštěvě jej musí či nikoli dopravit na zápasy, turnaje, soustředění atd??

Za jakoukoli reakci předem děkuji.
yrucre
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 25. kvě 2008 19:47:39

Re: Problémy s exmanželkou ohledně dítěte

Příspěvekod Poradce v sob 18. črc 2009 10:47:01

yrucre píše:Nyní, kdy exmanželce jde vlastně o peníze o které by mohla přijít tím, že jí bude pravděpodobně po několika letech zvýšeno výživné a má dojít k soudnímu jednání ohledně výživného začala vyhrožovat, že si syna bude brát pravidelně s tím, že jej však nebude vozit o víkendech na hokej, kdy jej raději nechá jen tak sedět doma, tzn. že se mi tímto způsobem chce tak nějak prostřednictvím syna pomstít za to, že jsem na ni po marných pokusech týkajících se dohody o výši výživného podal žalobu, resp. že po ní vůbec nějaké peníze na výživné asi požaduji.


Tím, že syn hraje od malička hokej a vzhledem k jeho dlouhodobým dosahovaným výsledkům se prakticky podle mého názoru připravuje na své možné budoucí povolání a moje otázka tedy zní, zda matka může synovi bránit v tom aby pokračoval ve sportování, resp. činnosti kterou od malička žije a prakticky tak i návštěvě sportovní školy, tzn. zda když bude u ní na návštěvě jej musí či nikoli dopravit na zápasy, turnaje, soustředění atd??

Za jakoukoli reakci předem děkuji.

Výživné nelze nijak vázat na styk rodiče s dítětem. Dítě má právo také na své zájmy a tomu je třeba přizpůsobit i jeho styk s rodiči. Žádný soud by v případě rozhodování o úpravě styku za běžných normálních okolností neurčil styk tak, aby zkazil dítěti "rozjetou kariéru" v nějakém sportu, nota bene, pokud je to žák sportovní školy a z daného sportu je i klasifikován.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Styk dítěte s otcem brání v aktivitách dítěte

Příspěvekod yrucre v sob 18. črc 2009 12:37:05

Děkuji Vám za odpověď.

Víte v této banánové republice je vše možné a tak doufám, že budete mít pravdu, neboť se opravdu neustále obávám toho, že by syn musel jen tak na truc exmanželky skončit s tím čím žije, co jej baví, čemu se od malička věnuje a kde má své kamarády.

Vždycky jsem si myslel, že exmanželka jako matka bude mít radost že syn sportuje, je zdravý a má nějaké zájmy místo toho aby někde chodil za školu, fetoval, kouřil a tak podobně a že jej v tomto bude i podporovat. Bohužel tomu tak není a tak doufám, že vše dopadne dobře ku prospěchu syna.

Pěkný den a mějte se.
yrucre
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 25. kvě 2008 19:47:39

sportovní aktivity dítěte

Příspěvekod koryma v pát 05. bře 2010 8:25:02

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Jsem přes rok rozvedená a návštěvy u otce máme stanoveny tak,že syn tam má chodit 1x za 14 dní v neděli od 13,00-18,00. Hraje závodně stolní tenis. Každý víkend má většinou po oba dny zápas, který trvá do cca 15,00. Otec se odmítá turnajů zúčastňovat, ale na návštěvě trvá. Nevím, jak mu vysvětlit, že sport je pro syna důležitý a počkat na zápase necelé dvě hodiny by neměl být problém. Syna sport velmi baví a dosahuje v nich i skvělých výsledků. Bývalý manžel to chce hnát přes soudy, domluva možná není. Je možné, že to dopadne tak, že se turnajů nebude moci účastnit? Děkuji za odpověď
koryma
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 05. bře 2010 8:00:31

Re: sportovní aktivity dítěte

Příspěvekod Poradce v pát 05. bře 2010 8:32:38

koryma píše:Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Jsem přes rok rozvedená a návštěvy u otce máme stanoveny tak,že syn tam má chodit 1x za 14 dní v neděli od 13,00-18,00. Hraje závodně stolní tenis. Každý víkend má většinou po oba dny zápas, který trvá do cca 15,00. Otec se odmítá turnajů zúčastňovat, ale na návštěvě trvá. Nevím, jak mu vysvětlit, že sport je pro syna důležitý a počkat na zápase necelé dvě hodiny by neměl být problém. Syna sport velmi baví a dosahuje v nich i skvělých výsledků. Bývalý manžel to chce hnát přes soudy, domluva možná není. Je možné, že to dopadne tak, že se turnajů nebude moci účastnit? Děkuji za odpověď

Rodiče v zájmu rozvoje osobnosti dítěte musí respektovat i jeho koníčky. Jestliže se s otcem dítěte nedohodnete, podejte u soudu návrh na změnu úpravy styku tak, aby to vyhovovalo všem zúčastněným.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron