Přebírání dětí na styk s rodičem

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Přebírání dětí na styk s rodičem

Příspěvekod lada v ned 11. kvě 2008 19:09:58

Dobrý den, jsem rozvedený a bývalá manželka má naše dvě dcery ve věku 14 a 10 ve vlastní péči. S dětmi bydlí 5km od města kde bydlím já a děti do téhož města dojíždějí každý den autobusem do školy (tam i zpět). To je vše v pořádku, problém nastává ve chvíli, kdy chci mít děti u sebe. V ten okamžik mi bývalá žena odmítá děti vydat v případě, pokud si pro ně nepřijedu. Má na to právo? Osobně se domnívám, že v jejich věku již není nutné si děti předávat v místě bydliště matky, ale plně postačí, když dojedou autobusem a já si je např.na autob.nádraží vyzvednu, případně dojdou ke mě domů (jsme malé město, které se napříč dá projít cca za 20 minut). Ještě podotýkám, že momentálně je styk s dítětem upraven pouze prvním rozhodnutím soudu na tzv. rozšířený styk. Předem děkuji za odpověď a radu, co mám v této situaci dělat.
lada
 


Re: Přebírání dětí na styk s rodičem

Příspěvekod Návštěvník v ned 11. kvě 2008 19:11:33

lada píše:Dobrý den, jsem rozvedený a bývalá manželka má naše dvě dcery ve věku 14 a 10 ve vlastní péči. S dětmi bydlí 5km od města kde bydlím já a děti do téhož města dojíždějí každý den autobusem do školy (tam i zpět). To je vše v pořádku, problém nastává ve chvíli, kdy chci mít děti u sebe. V ten okamžik mi bývalá žena odmítá děti vydat v případě, pokud si pro ně nepřijedu. Má na to právo? Osobně se domnívám, že v jejich věku již není nutné si děti předávat v místě bydliště matky, ale plně postačí, když dojedou autobusem a já si je např.na autob.nádraží vyzvednu, případně dojdou ke mě domů (jsme malé město, které se napříč dá projít cca za 20 minut). Ještě podotýkám, že momentálně je styk s dítětem upraven pouze prvním rozhodnutím soudu na tzv. rozšířený styk. Předem děkuji za odpověď a radu, co mám v této situaci dělat.

Na takové otázky lze jen těžko odpovídat. Je zřejmé, že vaše děti jsou již schopny samy za vámi přicestovat. Nevím, jestli vaše bývalá žena má nějaký rozumný argument, proč by nemohly jet autobusem. Pokuste se s ní dohodnout a nechte si od ní vysvětlit důvody jejího počínání. Pokud se nedohodnete, můžete podat návrh na úpravu styku s dětmi, který by zahrnoval i způsob předání dětí, v daném případě tedy cestu autobusem. Zároveň ale zvažte, zda vám opravdu stojí za to se o tuto záležitost soudit, což bude určitě nepříjemné nejen pro vaší bývalou ženu, ale i pro vás. Vaše vzájemné vztahy soudní jednání určitě nezlepší a pokud je postoj manželky jen určitou schválností vůči vám, najde si v budoucnu jinou a ze soudního kolotoče nevyjdete do doby, než budou děti dospělé.
Návštěvník
 


Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron