Společné bydlení během rozvodu

Všechno o rozvodech manželství
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Společné bydlení během rozvodu

Příspěvekod lucka01 v sob 28. úno 2009 10:37:30

Dobrý den, chci podat žádost o rozvod-půjde o rozvod sporný, manžel se nechce rozvádět a nechce si připustit, že to už nejde zpravit. Již jednou jsem na Vánoce žádost stáhla, neboť mě manžel začal zpracovávat a já podlehla, ale cítím, že to nejde a chtěla bych podat žádost znovu. Můj hlavní problém je v tom, že jsem se s mužem rozešla již v srpnua on se hned odstěhoval k prarodičům, kde je volný byt v domě, ale nějak se mu tam nelíbilo a já jsem mu nabídla bydlení v družstevním nájemním bytě a sama odešla. Po pár dnech jsem se vrátila zpět, neboť mi došlo, že mu nenechám byt, který mám po babičce a sama budu platit tržní nájemné, když bych také chtěla v budoucnu rodinu(je mi 29). On už ale z bytu nechtěl jít a zpracoval mě, že jsem stáhla rozvod. Bojím se ho znovu podat, zdá se mi, že žije v nějakém svém světě a nechce vidět to soužití "vedle sebe". Je pro mě psych. náporem s ním žít, když jsem si to vyzkoušela, jak mě vydíral citově už předtím. Také se bojím, když se napije, aby mi něco neudělal. Je hrozně proměnlivý. Nejhorší je, že jsem si po našem rozchodu v létě začala rozumět s jedním mužem, který na mě stále čeká, ale já mám strach i někam chodit, tak se nevídáme. Ale vím, že na mě nebude čekat stále a musím začít jednat. Bojím se, když někam budu chodit mimo práce, dojde ke slov. i jinému napadnutí. Cítím to. Není nějaký zákon, který by upravil bydlení již před rozvodem?? Nebo se čeká až na nejhorší? Děkuji
lucka01
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22. úno 2009 17:25:53


Re: Společné bydlení během rozvodu

Příspěvekod Poradce v sob 28. úno 2009 16:04:14

lucka01 píše:Dobrý den, chci podat žádost o rozvod-půjde o rozvod sporný, manžel se nechce rozvádět a nechce si připustit, že to už nejde zpravit. Již jednou jsem na Vánoce žádost stáhla, neboť mě manžel začal zpracovávat a já podlehla, ale cítím, že to nejde a chtěla bych podat žádost znovu. Můj hlavní problém je v tom, že jsem se s mužem rozešla již v srpnua on se hned odstěhoval k prarodičům, kde je volný byt v domě, ale nějak se mu tam nelíbilo a já jsem mu nabídla bydlení v družstevním nájemním bytě a sama odešla. Po pár dnech jsem se vrátila zpět, neboť mi došlo, že mu nenechám byt, který mám po babičce a sama budu platit tržní nájemné, když bych také chtěla v budoucnu rodinu(je mi 29). On už ale z bytu nechtěl jít a zpracoval mě, že jsem stáhla rozvod. Bojím se ho znovu podat, zdá se mi, že žije v nějakém svém světě a nechce vidět to soužití "vedle sebe". Je pro mě psych. náporem s ním žít, když jsem si to vyzkoušela, jak mě vydíral citově už předtím. Také se bojím, když se napije, aby mi něco neudělal. Je hrozně proměnlivý. Nejhorší je, že jsem si po našem rozchodu v létě začala rozumět s jedním mužem, který na mě stále čeká, ale já mám strach i někam chodit, tak se nevídáme. Ale vím, že na mě nebude čekat stále a musím začít jednat. Bojím se, když někam budu chodit mimo práce, dojde ke slov. i jinému napadnutí. Cítím to. Není nějaký zákon, který by upravil bydlení již před rozvodem?? Nebo se čeká až na nejhorší? DěkujiTo, co vy popisujete je spíš záležitost pro manželskou poradnu. Nejprve si musíte ujasnit co vlastně chcete, jestli tedy rozvod ano či ne. Otázku bydlení předem nelze vyřešit jinak než dohodou. Pokud se nedohodnete, rozhodně doporučuji advokáta. Ale jak říkám, tak jak to popisujete, problém není ani tak právní, jako lidský, zkuste manželskou poradnu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Společné bydlení během rozvodu

Příspěvekod terezka9595 v čtv 30. čer 2011 0:35:50

Také si myslím že je to spíše případ pro manželskou poradnu. :)
Hlídejte si vaše sociální zabezpečení, aby jste nemuseli využít služby, které vám poskytkne psychologická poradna.
terezka9595
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 29. čer 2011 23:43:39


Zpět na Rozvod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron