Vypořádání po rozvodu

Všechno o rozvodech manželství
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod mamka v stř 21. říj 2009 13:21:19

Přesto vám děkuji za vaše odpovědi.Už mi pomohly a určitě se sem zas obrátím.

mamka
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. črc 2009 22:24:50


Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod kaculi81 v pon 23. lis 2009 20:21:16

Dobrý den, s manželem jsme se rozvedli bez vypořádání majetku. Za manželství jsme nabyli byt 3+1, chatu a auto. Těsně před rozvodem si manžel koupil byt 1+1, který přepsal na dceru bez mého souhlasu. Byty máme kousek od sebe. Auto dal do bazaru za cenu 80.000 Kč a co s ním je dále nevím, údajně v nulové hodnotě, již je to třetí rok a bývalý manžel se nijak nechce vypořádat. Já jsem zůstala v bytě 3+1 s dospělým synem. Chata je cca v hodnotě milión. Můžete mi prosím poradit, co mám ve vypořádání manželovi navrhnout?Děkuji za radu.
kaculi81
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. lis 2009 20:04:38

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v pon 23. lis 2009 20:31:31

kaculi81 píše:Dobrý den, s manželem jsme se rozvedli bez vypořádání majetku. Za manželství jsme nabyli byt 3+1, chatu a auto. Těsně před rozvodem si manžel koupil byt 1+1, který přepsal na dceru bez mého souhlasu. Byty máme kousek od sebe. Auto dal do bazaru za cenu 80.000 Kč a co s ním je dále nevím, údajně v nulové hodnotě, již je to třetí rok a bývalý manžel se nijak nechce vypořádat. Já jsem zůstala v bytě 3+1 s dospělým synem. Chata je cca v hodnotě milión. Můžete mi prosím poradit, co mám ve vypořádání manželovi navrhnout?Děkuji za radu.

To opravdu nemůžu, od toho jsou advokáti. My tu neřešíme konkrétní případy, pouze odpovídáme obecně na dotazy, aby lidé mohli vědět, co je čeká, když začnou řešit rodinněprávní problémy.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Leni333 v pát 15. led 2010 17:03:24

Přeji hezký den.
Jsem dva a půl roku rozvedená a s bývalým manželem jsem již šest let
před rozvodem nežila, společně jsme nehospodařili. Tak je to psáno i
v rozvodovém rozsudku. Půl roku po rozvodu jsem se dozvěděla, že
manžel má již sedmileté dítě s jinou ženou. Trvalý pobyt měl však
stále hlášen v místě, kde jsme spolu žili. Po rozvodu se začali
ozývat věřitelé a exekutoři. Odvezli si elektroniku a jiné
"použitelné" věci z bytu, máme exekuci na členský podíl v bytovém
družstvu. Jedná se o dluhy, které udělal exmanžel sám a o kterých
jsem nevěděla.Trvalý pobyt jsem exmanželovi nechala zrušit úředně.
Majetek žádný nemáme, až na starší vybavení bytu, majetkové
vypořádání jsme neprovedli.

Zajímalo by mě, do jaké míry jsem za dluhy zodpovědna a případně
jakým způsobem mohou být dluhy po mě vymáhány. Dnes už vím, že
exekutoři mohou postihnout majetek ve společném jmění manželů, tedy
i ten členský podíl v bytovém družstvu. Dluhy jsou však daleko
vyšší, dnes již vím skoro o milionu Kč a to určitě ještě nevím vše.
Budu muset tyto dluhy splácet já, když on je neplatí? Mohu se nějak
těmto dluhům bránit, když jsem o nich nevěděla a tyto peníze byly
použity na něco jiného, zřejmě šly do domácnosti ženy, se kterou má
díte, ale to nevím, to si jen myslím, mohly to být také automaty, nebo něco úplně jiného?
Za případnou odpověď děkuji
s pozdravem, Lenka
Leni333
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 15. led 2010 16:55:44

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v pát 15. led 2010 18:09:50

Leni333 píše:Přeji hezký den.
Zajímalo by mě, do jaké míry jsem za dluhy zodpovědna a případně jakým způsobem mohou být dluhy po mě vymáhány. Dnes už vím, že exekutoři mohou postihnout majetek ve společném jmění manželů, tedy i ten členský podíl v bytovém družstvu. Dluhy jsou však daleko vyšší, dnes již vím skoro o milionu Kč a to určitě ještě nevím vše. Budu muset tyto dluhy splácet já, když on je neplatí? Mohu se nějak těmto dluhům bránit, když jsem o nich nevěděla a tyto peníze byly použity na něco jiného, zřejmě šly do domácnosti ženy, se kterou má díte, ale to nevím, to si jen myslím, mohly to být také automaty, nebo něco úplně jiného?
Za případnou odpověď děkuji
s pozdravem, Lenka



Společné jmění manžel tvoří i závazky, které některému z manželů nebo oběma manželům společně vznikly za trvání manželství, s výjimkou závazků týkajících se majetku, který náleží výhradně jednomu z nich, a závazků, jejichž rozsah přesahuje míru přiměřenou majetkovým poměrům manželů, které převzal jeden z nich bez souhlasu druhého.
Pro vás by mohla být zajímavá právě ta poslední věta. Při vámi uváděné výši dluhů se určitě nejedná o míru přiměřenou vašim možnostem. Navíc zřejmě nepůjde o běžné úkony při správě majetku, které může činit kterýkoliv z manželů, ale o úkony přesahující rámec běžných úkonů, takže tyto závazky by mohly být neplatné. Navíc je zřejmě i v rozporu s dobrými mravy, abyste platila dluhy, které udělal váš manžel. Rozhodně doporučuji zajít za advokátem, protože exekutoři sami od sebe na toto nebudou brát ohled.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Dluhy z podnikání při rozvodu

Příspěvekod StG044 v pon 25. led 2010 22:15:05

Zjistila jsem , že manžel má již několik let milenku .Máme tři děti , nejsterší syn je již dospělý , ale stále studuje . Manžel mi nedává žádné peníze , prý všechny potřebuje na splácení dluhů , které nadělal při svém podnikání . Budu muset v případě rozvodu splácet dluhy , které vznikly jeho podnikáním ( neplacení zdravotního a sociálního pojištění ... ) ?
StG044
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 05. srp 2009 10:22:30

Re: Dluhy z podnikání při rozvodu

Příspěvekod Poradce v úte 26. led 2010 8:07:34

StG044 píše:Zjistila jsem , že manžel má již několik let milenku .Máme tři děti , nejsterší syn je již dospělý , ale stále studuje . Manžel mi nedává žádné peníze , prý všechny potřebuje na splácení dluhů , které nadělal při svém podnikání . Budu muset v případě rozvodu splácet dluhy , které vznikly jeho podnikáním ( neplacení zdravotního a sociálního pojištění ... ) ?

Do společného majetku patří i závazky, které některému z manželů vznikly za trvání manželství, tedy i dluhy z podnikání. Samozřejmě, že při vypořádání společného jmění manželů po rozvodu lze dohodnout (nebo soudně určit), že závazky přejdou jen na jednoho z manželů, na kterém je pak věřitelé mohou vymáhat. Je to značně složitá záležitost, pokud k vypořádání majetku dojde, rozhodně doporučuji advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod pepi v čtv 18. úno 2010 9:34:34

S manželkou máme v SJM starou zem usedlost. Ona vlastní id.1/4. Nyní se rozvádíme a ona chce vyplatit. K dispozici máme 11 let starý znalecký posudek, který byl vypracován za účelem dědického řízení. Nákladová cena nemovitosti byla tehdy stanovena na 880 000,- Kč. Konečná cena nemovitosti činí 665 000,-(nerozumím těmto dvou cenám, co která znamená). Tržní hodnota je velmi nízká. Jedná se o 100 let staré hospodářské budovy bez jakýchkoliv obytné části. Největší část 260 000,- tvoří polnosti. Ona chce vyplatit 200 000,- což daleko přesahuje tržní hodnotu. Zajímalo by mě jak bude postupovat soud při rozdílení, když se nedohodneme. Bude třeba nový znalecký posudek? Nemovitost chci v budoucnu využívat, takže prodej není možný.
pepi
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 15. úno 2010 7:41:44

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v čtv 18. úno 2010 11:39:49

pepi píše:S manželkou máme v SJM starou zem usedlost. Ona vlastní id.1/4. Nyní se rozvádíme a ona chce vyplatit. K dispozici máme 11 let starý znalecký posudek, který byl vypracován za účelem dědického řízení. Nákladová cena nemovitosti byla tehdy stanovena na 880 000,- Kč. Konečná cena nemovitosti činí 665 000,-(nerozumím těmto dvou cenám, co která znamená). Tržní hodnota je velmi nízká. Jedná se o 100 let staré hospodářské budovy bez jakýchkoliv obytné části. Největší část 260 000,- tvoří polnosti. Ona chce vyplatit 200 000,- což daleko přesahuje tržní hodnotu. Zajímalo by mě jak bude postupovat soud při rozdílení, když se nedohodneme. Bude třeba nový znalecký posudek? Nemovitost chci v budoucnu využívat, takže prodej není možný.

Pokud se na vypořádání SJM nedohodnete, soud určitě bude požadovat nový aktuální znalecký posudek a vycházet bude z tržní ceny stanovené znalcem (znalec většinou stanoví cenu podle "tabulek" a vedle toho i cenu tržní, kterou zjistí i ze svých zkušeností, či průzkumem realitního trhu v dané lokalitě.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Leni333 v sob 27. bře 2010 12:54:58

Přeji hezký den a prosím o radu s vypořádáním SJM.

Byla jsem vdaná 23 let. Posledních šest let jsem s manželem nežila a společně jsme nehospodařili. Tak to stojí i rozvodovém rozsudku. V této době však manžel nadělal spoustu drobných i velice vysokých dluhů o kterých jsem nevěděla. Dověděla jsem se to až z jeho exekucí. Pobyt jsem mu nechala zrušit úředně.

Z majetku už není co dělit, vybavení bytu si odvezli exekutoři a exekuce je i na podíl v družstevním bytě. Jak je to však s těmito jeho dluhy? Musím podat žalobu na vypořádání SJM k soudu, když nevím, kde bych exmanžela mohla najít? A známy jsou mi jen dluhy, které jsou již vymáhány exekučně, ale dluhů bude určitě ještě více. A co by se mohlo stát, kdybych žalobu nepodala?

Děkuji za odpověď, s pozdravem Lenka
Leni333
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 15. led 2010 16:55:44

PředchozíDalší

Zpět na Rozvod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Bloud TopList
cron