Od kdy platit zvýšené výživné

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Od kdy platit zvýšené výživné

Příspěvekod yrucre v pon 03. srp 2009 18:07:40


Dobrý den,
bylo mi zpětně zvýšeno výživné a to od začátku tohoto roku + mám ještě uhradit nějaký ten doplatek z předchozího roku a to ve splátkách. Hodlám se ale po obdržení písemné formy rozsudku odvolat ke krajskému soudu.

Chtěl bych se zeptat zda už od následujícího měsíce musím hradit vyšší výživné, nebo mám pokračovat v dosavadní výši a vyčkat až jak soud rozhodne o mém odvolání??

První splátku dlužného výživného mám ke konci roku. Co když krajský soud do té doby nerozhodne, musím tuto splátku uhradit??

Bude mi pak výživné přípsadně krajským soudem dopočítánodopočítáno??

Děkuju za odpověď.
yrucre
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 25. kvě 2008 19:47:39


Re: Od kdy platit zvýšené výživné

Příspěvekod Poradce v pon 03. srp 2009 18:45:57

yrucre píše:Dobrý den,
bylo mi zpětně zvýšeno výživné a to od začátku tohoto roku + mám ještě uhradit nějaký ten doplatek z předchozího roku a to ve splátkách. Hodlám se ale po obdržení písemné formy rozsudku odvolat ke krajskému soudu.

Chtěl bych se zeptat zda už od následujícího měsíce musím hradit vyšší výživné, nebo mám pokračovat v dosavadní výši a vyčkat až jak soud rozhodne o mém odvolání??

První splátku dlužného výživného mám ke konci roku. Co když krajský soud do té doby nerozhodne, musím tuto splátku uhradit??

Bude mi pak výživné přípsadně krajským soudem dopočítánodopočítáno??

Děkuju za odpověď.



Na vaši otázku jsem již odpovídal v rubrice Odvolání
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

nerozumím výkladu rozsudku

Příspěvekod elare v čtv 03. kvě 2012 10:39:43

Dobrý den,kam mám tento dotaz zařadit,takže pokud špatně tak se omlouvám.Dcera v lednu měla soud s otcem.Je
zletilá a studuje prvním rokem vysokou školu.Soud vyhrála a takto zní rozsudek.,,Dlužné výživné za dobu od 1.9.2010
do 31.1.2012 v částce 34.000 kč,jakož i výživné,které dospěje do konce měsíce,v němž tento rozsudek nabude právní
moci(on sice nenabude ,otec se chce odvolat),je žalovaný povinen uhradit k rukám žalobkyně v pravidelných měsíčních
splátkách ve výší 1.500 kč,splatných vždy prvního dne v měsíci spolu s běžným výživným 4.000kč ,pod ztrátou výhody
spátek"

Tak rozsudek přišel 2.května 2012(včera) tudíž nám žalovaný má v květnu dát zvýšené alimenty ,které činí 4.000 kč+
1.500 kč dlužnou částku a za únor,březen a duben by měl zaplatit to navýšení z 2.000 kč na 4.000 kč(ten rozdíl)+ ten
dluh.Poněvadž od toho ledna stále platí po staru a to 2.000 kč měsíčně.Ted tedy v tom květnu by dcera měla dostat alimenty i s dlužnou částkou 5.500 kč a tři měsíce pozpátku tu rozdílovou a to číní 3 krát 3.500 kč.Tak jsme to pochopili.
A nebo nepochopili z toho výše napsaného od soudkyně.Nebo ten únor,březen a duben nám nemusí doplatit,Potřebuji
váš názor na to jak to ta soudkyně napsala.Je to dost odborně.Potřebuji to laicky polopatisticky.Děkuji za radu
elare
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21. bře 2012 17:38:43

Re: nerozumím výkladu rozsudku

Příspěvekod Poradce v čtv 03. kvě 2012 10:49:23

elare píše:Dobrý den,kam mám tento dotaz zařadit,takže pokud špatně tak se omlouvám.Dcera v lednu měla soud s otcem.Je
zletilá a studuje prvním rokem vysokou školu.Soud vyhrála a takto zní rozsudek.,,Dlužné výživné za dobu od 1.9.2010
do 31.1.2012 v částce 34.000 kč,jakož i výživné,které dospěje do konce měsíce,v němž tento rozsudek nabude právní
moci(on sice nenabude ,otec se chce odvolat),je žalovaný povinen uhradit k rukám žalobkyně v pravidelných měsíčních
splátkách ve výší 1.500 kč,splatných vždy prvního dne v měsíci spolu s běžným výživným 4.000kč ,pod ztrátou výhody
spátek"

Tak rozsudek přišel 2.května 2012(včera) tudíž nám žalovaný má v květnu dát zvýšené alimenty ,které činí 4.000 kč+
1.500 kč dlužnou částku a za únor,březen a duben by měl zaplatit to navýšení z 2.000 kč na 4.000 kč(ten rozdíl)+ ten
dluh.Poněvadž od toho ledna stále platí po staru a to 2.000 kč měsíčně.Ted tedy v tom květnu by dcera měla dostat alimenty i s dlužnou částkou 5.500 kč a tři měsíce pozpátku tu rozdílovou a to číní 3 krát 3.500 kč.Tak jsme to pochopili.
A nebo nepochopili z toho výše napsaného od soudkyně.Nebo ten únor,březen a duben nám nemusí doplatit,Potřebuji
váš názor na to jak to ta soudkyně napsala.Je to dost odborně.Potřebuji to laicky polopatisticky.Děkuji za radu


Ne, tak to není. Otec je povinen platit výživné ve výši 4000,- Kč + 1.500 Kč měsíčně jako dluh. Ten dluh nebylo možno vyčíslit ke dni vydání rozsudku, protože je podstatné to, kdy rozsudek nabude právní moci. Soudkyně proto vyčíslila jen dluh ke dni vydání rozsudku (34.000,- Kč), ale zároveň uvedla, že tento dluh se ještě navýší za další měsíce do té doby, než rozsudek nabude právní moci. Dejme tomu, že rozsudek nabude právní moci ke konci června 2012. Od 31.1. 2012, tedy ode dne, ke kterému je dluh vyčíslen konkrétní částkou, se tedy tento dluh navýší o dalších 10.000,- Kč (pět měsíců po 2.000,- Kč). Celkový dluh tedy bude 44.000,- Kč. Tento celkový dluh bude splácen po 1.500,- Kč měsíčně. Neznamená to tedy, že by ten rozdíl, který vznikne za období od vydání rozsudku do jeho doručení nebo do jeho právní moci měl zaplatit najednou. Platit prostě má 4.000 + 1.500 Kč měsíčně, ne více.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Od kdy platit zvýšené výživné

Příspěvekod elare v čtv 03. kvě 2012 12:57:03

Mockrát děkuji za vysvětlení..no hlavně ,aby to pochopil on...už teď řve ,že se okamžitě odvolá a že ještě uvidíme.Pokud
dceři v tomto měsíci nepošle ty 4.000 plus 1.500 kč tak už jsem si na forum přečetla ,že dcera může soud požádat na
exekuci na plat.Poněvdž on má pocit ,že zatím nic platit nemusí až jak rozhodne odvolávací soud.Je zbytečné mu vysvět-
lovat ,že jeho povinnost je platit co rozhodl první soud......dcera se chce té exekuci vyhnout,ale opravdu ty peníze potře-
buje.Žádost si podala 6.10.2011,soud byl 26.1.2012 a rozsudek přišel 2.5.2012...jak vidíte má skoro celý semestr za
sebou dlouho se to táhne.A nemusím vysvětlovat jak je studium drahé a ještě bude.Hezký den.
elare
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21. bře 2012 17:38:43


Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

Bloud TopList