výplata výživného

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: výplata výživného

Příspěvekod chorchoj666 v ned 24. dub 2011 11:08:14

Dobry den.
Momentalne ziju ve Velke Britanii,kde take probehlo rizeni o vysce alimentu na 2 nezletile deti.Vsechno je v poradku suma penize mam s tim problem neni.Jen takovy hacek.Nevym jak posilat penize.Kdyz ma ex pritelkine nereaguje na telefonaty smsky,zaslal jsem uz nekolik listu.zadna odezva.Muzete mi prosym poradit jak postupovat?Mam zalozit nejaky specialni ucet?Kam mam posilat penize nez zas probehne soud k vuli tomu ze neplatim alimenty?
Dekuji predem a krasny den
chorchoj666
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 24. dub 2011 10:53:26


Re: výplata výživného

Příspěvekod Poradce v ned 24. dub 2011 17:17:06

chorchoj666 píše:Dobry den.
Momentalne ziju ve Velke Britanii,kde take probehlo rizeni o vysce alimentu na 2 nezletile deti.Vsechno je v poradku suma penize mam s tim problem neni.Jen takovy hacek.Nevym jak posilat penize.Kdyz ma ex pritelkine nereaguje na telefonaty smsky,zaslal jsem uz nekolik listu.zadna odezva.Muzete mi prosym poradit jak postupovat?Mam zalozit nejaky specialni ucet?Kam mam posilat penize nez zas probehne soud k vuli tomu ze neplatim alimenty?
Dekuji predem a krasny den


[adg][/adg]
Nemám zkušenost s posíláním peněz ze zahraničí. Pokud má vaše bývala přítelkyně účet a vy znáte jeho číslo, posílejte peníze na něj. pokud účet neznáte, posílejte peníze poštou na adresu, pokud to tedy je možné, nevím opravdu, zda to z Británie takto posílat lze. Jestliže to nepůjde a vaše expřítelkyně vám neposkytne potřebnou součinnost., splnil byste svou povinnost tím, že byste složil peníze do úschovy okresního soudu, v jehož obvodu má expřítelkyně bydliště. Tam byste musel podat návrh na úschovu a domluvit se se soudem, kam zaslat peníze, takže by to také nebylo nic jednoduchého, moc si to představit nedokážu. Jestli s vámi přítelkyně nekomunikuje přímo, zkuste to prostřednictvím někoho jiného, třeba jejích rodičů, sourozenců, kamarádky apod. Třeba se jim podaří zprostředkovat vám kontakt s matkou vašich dětí. Rozhodně si ale o vaší snaze schovávejte nějaké doklady, abyste v případě, že by nastaly nějaké problémy třeba s trestním stíháním pro neplacení výživného měl doklad, že problém není u vás, ale u ní.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Mám nárok na výživné na dítě po svatbě?

Příspěvekod Maysaa v čtv 13. říj 2011 11:19:05

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda budu mít nadále nárok na výživné na své 11 leté dítě od bývalého manžela, když bych se vdala za jiného muže. Děkuji za odpověď.
[bbh][/bbh]
Maysaa
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 13. říj 2011 11:15:36

Re: Mám nárok na výživné na dítě po svatbě?

Příspěvekod Poradce v čtv 13. říj 2011 12:40:55

Maysaa píše:Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda budu mít nadále nárok na výživné na své 11 leté dítě od bývalého manžela, když bych se vdala za jiného muže. Děkuji za odpověď.

Samozřejmě, že bývalý manžel bude muset dál platit výživné. Výživné jsou peníze pro dítě, a to, že se jeho matka znovu vdá, s tím nemá nic společného, to je soukromá záležitost matky dítěte.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Bloud TopList