výplata výživného

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: výplata výživného

Příspěvekod martinjirka v pát 22. led 2010 10:41:15

Dobrý den.Bývalý manžel si v prosinci podal žádost o snížení výživného k 1.4.zpětně.Z částky 3000 na dvě děti na částku 550 na obě.Jeho žádosti bylo vyhověno.Do října platil ještě těch 3000,od listopadu už jen 500.Tu přeplacenou částku od 4.-9.měsíce si mám odpočítat od běžného výživného?Nebo otec musí i nyní posílat 550 určených soudem,bez ohledu na již spotřebované výživné.
martinjirka
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 12. kvě 2009 20:37:27


Re: výplata výživného

Příspěvekod Poradce v pát 22. led 2010 10:56:50

martinjirka píše:Dobrý den.Bývalý manžel si v prosinci podal žádost o snížení výživného k 1.4.zpětně.Z částky 3000 na dvě děti na částku 550 na obě.Jeho žádosti bylo vyhověno.Do října platil ještě těch 3000,od listopadu už jen 500.Tu přeplacenou částku od 4.-9.měsíce si mám odpočítat od běžného výživného?Nebo otec musí i nyní posílat 550 určených soudem,bez ohledu na již spotřebované výživné.

Spotřebované výživné na nezletilé děti se nevrací, tj. přeplatek nelze započítat do budoucích plateb a otec tedy musí platit každý měsíc určených 550,- Kč
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: výplata výživného

Příspěvekod martinjirka v pát 22. led 2010 11:18:48

Ještě jednu otázku.Otci byl přiznán částečný invalidní důchod.Při jednání o výživné přišel o francouzských holích a předvedl excelentní herecký výkon o své bezmocnosti,ačkoli běžně běhá jako rybička,účastní se výlovů rybníků a mimo pracovní smlouvu si přivydělává,jen aby jeho příjmy nefigurovali v tomto jednání.Na paní soudkyni toto jeho jednání zapůsobilo,jelikož se v jednu chvíli obávala o jeho zraví,sama mu přistrčila židli aby se nezhroutil od bolesti :shock:
Jakmile vynesla rozsudek,kde nechala otci platit výživné na děti 18,11 let pouze 550 kč,jsem se zhroutila já a se slzami v očích jsem se vzdala práva na odvolení.Posléze jsem si uvědomila,že to byla chyba.Je v tomto případě nějaký opravný prostředek?

martinjirka
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 12. kvě 2009 20:37:27

Re: výplata výživného

Příspěvekod Poradce v pát 22. led 2010 11:55:12

martinjirka píše:Ještě jednu otázku.Otci byl přiznán částečný invalidní důchod.Při jednání o výživné přišel o francouzských holích a předvedl excelentní herecký výkon o své bezmocnosti,ačkoli běžně běhá jako rybička,účastní se výlovů rybníků a mimo pracovní smlouvu si přivydělává,jen aby jeho příjmy nefigurovali v tomto jednání.Na paní soudkyni toto jeho jednání zapůsobilo,jelikož se v jednu chvíli obávala o jeho zraví,sama mu přistrčila židli aby se nezhroutil od bolesti :shock:
Jakmile vynesla rozsudek,kde nechala otci platit výživné na děti 18,11 let pouze 550 kč,jsem se zhroutila já a se slzami v očích jsem se vzdala práva na odvolení.Posléze jsem si uvědomila,že to byla chyba.Je v tomto případě nějaký opravný prostředek?

Jestliže jste se vzdala odvolání, tak rozsudek je pravomocný a nedá se s tím nic dělat. Můžete si ale podat návrh na zvýšení výživného, budete ale muset doložit (např. fotografie, svědci, videozáznam, že otec dětí na tom tak špatně není.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: výplata výživného

Příspěvekod martinjirka v ned 14. úno 2010 17:50:00

V případě že budu podávat novou žalobu a budu zde dokládat nějaký důkazní materiál,je nutné doložit vše ve třech kopiích jako u žádosti?Nebo stačí v jednom provedení.Jedná se o fotografie,videa a odkazy.Dále mně zajímá,když bude starší dcera v době podání žádosti plnoletá,lze podat hromadnou žalobu,nebo musíme žádat zvlášť?
martinjirka
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 12. kvě 2009 20:37:27

Re: výplata výživného

Příspěvekod Poradce v ned 14. úno 2010 18:47:49

martinjirka píše:V případě že budu podávat novou žalobu a budu zde dokládat nějaký důkazní materiál,je nutné doložit vše ve třech kopiích jako u žádosti?Nebo stačí v jednom provedení.Jedná se o fotografie,videa a odkazy.Dále mně zajímá,když bude starší dcera v době podání žádosti plnoletá,lze podat hromadnou žalobu,nebo musíme žádat zvlášť?



Důkazy stačí předložit v jednom vyhotovení, aby je měl k dispozici soud. Pokud jedno dítě je v době podání návrhu zletilé a druhé nezletilé, je třeba žalovat zvlášť, takové řízení nelze vést společně. Pokud ale jsou obě děti nezletilé v době podání návrhu a jedno dosáhne zletilosti během řízení, tak to nevadí.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: výplata výživného

Příspěvekod martinjirka v sob 20. úno 2010 5:59:32

Dobrý den.Bývalá družka mého manžela se dostala do tíživé bytové situace.Protože mají desetiletého syna,není nám tato věc lhostejná.Kdybychom jí přispěli vyšší částkou na pořízení bydlení,dá se toto nějakou dohodou uvést jako vyplacené výživné na dobu od-do?
martinjirka
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 12. kvě 2009 20:37:27

Re: výplata výživného

Příspěvekod Poradce v sob 20. úno 2010 11:19:06

martinjirka píše:Dobrý den.Bývalá družka mého manžela se dostala do tíživé bytové situace.Protože mají desetiletého syna,není nám tato věc lhostejná.Kdybychom jí přispěli vyšší částkou na pořízení bydlení,dá se toto nějakou dohodou uvést jako vyplacené výživné na dobu od-do?

.
Dá, nikde není zakázáno vyplatit jednorázově výživné předem na delší dobu. Děje se to poměrně často v případech, kdy povinný rodič odjíždí třeba na dlouho do ciziny apod. Stačí jen sepsat dohodu, že je jednorázově vyplaceno výživné na dobu od ... do ... v celkové výši a že matka dítěte tuto částku přijala a váš manžel pak po uvedené období výživné nebude muset platit, protože bude mít "předplaceno"
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: výplata výživného

Příspěvekod žabka v pon 01. bře 2010 16:48:09

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jak je to s výživným v případě mého přítele. V srpnu 2009 mu bylo zvýšeno výživné od 1.8.09 o 500 kč. Výživné je mu strháváno exekučně z platu. Během týdne mu přišel rozsudek domů.Zaměstnavateli soud nic neposlal. Jelikož se bývalá manželka ozývala,co bude s penězi,začal jí zasílat 500,- Kč z konta,kam i uvedl,že se jedná o doplatek výživného za určitý měsíc do částky výživného určené soudem.Dnes,1.3.10,byl zaměstnavateli doručen onen rozsudek. Z výplaty mu prý musí strhnout celou částku najednou,i když doložil potvrzené doklady z banky,že každý měsíc dluh doplatil. Jak má dále postupovat? S bývalou manželkou dohoda není možná (peníze nevrátí)a s mzdovou účtárnou také ne (musí je strhnout). Je nějaká šance,že díky průtahům soudu nebude platit již zaplacený dluh? Děkuji za radu.
žabka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 01. bře 2010 16:33:41

Re: výplata výživného

Příspěvekod Poradce v pon 01. bře 2010 19:26:20

žabka píše:Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jak je to s výživným v případě mého přítele. V srpnu 2009 mu bylo zvýšeno výživné od 1.8.09 o 500 kč. Výživné je mu strháváno exekučně z platu. Během týdne mu přišel rozsudek domů.Zaměstnavateli soud nic neposlal. Jelikož se bývalá manželka ozývala,co bude s penězi,začal jí zasílat 500,- Kč z konta,kam i uvedl,že se jedná o doplatek výživného za určitý měsíc do částky výživného určené soudem.Dnes,1.3.10,byl zaměstnavateli doručen onen rozsudek. Z výplaty mu prý musí strhnout celou částku najednou,i když doložil potvrzené doklady z banky,že každý měsíc dluh doplatil. Jak má dále postupovat? S bývalou manželkou dohoda není možná (peníze nevrátí)a s mzdovou účtárnou také ne (musí je strhnout). Je nějaká šance,že díky průtahům soudu nebude platit již zaplacený dluh? Děkuji za radu.

Spotřebované výživné na nezletilé děti se nevrací, takže s tím zřejmě nepůjde nic dělat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 33 návštevníků

Bloud TopList