výplata výživného

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

výplata výživného

Příspěvekod KatkaJ v čtv 09. črc 2009 18:31:42

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Termín výplaty výživného má přítel daný do 5. v měsíci. Bohužel v tuto dobu peníze nemáme a tak to posíláme většinou 9. v měsíci kdy dostaneme peníze. Když dá toto bývalá manželka přítele k soudu, můžeme za to mít nějaký postih? Platíme ho jinak v pravidelně a v plné výši. Děkuji Katka
KatkaJ
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 09. črc 2008 13:00:35


Re: výplata výživného

Příspěvekod Poradce v ned 12. črc 2009 20:18:39

KatkaJ píše:Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Termín výplaty výživného má přítel daný do 5. v měsíci. Bohužel v tuto dobu peníze nemáme a tak to posíláme většinou 9. v měsíci kdy dostaneme peníze. Když dá toto bývalá manželka přítele k soudu, můžeme za to mít nějaký postih? Platíme ho jinak v pravidelně a v plné výši. Děkuji Katka

V tom žádná problém není, jestliže je placeno pravidelně, tak o nic nejde, o co později bývalá manželka peníze dostane, o to déle jí vydrží - to samozřejmě platí jen při pravidelném placení.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: výplata výživného

Příspěvekod KatkaJ v pon 13. črc 2009 10:54:52

A co exekuce? Přítel je sice OSVČ takže strhávat z platu mu to nemohou ale třeba jiné řešení, má na mém účtě podpisové právo a před strhnutím výživného tam mám zhurba 5tis na platby které jsou strhávané automaticky on má platit 4200kč? Při probíhajích soudech jsme měli žádost o posunutí na 15. v měsíci ale nebylo vyslyšeno a nechali nám to na do 5. v měsíci. Hrozí soudem, tak bych chtěla vědět jaké jsou možnosti opravdového postihu. I když ne vždy platíme pozdě, jen asi poslední 3 měsíce předtím jsem to posílala zhruba 2. v měsíci. Ona má advokáta tak bych chtěla vědět jestli na nějaký postih přijít mohou. Ještě jednou díky Katka
.
KatkaJ
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 09. črc 2008 13:00:35

Re: výplata výživného

Příspěvekod Poradce v pon 13. črc 2009 11:27:25

KatkaJ píše:A co exekuce? Přítel je sice OSVČ takže strhávat z platu mu to nemohou ale třeba jiné řešení, má na mém účtě podpisové právo a před strhnutím výživného tam mám zhurba 5tis na platby které jsou strhávané automaticky on má platit 4200kč? Při probíhajích soudech jsme měli žádost o posunutí na 15. v měsíci ale nebylo vyslyšeno a nechali nám to na do 5. v měsíci. Hrozí soudem, tak bych chtěla vědět jaké jsou možnosti opravdového postihu. I když ne vždy platíme pozdě, jen asi poslední 3 měsíce předtím jsem to posílala zhruba 2. v měsíci. Ona má advokáta tak bych chtěla vědět jestli na nějaký postih přijít mohou. Ještě jednou díky Katka

Jestliže platíte pravidelně, soud exekuci nenařídí, pětidenní zpoždění není důvodem k exekuci. Pokud chcete mít klid, může manžel u soudu navrhnout, aby rozsudek o výživném byl změněn tak, že výživné je splatné např. k 15. dni v měsíci, ale podle mne to je zbytečné.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: výplata výživného

Příspěvekod JanaH v úte 06. říj 2009 11:11:35

Dobrý den, když je v rozhodnutí uvedeno, že výživné je splatné každého 15.dne v měsíci předem.... do kdy musí být zaplaceno např. pro říjen? Do 15.10. nebo do 15.9.? Co znamená v měsíci předem.... Děkuji za odpověď.
JanaH
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 06. říj 2009 10:55:24

Re: výplata výživného

Příspěvekod Poradce v úte 06. říj 2009 12:31:19

JanaH píše:Dobrý den, když je v rozhodnutí uvedeno, že výživné je splatné každého 15.dne v měsíci předem.... do kdy musí být zaplaceno např. pro říjen? Do 15.10. nebo do 15.9.? Co znamená v měsíci předem.... Děkuji za odpověď.

Vím, že tato formulace se běžně používá, ale přestože je zažitá, tak při doslovném výkladu vzbuzuje pochybnosti. Znamená to, že výživné se platí v tom měsíci, na který je určeno. některé soudy používají formulaci, že výživné je splatné do 15. dne běžného měsíce, což je podle mého názoru výstižnější. Takže výživné na říjen ve vámi popisovaném příkladu je splatné nejpozději do 15. října.
Nevím, jak ta formulace "v měsíci předem" vznikla, napadá mne snad jen to, že to proto, aby to někdo neporovnával např. se mzdou, která je splatná o měsíc pozadu (výplatu za září dostanete v říjnu).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Placeni bez dokladu

Příspěvekod miroslav v úte 27. říj 2009 16:57:27

Dobry den,
mel by jsem dotaz na placeni vyzivneho,ktere platim pravidelne,ale je to asi rok co jsem vyzivne daval byvale manzelce na ruku bez jakehokoliv potvrzeni a bez dokladu o zaplaceni.Chtel by jsem vedet jestli na to existuje nejaky potvrzeni o tom,ze nemam zadny dluh na vyzivnom a jestli to neni treba resit pravni cestou,nebo staci pisemna dohoda mezi mnou a byvalou manzelkou.Prosim o zaslani.
Dekuji
miroslav
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 27. říj 2009 16:19:59

Re: Placeni bez dokladu

Příspěvekod Poradce v úte 27. říj 2009 19:11:09

miroslav píše:Dobry den,
mel by jsem dotaz na placeni vyzivneho,ktere platim pravidelne,ale je to asi rok co jsem vyzivne daval byvale manzelce na ruku bez jakehokoliv potvrzeni a bez dokladu o zaplaceni.Chtel by jsem vedet jestli na to existuje nejaky potvrzeni o tom,ze nemam zadny dluh na vyzivnom a jestli to neni treba resit pravni cestou,nebo staci pisemna dohoda mezi mnou a byvalou manzelkou.Prosim o zaslani.
Dekuji

Základní pravidlo při placení výživného je: mít na všechno doklad. Výživné velice často platíme lidem, se kterými nemáme úplně nejlepší vztahy a pokud vás nepravdivě nařknou, že jste neplatitl, tak máte problém. Vždycky je třeba, abyste si nechal převzetí peněz potvrdit, ještě lepší je poslat peníze poštou (máte ústřižek složenky) nebo z účtu na účet (máte výpis z banky). Nechte si od manželky dodatečně potvrdit, že jste výživné zaplatil a doufejte, že vám vyhoví. Ona je jediná, kdo vám může potvrdit, že výživné je zaplaceno.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: výplata výživného

Příspěvekod Katka1974 v pát 20. lis 2009 12:27:41

Dobrý den,
mám dotaz co by měl obsahovat doklad o převzetí a vypalcení výživného v hotovosti?
Děkuji
Katka1974
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 20. lis 2009 12:21:35

Re: výplata výživného

Příspěvekod Poradce v pát 20. lis 2009 18:19:18

Katka1974 píše:Dobrý den,
mám dotaz co by měl obsahovat doklad o převzetí a vypalcení výživného v hotovosti?
Děkuji

- kdo peníze předal včetně podpisu
- kdo peníze převzal včetně podpisu
- o jakou jde částku
- výslovně uvést, že jde o výživné a pro koho je určeno
- datum předání
Dne 20.11. 2009 Pepička Nováková převzala od Venouška Nováka částku 2.500,- Kč jako výživné pro dceru Zpěvanku.
................... podpis Venouška
................... podpis Pepičky
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Další

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Bloud TopList
cron