Výpočet výživného

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v pon 07. bře 2011 17:16:31

solitary píše:Děkuji za tak brzkou odpověď. Chápu tedy dobře že se tedy hrubý výdělek, který OSVČ doloží, po odečtu povinného pojistného a případných zaplacených daní bere jako čistý?
Děkuji

Ano, ale kromě toho se musejí odečíst i další skutečné výdaje, které podnikatel bezpochyby má (nákup m ateriáli, cestovné, platba za energie, atd.)
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Ellite v čtv 12. kvě 2011 17:08:16

Dobrý den,
prosím o radu.soud mi zvýšil výživné z částky 450kč na částku 2000kč, bez ohledu na to že se moje finanční situace vyrázně zhoršila. Stále jsem evidován na úřadu práce,ted už v slovenské republicePo přestěhování z čr kde jsem byl rovněž v evidenci nezaměstnaných, ale nevím, z čeho nebo od koho mi budou srážet výživné nyní, když již nemám nárok na podporu. Kam se mám obrátit nebo jak postupovat?
v usnesení odvolacího soudu je uvedeno že mám možnost mít potenciálně zaměstnání a vůbec je nezajímá jaké jsou mé skutečné příjmy avšak já si stále hledám zaměstnání bez úspěchu na což mám i veškerá potvrzení a samozřejmě že s částky sociální podpory která činí 58 Euro jako na živobytí a 58 Euro jako příspěvek na bydlení nejsem schopen platit částku 2000Kč k rukám matky,jednoduše mé příjmy na to nedosahují.Tedy tím,že nemám takové příjmy jsem prakticky v úplné nevýhodě,nemohu si najmout právníka na vyřešení této situace.


Podotýkám,že dceři je 16 let ovšem i já mám právo na minimální existenci a placením částky 2000kč/měs bych zas neměl já ani na to nejzákladnější živobytí.Posílám tedy matce v přepočtu stále okolo 500kč/měs.Matka mé dcery se mi mstí tak nehorázným způsobem, že jsem ani svou dceru neviděl dva roky a vůbec nedodržuje rozsudek o návštěvách,rovněž vůbec nijak nekomunikuje a neodpovídá na dotazy o dceři,tím co vím já se dopouští trestného činu maření uředního rozhodnutí ale nevím jakým způsobem sepsat žaloby jak na snížení alimentu pro moji totální nechopnost právě pro výši příjmů a dále jak postupovat po krocích a přimět matku mé dcery k jejímu styku se mnou.Podotýkám že v předchozích letech do mého odstěhování dcera za mnou jezdila každý víkend pokud nebyla nemocná i když v rozsudku bylo že mám nárok na dceru jen každý sudý víkend byla dcera u mě víkend na každý a nikdy neměla strach.Naopak nemohl li jsem pro dceru přijet a ihned mi volali že si mám přijet takže vztahy byly na perfektní úrovni .Nyní mi její matka tvrdí,že se mne bojí přitom neexistuje žádný relevantní důvod toho aby se mne dcera měla bát.Jde pouze o to že nemá čisté svědomí a slouží jako nástroj k vydírání abych její matce platil vysoké alimenty na které však já nemám.
děkuji za odpověd
Ellite
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 12. kvě 2011 14:26:59

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v čtv 12. kvě 2011 18:24:59

Ellite píše:Dobrý den,
prosím o radu.soud mi zvýšil výživné z částky 450kč na částku 2000kč, bez ohledu na to že se moje finanční situace vyrázně zhoršila. Stále jsem evidován na úřadu práce,ted už v slovenské republicePo přestěhování z čr kde jsem byl rovněž v evidenci nezaměstnaných, ale nevím, z čeho nebo od koho mi budou srážet výživné nyní, když již nemám nárok na podporu. Kam se mám obrátit nebo jak postupovat?



Jestliže soud rozhodl o zvýšení výživného, tak s tím již nic nenaděláte, rozsudek musíte dodržovat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Ellite v čtv 12. kvě 2011 19:23:36

Ano ale má otázka znela,že mé finační schopnosti nejsou schopné dodržet tento rozsudek.Dál jsem v te puvodni otazce polozil otázku,že matka dítete si vymýšlí o tom jak se mne dcera najednou bojí a znemožnila mi jakýkoliv kontakt na dceru,prave proto aby mi dcera vysvetlila najednou zmenu svého postoje.Matka moji dcery znemoznila jakýkoliv kontakt na dceru jak pro mne jako otce tak znemožnila i komunikaci dcery se svými bratranci a sesternicemi.Zámerne porušuje rozsudek o styku ale i základní práva na mou vychovu a drzi dceru v izolaci aby neznala jak mé nazory tak nazory dalších príbuzných,a myslim že by to nemelo teto matce beztrestne procházet,zpusobila mi tím nemalou ujmu na mych pravech a vede dceru k odcizení ode mne a od rodiny.Je zpusob jak dosáhnout na teto matce financni satisfakci za to ze me okrádá na mých právech a dceru soustavne navádi proti mne misto aby ji pripravovala na to ze musí odjet na navstevu k otci?
Ellite
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 12. kvě 2011 14:26:59

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v čtv 12. kvě 2011 19:31:24

Ellite píše:Ano ale má otázka znela,že mé finační schopnosti nejsou schopné dodržet tento rozsudek.Dál jsem v te puvodni otazce polozil otázku,že matka dítete si vymýšlí o tom jak se mne dcera najednou bojí a znemožnila mi jakýkoliv kontakt na dceru,prave proto aby mi dcera vysvetlila najednou zmenu svého postoje.Matka moji dcery znemoznila jakýkoliv kontakt na dceru jak pro mne jako otce tak znemožnila i komunikaci dcery se svými bratranci a sesternicemi.Zámerne porušuje rozsudek o styku ale i základní práva na mou vychovu a drzi dceru v izolaci aby neznala jak mé nazory tak nazory dalších príbuzných,a myslim že by to nemelo teto matce beztrestne procházet,zpusobila mi tím nemalou ujmu na mych pravech a vede dceru k odcizení ode mne a od rodiny.Je zpusob jak dosáhnout na teto matce financni satisfakci za to ze me okrádá na mých právech a dceru soustavne navádi proti mne misto aby ji pripravovala na to ze musí odjet na navstevu k otci?

Vy jste si v podstatě jen stěžoval, ale otázku jste nepoložil. Finanční satisfakci za to, že matka vám nedává dítě ke styku, žádnou nezískáte. Pokud matka neplní rozsudek o styku, můžete se domáhat exekuci, v krajním případě i toho, aby byla dcera svěřena do výchovy vám. Všechno ostatní není otázka pro právníka, ale pro psychologa z rodinné poradny. O problematice styku s dítětem je tady toho napsáno dost v příslušné rubrice. V tématu Výživné toho k tomu moc nenajdete.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Ellite v čtv 12. kvě 2011 20:29:28

Dobrá položím otázku tedy jinak.Jak postupovat právě s tou exekucí aby plnila právoplatný rozsudek o styku,na koho se mám obrátit s požadavkem výkonu exekuce a jak dlouho potrvá takové projednání?Nebo stačí jít na policii s právoplatným rozsudkem a vyžádat si její asistenci u předávání dítěte ?Protože já si myslím že rozsudek je právoplatná listina a ta jako taková zaručuje její dodržení a okamžité vymožení pomocí policie.

Ellite
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 12. kvě 2011 14:26:59

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v čtv 12. kvě 2011 21:22:00

Ellite píše:Dobrá položím otázku tedy jinak.Jak postupovat právě s tou exekucí aby plnila právoplatný rozsudek o styku,na koho se mám obrátit s požadavkem výkonu exekuce a jak dlouho potrvá takové projednání?Nebo stačí jít na policii s právoplatným rozsudkem a vyžádat si její asistenci u předávání dítěte ?Protože já si myslím že rozsudek je právoplatná listina a ta jako taková zaručuje její dodržení a okamžité vymožení pomocí policie.

Návrh na výkon rozhodnutí týkající se styku s dítětem podejte na soud,v jehož obvodu dítě bydlí (bude to ten samý soud, který rozhodoval o výživném. Po úpravě můžete použít některý ze vzorů. Vyřízeno by to mělo být do několika málo týdnů, záleží na tom, jak je soud moc zatížen. Policie to s vámi řešit nebude, není jejím úkolem vymáhat soukromoprávní rozsudky.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod PRIVRI v čtv 26. kvě 2011 2:36:02

Dobrý den chtěl bych se prosím zeptat kolik by přibližně mělo být vypočítáno výživné na 16 letého syna. Jsem osoba tělesně postižená a mám Č.I.D 6 064 korun. Náklady na bydlení mám 2 500 nájem 1 890 inkaso.Sice dřív jsem soukromně prodával ovoce a zeleninu ale mám v současné době před operací vodní kýly takže nesmím tahat nic těžkého.A jinej příjem nemám a soud to vúbec nezajímá...Děkuji za odpověd..
PRIVRI
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26. kvě 2011 2:10:36

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v čtv 26. kvě 2011 6:55:25

PRIVRI píše:Dobrý den chtěl bych se prosím zeptat kolik by přibližně mělo být vypočítáno výživné na 16 letého syna. Jsem osoba tělesně postižená a mám Č.I.D 6 064 korun. Náklady na bydlení mám 2 500 nájem 1 890 inkaso.Sice dřív jsem soukromně prodával ovoce a zeleninu ale mám v současné době před operací vodní kýly takže nesmím tahat nic těžkého.A jinej příjem nemám a soud to vúbec nezajímá...Děkuji za odpověd..

.
Tahle otázka tu už dlouho nepadla, takže musím znovu připomenout, že opravdu nelze takto přes internet posuzovat výši výživného v konkrétních případech. Výše výživného záleží vždy na mnoha okolnostech - potřeby dítěte ve vztahu k jeho věku, zdravotnímu stavu, náročnosti školy, atd, možnosti obou rodičů ...
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod PRIVRI v čtv 26. kvě 2011 7:39:58

Admin píše:
PRIVRI píše:Dobrý den chtěl bych se prosím zeptat kolik by přibližně mělo být vypočítáno výživné na 16 letého syna. Jsem osoba tělesně postižená a mám Č.I.D 6 064 korun. Náklady na bydlení mám 2 500 nájem 1 890 inkaso.Sice dřív jsem soukromně prodával ovoce a zeleninu ale mám v současné době před operací vodní kýly takže nesmím tahat nic těžkého.A jinej příjem nemám a soud to vúbec nezajímá...Děkuji za odpověd..

Tahle otázka tu už dlouho nepadla, takže musím znovu připomenout, že opravdu nelze takto přes internet posuzovat výši výživného v konkrétních případech. Výše výživného záleží vždy na mnoha okolnostech - potřeby dítěte ve vztahu k jeho věku, zdravotnímu stavu, náročnosti školy, atd, možnosti obou rodičů ...

To je sice pravda že přes internet je to asi těžké posuzovat ale já měl kluka 4 roky v péči a žena se placení vyhýbala a za tři roky od rozvodu je už u pátého chlapa a celé manželstvý 20 let nepracovala.Poslední tři roky dělala prodavačku a dostala invalidní dúchod a dostala na úřadě práce podporu a bydlí u chlapa s nimž žije a je podnikatel..Mně jde o to že mi z dúchodu zústává 200 korun na měsíc alimenty 1 500korun se mi zdají neuměrné..Děkuji..
PRIVRI
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26. kvě 2011 2:10:36

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 30 návštevníků

Bloud TopList
cron