Výpočet výživného

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v stř 11. bře 2009 19:25:35

pavluskal píše:Dobrý den. Můj manžel si našel přítelkyni a chce se rozvést dohodou. Vše si nechal sepsat, ale nechce se bavit o výši alimentů. Já opustím byt ve společném nájmu a odstěhuji se i s dcerou do města, kde si budu muset pronajmout byt. Žijí tam moji rodiče, kteří mi s výchovou dcery budou pomáhat. Manžel řekl, že si mohu vzít z bytu, co chci. Ale teď mi vyhrožuje, že když nepodepíšu alimenty 2000,-, tak se bude vybavení bytu dělit napůl. Nechtěla bych to, protože 70% věcí nám pořídila moje matka. Ale dala nám na to peníze, tedy není důkaz, že to pořizovala ona. Jde o to, že když si pronajmu byt a seženu práci, tak mi zůstane max. 1-2 tisíce korun + 2 tisíce alimenty, to asi dceru nezajistí. Nechce slyšet o vyšší částce, ani o tom, že by se rozvod odložil. Je totiž v současné době nezaměstnaný (1 měsíc). Teď se sice uchází o práci, ale nástupní plat je 15 tis. Já si totiž myslím, že se chce rozvádět teď, aby nemusel přispívat víc, než napsal. Nehledě na to, že s přítelkyní nechce žít v jedné domácnosti, protože je to svobodná matka na mateřské a dostává příspěvky od státu o které by soužitím přišla. A také to, že on by soužitím s jinou osobou měl nižší výdaje na domácnost a tím by musel platit více na výživném. Nechci aby živořil, ale aby dceři zajistil alespoň částečně standard, který doposud měla. Navíc od září nastupuje na střední školu, což budou daleko větší výdaje, než doposud. Každý mi radí advokáta, ale já mám jen poloviční úvazek a nemám ho z čeho zaplatit. Děkuji za odpověď.

Bez dohody o výživném nebude ani rozvod dohodou. Rozvádět se chce manžel, on je tedy v pozici "toho špatného". Pokud se nedohodnete, bude výši výživného stanovovat soud a ta pravděpodobně bude vyšší, než manžel nabízí. S dělením společného majetku výživné nijak nesouvisí, při rozvodu se holt s nějakými ztrátami (nejen ciovými) musí počítat. To se ale rozhodně nesmí dotknout dětí, výživné nemá žádnou souvislost s dělením majetku. a výše výživného se nestanovuje jen podle skutečných příjmů, ale i podle možných příjmů (jestliže někdo vydělává méně, než by vydělávat mohl např. jen proto, že se mu nechce měnit zaměstnání, vychází se z toho, kolik by si vydělat mohl, ne kolik si vydělá). Ten advokát by vám opravdu mohl pomoci, ale záleží na vás, jestli to budete považovat za dobrou investici.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Výživné

Příspěvekod Luciet v sob 14. bře 2009 16:01:44

Dobrý den,zajímalo by mě zda se do příjmu k soudu o zvýšení výživného,započítává i vráceni daně za rok 2008.Předem děkuji za odpověď.
Luciet
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 14. bře 2009 15:54:36

Re: Výživné

Příspěvekod Poradce v sob 14. bře 2009 20:12:11

Luciet píše:Dobrý den,zajímalo by mě zda se do příjmu k soudu o zvýšení výživného,započítává i vráceni daně za rok 2008.Předem děkuji za odpověď.



Ano, stejně by se započítával i doplatek daně.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Luciet v ned 15. bře 2009 8:21:14

Takže,chápu správně,že tato jednorázová částka může rapidně ovlivnit výši výživného?
Luciet
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 14. bře 2009 15:54:36

Výživné

Příspěvekod robil v pon 23. bře 2009 15:35:48

Dobry den, v pripade zadosti o snizeni vyzivneho na nezletile dite, bude se zohlednovat do prijmu rodice, ktery o snizeni zada i castka (jednorazova) za prodej nemovitosti, kterou zrovna prodava priblizne v dobe zadosti o snizeni vyzivneho? Nebo se posuzuji pouze prijmy domacnosti ve smyslu mzdy/prispevku? V pripade, ze dojde ke snizeni prijmu (mzda/soc. prispevky) a ceka se na vyjadreni soudu o snizeni vyzivneho - muze se zacit i pred rozhodnutim soudu platit nizsi vyzivne s tim, ze kdyby soud toto nesnizil tak se radeji pozdeji doplati, nez pripadne platit vic, ale pak se preplatek nevraci? Dekuji.
robil
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. bře 2009 15:24:46

Re: Výživné

Příspěvekod Poradce v pon 23. bře 2009 18:25:45

robil píše:Dobry den, v pripade zadosti o snizeni vyzivneho na nezletile dite, bude se zohlednovat do prijmu rodice, ktery o snizeni zada i castka (jednorazova) za prodej nemovitosti, kterou zrovna prodava priblizne v dobe zadosti o snizeni vyzivneho? Nebo se posuzuji pouze prijmy domacnosti ve smyslu mzdy/prispevku? V pripade, ze dojde ke snizeni prijmu (mzda/soc. prispevky) a ceka se na vyjadreni soudu o snizeni vyzivneho - muze se zacit i pred rozhodnutim soudu platit nizsi vyzivne s tim, ze kdyby soud toto nesnizil tak se radeji pozdeji doplati, nez pripadne platit vic, ale pak se preplatek nevraci? Dekuji.

Přihlíží se k veškerým příjmům, tedy i za prodej nemovitosti. Pokud skutečně nižší příjem odůvodňuje snížení výživného a je podán návrh na snížení výživného, je možnos začít platit nižší výživné před rozhodnutím soudu. Pokud ale soud výživné nesníží, budete muset rozdíl doplatit a to co nejrychleji, jinak vám hrozí i trestní stíhání.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod KatkaJ v stř 25. bře 2009 9:00:51

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ohledně vracení těch daní....příteli letos poprvé vrací celou odečitatelnou položku za naši dceru. Na to se také přihlíží když vrací peníze kvůli nízkým příjmum a ještě za naši dceru?......kdyby to bylo za jeho děti tak to chápu....když je to za naše dítě tak oni na to mají nárok? Děkuji K.
KatkaJ
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 09. črc 2008 13:00:35

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v stř 25. bře 2009 9:58:23

KatkaJ píše:Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ohledně vracení těch daní....příteli letos poprvé vrací celou odečitatelnou položku za naši dceru. Na to se také přihlíží když vrací peníze kvůli nízkým příjmum a ještě za naši dceru?......kdyby to bylo za jeho děti tak to chápu....když je to za naše dítě tak oni na to mají nárok? Děkuji K.

.
Už jsem to psal mockrát: přihlíží se k celkové sociální situaci rodiče. Jestliže mu sát vyplatí nějaké peníze, sociální situace jeho celé současné rodiny (a tedy i jeho) se zlepší. Lze to říci i jinak - jeho čistý příjem za předchozí rok se o vrácenou částku zvýší. Soud vychází z čistého příjmu. Přihlížet se k tomu tedy zřejmě bude.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod KatkaJ v stř 25. bře 2009 11:16:23

A musí na druhou stranu přihlížet i na to že nyní pobírám rodičovský příspěvek už jen ve výši 3800kč? Tudíž že se o to náš rodiný rozpočet snížil? Nebo se na příjem přítelkyně žíjící v domácnosti na toto nevztahuje? Děkuji K.
KatkaJ
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 09. črc 2008 13:00:35

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v stř 25. bře 2009 12:37:37

KatkaJ píše:A musí na druhou stranu přihlížet i na to že nyní pobírám rodičovský příspěvek už jen ve výši 3800kč? Tudíž že se o to náš rodiný rozpočet snížil? Nebo se na příjem přítelkyně žíjící v domácnosti na toto nevztahuje? Děkuji K.

Ano, i toto se zohlední, protože došlo ke snížení příjmu rodiny a tedy i ke zhrošení sociální situace.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

Bloud TopList