Výpočet výživného

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Tabulka pro výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v úte 16. bře 2010 14:28:15

Na výpočet výživného neexistují žádné tabulky, soud vždy hodnotí konkrétní možnosti povinného (tedy nejčastěji jde o rodiče) a potřeby dítěte. Ministerstvo spravedlnosti se v poslední době snaží vytvořit orientační tabulku pro výpočet výživného, která ale pro soud není závazná. Dne 16.3. 2010 byla tato tabulka zveřejněna a pro zajímavost ji umisťuji i na naše stránky:

Věk dítěte: ................. Výživné (% z příjmu rodiče)
0 až 5 let ................. 9 až 13 %
6 až 9 let ................. 11 až 15 %
10 až 14 let ................. 14 až 18 %
15 až 17 let ................. 17 až 21 %
18 a více let ................. 20 až 24 %
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Výpočet výživného

Příspěvekod listicka v stř 17. bře 2010 10:38:08

Můj manžel má z bývalého manželství dvě děti (8 a 15 let), na které dosud platí výživné 7000,- měsíčně. Od listopadu do půlky ledna byl bez práce, od půlky ledna je opět zaměstnán a má podobný příjem jako předtím (25000,- měsíčně). V prosinci jsme se vzali, mně je 22 let, studuji VOŠ v prezenční formě a mám pravidelný příjem ze zkráceného úvazku 1200,- měsíčně. Je šance na snížení výživného?
listicka
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 17. bře 2010 10:21:11

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod nikola v stř 17. bře 2010 10:48:56

Můžete mi prosím poradit,jak se bránit,když mi soud započítal i cestovní náhrady(diety)?Děkuji za radu.
nikola
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16. bře 2010 13:32:54

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v stř 17. bře 2010 11:40:30

nikola píše:Můžete mi prosím poradit,jak se bránit,když mi soud započítal i cestovní náhrady(diety)?Děkuji za radu.

Podejte si odvolání, případně požádejte o pomoc advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod nikola v pon 22. bře 2010 20:22:25

Prosím Vás,na jaké adrese jde najít kontakt(adresu)na advokáta zabývající se výživným.Děkuji

nikola
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16. bře 2010 13:32:54

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v úte 23. bře 2010 7:58:16

nikola píše:Prosím Vás,na jaké adrese jde najít kontakt(adresu)na advokáta zabývající se výživným.Děkuji

nejbližšího advokáta si můžete vyhledat na stránkách České advokátní komory. To, zda se zabývá rodinným právem, se tam ale nedovíte. Takže si tam nějakého advokáta vyberte, domluvte se s ním a předpokládám, že pokud váš případ nevezme sám, tak vám někoho doporučí.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

výživné a příjem manžela

Příspěvekod zakyna.s v pát 26. bře 2010 7:05:37

Dobrý den,ráda bych se dozvěděla jak ovliňuje příjem či nepříjem mého nynějšího manžela výšku výživného na děti z prvního manželství?Na jednoho syna platím já a na druhého výživné dostávám.V novém manželství máme prozatím jedno dítko,mám tedy v současné chvíli 3 vyživovací povinnosti,otec synů z prvního manželství má vyživovací povinnosti stále 2.Děkuji za odpověď.

zakyna.s
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 20. říj 2009 14:00:48

Re: výživné a příjem manžela

Příspěvekod Poradce v pát 26. bře 2010 7:55:56

zakyna.s píše:Dobrý den,ráda bych se dozvěděla jak ovliňuje příjem či nepříjem mého nynějšího manžela výšku výživného na děti z prvního manželství?Na jednoho syna platím já a na druhého výživné dostávám.V novém manželství máme prozatím jedno dítko,mám tedy v současné chvíli 3 vyživovací povinnosti,otec synů z prvního manželství má vyživovací povinnosti stále 2.Děkuji za odpověď.

Soud nehodnotí jen příjmy jako takové a hodnotí celkovou vaši finanční a sociální situaci. Vezměte si, že byste byla třeba dlouhodobě nezaměstnaná, ale váš manžel by vydělával 100.000,- Kč měsíčně a vy byste si tedy žila v blahobytu, ale vašemu dítěti byste platila výživné 200,- Kč s tvrzením, že sama žádný příjem nemáte. To samé platí i obráceně. Tato problematika byla na těchto stránkách již několikrát probírána, zkuste pohledat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod nikola v úte 06. dub 2010 12:13:47

Můj měsíční příjem činí 9 000kč a zbytek se mi vyplácí v dietách.Výši výživného mi stanovili 6 000kč-toto vypočítali i s dietami.Chtěl jsem se zeptat,kdybych si nechal výživné to je 6 000kč exekučně stahovat z platu,kde se diety nezapočítávají,zda-li mi můžou toto výživné stáhnout z mého platu 9 000kč. Děkuji za odpověď
.
nikola
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16. bře 2010 13:32:54

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v úte 06. dub 2010 12:34:45

nikola píše:Můj měsíční příjem činí 9 000kč a zbytek se mi vyplácí v dietách.Výši výživného mi stanovili 6 000kč-toto vypočítali i s dietami.Chtěl jsem se zeptat,kdybych si nechal výživné to je 6 000kč exekučně stahovat z platu,kde se diety nezapočítávají,zda-li mi můžou toto výživné stáhnout z mého platu 9 000kč. Děkuji za odpověď

Můžou, případně, pokud by to po započtení nezabavitelné částky nestačilo, může vám být zbytek stržen na základě dohody se zaměstnavatelem (dohodnout si můžete cokoliv nad rámec exekuce).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Bloud TopList