Co mám dělat když bývalý manžel podniká.

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Co mám dělat když bývalý manžel podniká.

Příspěvekod Aja028 v pon 19. kvě 2008 16:00:19


Dobrý den
Chtěla jsem se zeptát jak mám postupovat,když bývalý manžel podniká a já mu nedokážu,že má příjmy.
Loni jsem si podávala žádost o zvýšení výživného na děti bývalý manžel mi patí 3300kč 1500,- na 9letou dceru a 1800 na 11letého syna,jenže u soudu jsem neobstála,manžel si nechává spočítat daně na minimum aby je nemusel platit a já mu nemám jak dokázat,že pracuje a příjmy má.Nepřispívá ani dětem na zájmové kroužky,vlastně jim nikdy nic navíc ani nedá,nemá o ně ani zájem,svůj volný čas tráví v restauračním zařízení.Ale další a zásadní problém je vtom,že už mi nechce platit ani výživné,vždy se ho musím doprošovat a neustále mu volat,ale ani tak není schopen mi výživné dát v plné víši,kolikrát mi i sprostě nadá a položí tel.Byla jsem na socialním uřadě,ale tam mi zdělili,že stím nic nenadělají,že pokud je OSVČ tak mu nemůžou dát na plat exekuci a konto taky nemá,peníze si bere na ruku nebo mu chodí na konto matky.
Mohl by soud určit aby mi výživné platil pravidelně složenkou?
Děkuji za radu.
Aja028
 


Re: Co mám dělat když bývalý manžel podniká.

Příspěvekod Poradce v pon 19. kvě 2008 17:28:24

Aja028 píše:Dobrý den
Chtěla jsem se zeptát jak mám postupovat,když bývalý manžel podniká a já mu nedokážu,že má příjmy.
Loni jsem si podávala žádost o zvýšení výživného na děti bývalý manžel mi patí 3300kč 1500,- na 9letou dceru a 1800 na 11letého syna,jenže u soudu jsem neobstála,manžel si nechává spočítat daně na minimum aby je nemusel platit a já mu nemám jak dokázat,že pracuje a příjmy má.Nepřispívá ani dětem na zájmové kroužky,vlastně jim nikdy nic navíc ani nedá,nemá o ně ani zájem,svůj volný čas tráví v restauračním zařízení.Ale další a zásadní problém je vtom,že už mi nechce platit ani výživné,vždy se ho musím doprošovat a neustále mu volat,ale ani tak není schopen mi výživné dát v plné víši,kolikrát mi i sprostě nadá a položí tel.Byla jsem na socialním uřadě,ale tam mi zdělili,že stím nic nenadělají,že pokud je OSVČ tak mu nemůžou dát na plat exekuci a konto taky nemá,peníze si bere na ruku nebo mu chodí na konto matky.
Mohl by soud určit aby mi výživné platil pravidelně složenkou?
Děkuji za radu.



Zkusila jste u soudu navrhnout, aby byl proveden znalecký posudek z oboru účetnictví? Podnikatelé rádi vykazují nižší zisky než ve skutečnosti a pak to použijí třeba i při placení výživného. Soud ale může rozhodnout, že účetnictví podnikatele bude přezkoumáno znalcem, který stanoví, jaké jsou skutečné výdělkové poměry. Dost často na vypracování posudku ani nedojde, podnikatelé se začnou bát, že by se na něco mohlo přijít a na výživném se dohodnou. Pokud by povinný rodič (v daném případě otec) nepředložil své účetní doklady, může soud vycházet z toho, že jeho měsíční příjem činí 12,7 násobek životního minima, což je částka přesahující 35.000,- Kč měsíčně.

Neplacení výživného je trestný čin. Pokud výživné není placeno tak, jak má být, můžete podat i trestní oznámení.

Pokud jde o exekuci, srážky ze mzdy nebo z účtu nejsou jediným druhem exekuce, exekuci lze provést i jinak, např. prodejem movitých věcí nebo nemovitostí.

Nařídit, aby výživné bylo placeno složenkou, nelze.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Výživné

Příspěvekod jednorozec.7866 v pát 22. kvě 2009 12:16:36

Můj manžel je OSVČ. Zajímalo by mě, z čeho mu bude stanoveno výživné, když má měsíční příjem cca 30.000,-Kč, ale při daňovém přiznání mu účetní vypočítá čistý měsíční příjem 6000,-Kč. Z čeho bude soud vycházet???
Děkuji M.P.

jednorozec.7866
 

Re: Výživné

Příspěvekod Poradce v pát 22. kvě 2009 15:13:46

jednorozec.7866 píše:Můj manžel je OSVČ. Zajímalo by mě, z čeho mu bude stanoveno výživné, když má měsíční příjem cca 30.000,-Kč, ale při daňovém přiznání mu účetní vypočítá čistý měsíční příjem 6000,-Kč. Z čeho bude soud vycházet???
Děkuji M.P.

Pokud se rozumně nedohodnete, doporučuji postup jako v předchozím příspěvku, tedy znalecký posudek z oboru účetnictví. Dá se také vycházet z obecné životní úrovně, soud si zkrátka zjistí majetek a podle toho pak dovodí, jaké výživné si daný člověk může dovolit platit (když někdo vykazuje příjem 6.000,- Kč a jezdí v autě za třičtvtě milionu, tak je to dost divné)
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků

Bloud TopList