Kdy přestat platit alimenty?

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod jarulka v stř 12. říj 2011 10:55:57

Dobrý den. Dceři je 22 let. Absolvovala vyšší odbornou školu a poté nastoupila na jednoleté pomaturitní studium. Musím ji platit výživné? děkuji za odpověď
jarulka
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 12. říj 2011 10:53:08


Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v stř 12. říj 2011 11:20:58

jarulka píše:Dobrý den. Dceři je 22 let. Absolvovala vyšší odbornou školu a poté nastoupila na jednoleté pomaturitní studium. Musím ji platit výživné? děkuji za odpověď

Jestli si dcera prohlubuje kvalifikaci a zvyšuje si tak možnosti uplatnění na trhu práce, tak ano, musíte. Více se o tom dočtete nejen v tomto tématu, ale i v tématu Výživné pro zletilé dítě.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod sNogova v sob 17. bře 2012 19:12:04

Syn, kterého jsem nikdy neviděl dostudoval v červnu 2011 gymnázium, v září 2011 nastoupil na vysokou školu,od září 2009 pracuje na zkrácený úvazek ve firmě. Toto jsem se dozvěděl z jeho stránek na Facebooku. Jeho matka mi nic neoznámila. Jsem povinen si toto sám ověřit? Je dána částka jeho výdělku, kdy bych přestal platit výživné i když studuje?
sNogova
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 17. bře 2012 19:05:21

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v sob 17. bře 2012 19:40:23

sNogova píše:Syn, kterého jsem nikdy neviděl dostudoval v červnu 2011 gymnázium, v září 2011 nastoupil na vysokou školu,od září 2009 pracuje na zkrácený úvazek ve firmě. Toto jsem se dozvěděl z jeho stránek na Facebooku. Jeho matka mi nic neoznámila. Jsem povinen si toto sám ověřit? Je dána částka jeho výdělku, kdy bych přestal platit výživné i když studuje?

To nelze nijak zobecnit. jestli jde o studentskou brigádu, tak se na to nebere zřetel. Pokud ale jde o řádný výdělek, srovnatelný s běžný příjmem, mohlo by být výživné sníženo. Pokud se se synem nedomluvíte, budete muset o snížení výživného žalovat u okresního soudu, v jehož obvodu syn má trvalé bydliště.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod konecnyvopa v pon 02. črc 2012 9:57:29

Dobrý den, syn skončil střední školu Strojnickou úpěšnou maturitou. Nyní uvažuje, že půjde na jednoleté pomaturitní studium Angličtiny /4 hod denně, možné i v odpoledních hodinách se slevou 20%/. Předpokládám, že pokud nedoloží, že nastupuje na Angličtinu, moje povinnost končí ze zákona. Další moje otázka je, když nyní volí zcela odlišný obor, než ve kterém maturoval, bude moje povinnost pokračovat v placení výživného? Děkuji
konecnyvopa
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 11. dub 2012 13:49:06

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod konecnyvopa v pon 02. črc 2012 14:28:19

Ještě bych k předchozímu dotazu doplnil, že pomaturitní studiu AJ bere syn jako přípravu pro studium Filologie na VŠ. Děkuji
konecnyvopa
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 11. dub 2012 13:49:06

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v pát 13. črc 2012 15:47:46

konecnyvopa píše:Dobrý den, syn skončil střední školu Strojnickou úpěšnou maturitou. Nyní uvažuje, že půjde na jednoleté pomaturitní studium Angličtiny /4 hod denně, možné i v odpoledních hodinách se slevou 20%/. Předpokládám, že pokud nedoloží, že nastupuje na Angličtinu, moje povinnost končí ze zákona. Další moje otázka je, když nyní volí zcela odlišný obor, než ve kterém maturoval, bude moje povinnost pokračovat v placení výživného? Děkuji

Pokud syn nebude dál studovat, tak vaše vyživovací povinnost ze zákona končí. Pokud má syn možnost tu angličtinu studovat při zaměstnání, tak by vaše vyživovací povinnost měla být přinejmenším redukována (těžko si ospravedlní, že bude dopoledne spát a pak si na tři hodinky skočí do školy a nechá se přitom živit rodiči). I když je angličtina přípravou na studium filologie, je otázkou, jestli je to skutečně obor vhodný pro život (bude mít jako filolog lepší uplatnění na trhu práce, než jako strojař?) nebo je to jen koníček, kterému se chce věnovat na odbornější úrovni. Pokud by to měl být jen koníček, tak ty si ve svém věku už musí platit sám.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Pedro007 v stř 08. srp 2012 10:58:43

Dobrý den.
Syn v roce 2010 úspěně ukončil 3.létou SPŠ a dostal vyuční list.Po té pokračoval 2roky nástavbu zakončenou letos maturitou kdy nesplnil písemnou část a bude si ji dodělávat jak budé termín.Nyní usiluje o zaměstnání a má zatím dohodu na 3měsíce (zkušební doba)a osvědčílí se bude plnohodnotná smlouva.Do kdy mám platit alimenty?Děkuji.
Pedro007
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 08. srp 2012 10:44:34

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v stř 08. srp 2012 13:08:06

Pedro007 píše:Dobrý den.
Syn v roce 2010 úspěně ukončil 3.létou SPŠ a dostal vyuční list.Po té pokračoval 2roky nástavbu zakončenou letos maturitou kdy nesplnil písemnou část a bude si ji dodělávat jak budé termín.Nyní usiluje o zaměstnání a má zatím dohodu na 3měsíce (zkušební doba)a osvědčílí se bude plnohodnotná smlouva.Do kdy mám platit alimenty?Děkuji.

Opravné maturity bývají v září, takže nejdéle do té doby musíte platit výživné, a to bez ohledu na to, jestli se synovi podaří po maturitě najít práci či nikoliv. Pokud nebude dál studovat a zvyšovat si tak možnost uplatnění na trhu práce, tak vaše vyživovací povinnost zaniká, a to i tehdy, pokud bude nezaměstnaný.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Pedro007 v čtv 09. srp 2012 10:44:48

Admin píše:
Pedro007 píše:Dobrý den.
Syn v roce 2010 úspěně ukončil 3.létou SPŠ a dostal vyuční list.Po té pokračoval 2roky nástavbu zakončenou letos maturitou kdy nesplnil písemnou část a bude si ji dodělávat jak budé termín.Nyní usiluje o zaměstnání a má zatím dohodu na 3měsíce (zkušební doba)a osvědčílí se bude plnohodnotná smlouva.Do kdy mám platit alimenty?Děkuji.

Opravné maturity bývají v září, takže nejdéle do té doby musíte platit výživné, a to bez ohledu na to, jestli se synovi podaří po maturitě najít práci či nikoliv. Pokud nebude dál studovat a zvyšovat si tak možnost uplatnění na trhu práce, tak vaše vyživovací povinnost zaniká, a to i tehdy, pokud bude nezaměstnaný.


Platí to i když o výživném rozhodl soud.Nebo se musí i přesto žádat zrušení výživného u soudu?
Pedro007
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 08. srp 2012 10:44:34

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Bloud TopList
cron