Kdy přestat platit alimenty?

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Ogar v čtv 24. čer 2010 10:23:04

Dobrý den, včera jsem se dotazoval ohledně ukončení placení, když by dcera studovala jenom v odpoledních kurzech. Dnešního dne jsem se dozvěděl, že se jedná o jednoleté pomaturitní denní studium a to vždy 4 hodiny dopoledne. Jsem dále povinen platit výživné popř. ve stejné výši jako nyní ?
Ogar
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 23. čer 2010 16:48:44


Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v čtv 24. čer 2010 11:26:49

Ogar píše:Dobrý den, včera jsem se dotazoval ohledně ukončení placení, když by dcera studovala jenom v odpoledních kurzech. Dnešního dne jsem se dozvěděl, že se jedná o jednoleté pomaturitní denní studium a to vždy 4 hodiny dopoledne. Jsem dále povinen platit výživné popř. ve stejné výši jako nyní ?

Tak tady už je třeba řešit, zda se tím kurzem dcera soustavně připravuje na budoucí povolání. Pravděpodobně bude tedy ještě vyživovací povinnost trvat, nicméně jsem toho názoru, že dcera by i v tomto případě mohla alespoň na částečný úvazek pracovat, takže by vaše vyživovací povinnost měla být snížena. Pokud se na tom s dcerou nedohodnete, bude třeba obrátit se na soud.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod haier1 v pon 30. srp 2010 11:56:16

dobrý den,
rad bych se zeptal syn ukončil sou v 6/2010 výučním listem do te doby jsem pravidelne platil vyživné již jemu jelikož je plnolety.V červenci jiz nastoupil do zaměstnaní,ale smlouva byla jako brigada to jsem mu jeste poslal vyživne po dohodě s nim to mělo byt posledni.V srpnu jsem jiz neplatil přesel do jineho zamestnani a tam ma pracovni smlouvu o dohoda o provedeni prace a nyni chce po me doplatit i srpnove alimenty,pry je stale student utraci penize a prvni mzda bude až v zaři a proto chce i toto vyživne pro me to neni malo platim 4200Kč děkuji za odpoved.

haier1
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30. srp 2010 11:47:29

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v pon 30. srp 2010 13:38:03

haier1 píše:dobrý den,
rad bych se zeptal syn ukončil sou v 6/2010 výučním listem do te doby jsem pravidelne platil vyživné již jemu jelikož je plnolety.V červenci jiz nastoupil do zaměstnaní,ale smlouva byla jako brigada to jsem mu jeste poslal vyživne po dohodě s nim to mělo byt posledni.V srpnu jsem jiz neplatil přesel do jineho zamestnani a tam ma pracovni smlouvu o dohoda o provedeni prace a nyni chce po me doplatit i srpnove alimenty,pry je stale student utraci penize a prvni mzda bude až v zaři a proto chce i toto vyživne pro me to neni malo platim 4200Kč děkuji za odpoved.

Jako student je možná brán pro účely plateb na zdravotní pojištění (a ani tím si nejsem jistý). z pohledu výživného rozhodně studentem již není, práci si mohl najít hned po ukončení školy, není tedy důvod, abyste dál platil výživné.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod ladzavs v pát 03. zář 2010 6:15:40

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Synovi je 19 let. Měl ukončit 3 leté učiliště, ale musel si dodělat zkoušky z 1 předmětu, aby byl připuštěn k závěrečným zkouškám, které se konají 17.září. Matka mi napsala, že se 1.září registroval na ÚP a práci nemá. Požaduje po mně dále placení výživného s navýšením o 50%. Výživné jsem platil vždy řádně a včas včetně srpna (konce prázdnin). Syn se mnou komunikuje jen prostřednictvím matky. Děkuji za odpověď.

ladzavs
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 03. zář 2010 6:04:11

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod luminix v pát 03. zář 2010 13:57:15

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz. Synovi je 20 let, studoval tříleté učiliště kuchař-číšník, které zdárně ukončil 30.6.2009 složením závěrečných zkoušek, po ukončení studia nastoupil jako kuchař, tato práce ho však nebavila, tak asi po třech měsících nastoupil do autoservisu, kde pracoval do 30.8.2010, jelikož ani tato práce ho nebavila, rozhodl se k dennímu nástavbovému studiu se zdůvodněním, že bude raději chodit do školy než do práce. Jsem povinen za těchto okolností, kdy již byl ukončením studia řádně připraven na to aby vykonával své povolání, ale jen z důvodů, že práce kuchaře číšníka jej nebaví požaduje ode mě výživné. Navíc ve stejné škole je i totožné dálkové studiu stejného oboru, ale syn zdůvodňuje své denní studium nezájmem o práci a tím, že raději bude chodit do školy než do práce.

luminix
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 03. zář 2010 13:14:38

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v pát 03. zář 2010 19:16:26

luminix píše:Dobrý den, měl bych na Vás dotaz. Synovi je 20 let, studoval tříleté učiliště kuchař-číšník, které zdárně ukončil 30.6.2009 složením závěrečných zkoušek, po ukončení studia nastoupil jako kuchař, tato práce ho však nebavila, tak asi po třech měsících nastoupil do autoservisu, kde pracoval do 30.8.2010, jelikož ani tato práce ho nebavila, rozhodl se k dennímu nástavbovému studiu se zdůvodněním, že bude raději chodit do školy než do práce. Jsem povinen za těchto okolností, kdy již byl ukončením studia řádně připraven na to aby vykonával své povolání, ale jen z důvodů, že práce kuchaře číšníka jej nebaví požaduje ode mě výživné. Navíc ve stejné škole je i totožné dálkové studiu stejného oboru, ale syn zdůvodňuje své denní studium nezájmem o práci a tím, že raději bude chodit do školy než do práce.

Tuhle otázku jsme už několikrát řešili v rubrice Výživné pro zletilé dítě. Pokud by v oboru, který vystudoval, nenašel uplatnění a místo toho studuje obor jiný, tak je to důvod k placení výživné. Stejně tak by to byl důvod, pokud by si prohluboval vzdělání v oboru, který vystudoval, Pokud by ale začal studovat úplně nesouvisející oboru přesto, že v oboru, který vystudoval by bez problémů našel uplatnění, není pravděpodobně již důvod k dalšímu placení výživného, konkrétní okolnosti by ¨musel posoudit soud.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod astrid v čtv 11. lis 2010 19:51:14

Dobrý večer,
mám dotaz. Dcera dostudovala VOŠ a dálkově (3 hodiny týdni) si dodělává na VŠ bakalářské studium. Tuším, že oficiálně nepracuje a ani není na ÚP , jen nějaké brigády. Domnívám se správně, že pokud nebude oficiálně někde zaměstnána nebo na ÚP budu muset pořád platit výživné? A pokud bude chtít být tzv. věčný student, jak mohu přestat platit výživné? Díky.
.
astrid
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 11. lis 2010 19:43:01

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v čtv 11. lis 2010 20:25:39

astrid píše:Dobrý večer,
mám dotaz. Dcera dostudovala VOŠ a dálkově (3 hodiny týdni) si dodělává na VŠ bakalářské studium. Tuším, že oficiálně nepracuje a ani není na ÚP , jen nějaké brigády. Domnívám se správně, že pokud nebude oficiálně někde zaměstnána nebo na ÚP budu muset pořád platit výživné? A pokud bude chtít být tzv. věčný student, jak mohu přestat platit výživné? Díky.

Jestliže dcera studuje jen tři hodiny týdně, tak není důvod platit výživné nebo alespoň ne v plné výši. V takovém případě má dost času na to, aby si našla zaměstnání a vydělávala si sama.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Kamila v pon 22. lis 2010 9:38:21

Dobrý den, chci se zeptat, zda je povinnost platit výživné, jestliže dítě studující na vysoké škole přejde z denního studia na dálkové, je mu 22 let, děkuji.
Kamila
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 22. lis 2010 8:29:40

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

Bloud TopList