Kdy přestat platit alimenty?

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Zkončeni alimentů??

Příspěvekod Makyna v pát 22. dub 2011 19:58:57



Dobrý den, chci se zeptat na jedinou věc, jsem studentka VŠ a v brigádě, kterou momentálně dělám, jsem si potřebovala udělat živnostenský list. Každý měsíc mi chodí alimenty, tak se chci zeptat jestli o ty alimenty přijdu a nebo ne??? děkuju Markéta
Makyna
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22. dub 2011 19:53:54


Re: Zkončeni alimentů??

Příspěvekod Poradce v pát 22. dub 2011 20:04:31

Makyna píše:Dobrý den, chci se zeptat na jedinou věc, jsem studentka VŠ a v brigádě, kterou momentálně dělám, jsem si potřebovala udělat živnostenský list. Každý měsíc mi chodí alimenty, tak se chci zeptat jestli o ty alimenty přijdu a nebo ne??? děkuju Markéta

Ne, projděte si rubriku Výživné pro zletilé dítě a Kdy přestat platit alimenty.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Makyna v pát 22. dub 2011 20:11:27

Přesto nevadí, jsem si udělala živnostensky list- svč??? děkuju za odpověd Markéta

Makyna
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22. dub 2011 19:53:54

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v pát 22. dub 2011 20:37:05

Ne, živnostenský list s výživným nemá nic společného.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod kubca v čtv 28. dub 2011 9:30:38

Zdravím Vás, chci se zeptat na placení výživného.Moje dcera po ukončení střední školy maturitou začala studovat na VŠ(na pedagogické fakultě),po roce se rozhodla pro jiný obor na stejné škole s tím,že nastoupila opět do prvního ročníku.Po roce zjistila,že jí toto nevyhovuje a studium hodlá ukončit.Nyní chce nastoupit na Střední umělecko-průmyslovou školu, obor umělecké kovářství.Zajímalo by mě, zda v tomto případě i nadále trvá vyživovací povinnost.
Děkuji za odpověď,B.
kubca
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 28. dub 2011 8:54:56

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v čtv 28. dub 2011 10:36:39

kubca píše:Zdravím Vás, chci se zeptat na placení výživného.Moje dcera po ukončení střední školy maturitou začala studovat na VŠ(na pedagogické fakultě),po roce se rozhodla pro jiný obor na stejné škole s tím,že nastoupila opět do prvního ročníku.Po roce zjistila,že jí toto nevyhovuje a studium hodlá ukončit.Nyní chce nastoupit na Střední umělecko-průmyslovou školu, obor umělecké kovářství.Zajímalo by mě, zda v tomto případě i nadále trvá vyživovací povinnost.
Děkuji za odpověď,B.



To je situace, kdy soud v případě žádosti o zrušení výživného bude zvažovat spoustu okolností. Na jedné straně vaše dcera má zájem studovat, na druhé straně to zatím k ničemu nevede. To, že někdo změní vysokou škou, se stává, dá se to pochopit. Pokud ale někdo mění školu už podruhé, tak vyvstává otázka, jestli to náhodou není "věčný student", kterému vyhovuje svobodný studentský život podporovaný z kapes rodičů. Za takovéhle situace bych asi uvažoval o tom, jestli by se dcera neměla na svých výdajích podílet alespoň zčásti sama (je spousta studentů, kteří při studiu mají i zaměstnání třeba na zkrácený úvazek). Jednoznačnou odpověď vám tedy nedám, nedokážu zhodnotit všechny podstatné okolnosti, kterým může být mnoho a nevím tedy, jak by soud rozhodl. K této problematice si zkuste spíše pročíst téma Výživné na zletilé dítě.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Ukončení platby výživného

Příspěvekod Helen v ned 11. zář 2011 17:07:28

dobry den mam dotaz muj pritel ma s prvniho vstahu dvojcata ted jim je 17 let stale nane plati ale ted sme se dozvedely ze nechodi do skoly syn tak rok a pul a dcera ted od zari ma alimenty platit soudem syn odesel ze ho to nebavilo byl i na urade ale byl vyrazen matka nane pobyra pridavky na oba ma posilat kazde tri mesice slozenky k soudu ze plati jeho bejvala nam dela ze zivota peklo a sdtale nam pise ze chce okamzite alimenty nebo ho uda i kdyz jeste nebral penize ma platit vzdy do 28 a ona pise uz prvniho 18 jim bude v breznu prosim o radu zda musi stale platit a nebo kam se obratit moc dekuji Helen
Helen
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 11. zář 2011 16:46:54

Re: Ukončení platby výživného

Příspěvekod Poradce v pon 12. zář 2011 6:40:44

Helen píše:dobry den mam dotaz muj pritel ma s prvniho vstahu dvojcata ted jim je 17 let stale nane plati ale ted sme se dozvedely ze nechodi do skoly syn tak rok a pul a dcera ted od zari ma alimenty platit soudem syn odesel ze ho to nebavilo byl i na urade ale byl vyrazen matka nane pobyra pridavky na oba ma posilat kazde tri mesice slozenky k soudu ze plati jeho bejvala nam dela ze zivota peklo a sdtale nam pise ze chce okamzite alimenty nebo ho uda i kdyz jeste nebral penize ma platit vzdy do 28 a ona pise uz prvniho 18 jim bude v breznu prosim o radu zda musi stale platit a nebo kam se obratit moc dekuji Helen

Jestliže děti už nechodí do školy, není důvod dál na ně platit výživné. Nevím, z jakého důvodu musí váš partner posílat složenky o placení výživného soudu, ale v tomto případě tedy bude lepší, pokud u soudu požádá o zrušení vyživovací povinnosti. K tomu může přiměřeně použít některý z našich vzorů
.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod enigma.007 v stř 28. zář 2011 13:13:11

Dobrý den, s přítelem právě řešíme nemilou situaci ohledně alimentů. Má 2 syny z minulého manželství 15 a 19 let, starší měl letos v květnu ukončit učňovský obor, avšak kvůli vysoké absenci nebyl připuštěn, nyní měl opravný termím, ale zkoušku neudělal, další termín je údajně někdy v prosinci, přesně nám to nesdělil. Nyní chodí na brigádu, ovšem ne na smlouvu, takže žádný důkaz o příjmu nemá. Přítel je v invaliním částečném důchodu (6000Kč) a já na MD s naším dítětem (11400Kč). Alimenty platí 4500Kč. Počítali jsme, že nám již jedny odpadnou a tak to doklepávali, jak to šlo, abychom nežádali snížení na 3 měsíce, ale nyní si nevíme rady... Do opravné zkoušky staršího syna jsou 4 měsíce, do školy chodit nebude, pouze na zkoušku se má dostavit, jsme povinni platit alimenty i nadále? Pokud opravnou zkoušku neuděláa bude opakovat ročník, alimenty budou stále aktuální? Kolik by příteli mohli vyhruba vyměřit, když žijeme defakto jen mé mateřské a jeho důchd jde téměř celý na alimenty? Můžeme se nějak bránit? Děkuji za radu.
enigma.007
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28. zář 2011 12:58:45

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v čtv 29. zář 2011 19:21:28

enigma.007 píše:Dobrý den, s přítelem právě řešíme nemilou situaci ohledně alimentů. Má 2 syny z minulého manželství 15 a 19 let, starší měl letos v květnu ukončit učňovský obor, avšak kvůli vysoké absenci nebyl připuštěn, nyní měl opravný termím, ale zkoušku neudělal, další termín je údajně někdy v prosinci, přesně nám to nesdělil. Nyní chodí na brigádu, ovšem ne na smlouvu, takže žádný důkaz o příjmu nemá. Přítel je v invaliním částečném důchodu (6000Kč) a já na MD s naším dítětem (11400Kč). Alimenty platí 4500Kč. Počítali jsme, že nám již jedny odpadnou a tak to doklepávali, jak to šlo, abychom nežádali snížení na 3 měsíce, ale nyní si nevíme rady... Do opravné zkoušky staršího syna jsou 4 měsíce, do školy chodit nebude, pouze na zkoušku se má dostavit, jsme povinni platit alimenty i nadále? Pokud opravnou zkoušku neuděláa bude opakovat ročník, alimenty budou stále aktuální? Kolik by příteli mohli vyhruba vyměřit, když žijeme defakto jen mé mateřské a jeho důchd jde téměř celý na alimenty? Můžeme se nějak bránit? Děkuji za radu.

Jestli se stále syn připravuje ke zkoušce, tak vyživovací povinnost trvá. Váš manžel může sice požádat o snížení výživného, ale nepředpokládám, že by o tom soud pravomocně do prosince rozhodl. Může se také se synem na snížení výživného dohodnout.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

Bloud TopList
cron