výživné na nezletilou dceru-matku

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: výživné na nezletilou dceru-matku

Příspěvekod martinjirka v úte 12. kvě 2009 20:49:04


Prosím vás,chci se ještě zeptat.Jedna z dcer o kterých jsem psala,se přihlásila ke studiu.Třikrát navštěvovala první ročník na různých školách,ale nikdy ročník nedokončila.Přesto že do školy nechodí už od října 08,manžel posílal výživné do tohoto měsíce,kdy dosáhne plnoletosti.Dcera ovšem nechce o peníze od otce přijít a od září nastupuje opět do prvního ročníku na další školu.K podání žádosti o výživné jí stačí potvrzení školy o studiu,ale podle nás je to jen způsob získání příjmu,bez vlastího přičinění.Dá so proti jejímu jednání nějak bránit?Nevěřím,že bude do školy řádně chodit.
martinjirka
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 12. kvě 2009 20:37:27


Re: výživné na nezletilou dceru-matku

Příspěvekod Poradce v stř 13. kvě 2009 11:25:31

martinjirka píše:Prosím vás,chci se ještě zeptat.Jedna z dcer o kterých jsem psala,se přihlásila ke studiu.Třikrát navštěvovala první ročník na různých školách,ale nikdy ročník nedokončila.Přesto že do školy nechodí už od října 08,manžel posílal výživné do tohoto měsíce,kdy dosáhne plnoletosti.Dcera ovšem nechce o peníze od otce přijít a od září nastupuje opět do prvního ročníku na další školu.K podání žádosti o výživné jí stačí potvrzení školy o studiu,ale podle nás je to jen způsob získání příjmu,bez vlastího přičinění.Dá so proti jejímu jednání nějak bránit?Nevěřím,že bude do školy řádně chodit.

Je možno podat žalobu u orčení, že vyživovací povinnost zanikla, resp. žalobu o zrušení výživného. Doporučuji obrátit se na advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

výživné pro studující matku?

Příspěvekod 88Bara v čtv 09. črc 2009 9:13:42

Dobrý den, je mi 21, mám roční dítě a byla jsem letos přijata na vysokou školu. I přes to že žiji s otcem mého dítěte ve společné domácnosti tak od ledna tohoto roku společně nehospodaříme. Od té doby mi dává měsíčně 2000,- na výživu syna. Zajímá mne proto jestli mohu po svých rodičích požadovat výživné pro sebe jako studenta do 26let nebo tím že mám miminko jejich vyživovací povinnost vůči mě zaniká a přesouvá se na otce dítěte? Předem mockrát děkuji Barbora

88Bara
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. úno 2009 12:15:30

Re: výživné pro studující matku?

Příspěvekod Poradce v ned 12. črc 2009 20:10:11

88Bara píše:Dobrý den, je mi 21, mám roční dítě a byla jsem letos přijata na vysokou školu. I přes to že žiji s otcem mého dítěte ve společné domácnosti tak od ledna tohoto roku společně nehospodaříme. Od té doby mi dává měsíčně 2000,- na výživu syna. Zajímá mne proto jestli mohu po svých rodičích požadovat výživné pro sebe jako studenta do 26let nebo tím že mám miminko jejich vyživovací povinnost vůči mě zaniká a přesouvá se na otce dítěte? Předem mockrát děkuji Barbora



Výživné po rodičích požadovat můžete, pokud si studiem skutečně zvyšujete šanci na lepší život v budoucnu a nejedná se jen o nějaký rozmar. Je otázka, jak vysoké výživné soud určí.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

Bloud TopList