odvolání

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: odvolání

Příspěvekod Poradce v stř 17. úno 2010 17:49:32


Moorka píše:Dobrý den, obracím se na Vás s ještě jednou otázkou, a to jak je to s nabytím právní moci rozsudku. Myslela jsem, že rozsudek by nabyl právní moci, kdyby se druhá strana neodvolala, tak po té lhůtě 15-ti dnů by rozsudek nabyl právní moci. Ale když se odvolá, tak je to jak? Mám taky zajet na soud a požadovat nějaké razítko o nabytí právní moci? Nejsem si jistá jak to je. Podávala jsem trstní oznámení a na policii mě trochu zmátli.
Děkuji předem nejen za tuto odpověď, ale i za jiné, jsou srozumitelné a včasné.

Každý z účastníků řízení (otec, matka, orgán péče o dítě) má právo podat proti rozsudku odvolání do patnácti dnů od doručení rozsudku. Pokud v uvedené lhůtě nikdo odvolání nepodá, tak rozsudek nabude právní moci. Lhůta pro odvolání se počítá u každého z účastníků zvlášť, lhůta pro právní moc se počítá od okamžiku, kdy byl rozsudek doručen poslednímu z účastníků.
Pokud je ve věci podáno odvolání a odvolací soud rozsudek nezruší (tzn. buď potvrdí rozsudek soudu prvního stupně nebo rozsudek prvního stupně změní), tak rozhodnutí nabývá právní moci okamžikem, kdy je odvolací rozhodnutí doručeno poslednímu z účastníků. Kdy přesně rozsudek nabyl právní moci, vám řeknou na soudu a také vám tam vyznačí právní moc přímo na rozsudek, což budete potřebovat např. pro exekuci nebo i pro vámi popisované trestní oznámení.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: odvolání

Příspěvekod Moorka v čtv 18. úno 2010 15:09:47

Dobrý den, ještě prosím o radu k výše uvedenému problému s odvoláním...dnes mi na policii oznámili, že rozsudek nenabyl právní moci, tudíž nemohou nic dělat, a že nemusí platit zvýšené výživné, když se odvolal. Vy trvdíte opak, na soudu mi potvrdili totéž, že je rozsudek předběžně vykonatelný...Z policie volali na soud a rozsudek prý nenabyl právní moci. Vynesen byl před cca půl rokem. Prý stačí, aby si nepřevzal rozsudek a nemusí nic vyššího platit. Měla jsem pocit, že se zásilka považuje za doručenou, i když se daná osoba vyhýbá jejímu převzetí...Argument, že rozsudek musel převzít, když se odvolal, a uvádí, že se odvolává na základě rozsudku č...vydaného dne..., tak to paní taky nepobrala. Mě by zajímalo, kde může být problém, že by rozsudek nenabyl právní moci po skoro půl roce...? Je to tím, že jsem na soud nejela pro to razítko, když jsem viděla, že se odvolal...?Fascinuje mě, že mi lidé, kteří mají za zády logo "pomáhat a chránit" řeknou, že trestním oznámením nic nevyřeším, že když nebude platit, že to z něj nikdo nevymámí...Pokud jsem dostatečně gramotná, tak se jedná o protiprávní jednání přece...Nejen že se mi vysmívá otec dítěte, ale i na policii....Prosím Vás tedy o Váš názor, kde by mohl být problém, že nenabyl rozsudek právní moci.
Děkuji za Vaši odpověď.

Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Re: odvolání

Příspěvekod Poradce v čtv 18. úno 2010 15:41:36

Moorka píše:Dobrý den, ještě prosím o radu k výše uvedenému problému s odvoláním...dnes mi na policii oznámili, že rozsudek nenabyl právní moci, tudíž nemohou nic dělat, a že nemusí platit zvýšené výživné, když se odvolal. Vy trvdíte opak, na soudu mi potvrdili totéž, že je rozsudek předběžně vykonatelný...Z policie volali na soud a rozsudek prý nenabyl právní moci. Vynesen byl před cca půl rokem. Prý stačí, aby si nepřevzal rozsudek a nemusí nic vyššího platit. Měla jsem pocit, že se zásilka považuje za doručenou, i když se daná osoba vyhýbá jejímu převzetí...Argument, že rozsudek musel převzít, když se odvolal, a uvádí, že se odvolává na základě rozsudku č...vydaného dne..., tak to paní taky nepobrala. Mě by zajímalo, kde může být problém, že by rozsudek nenabyl právní moci po skoro půl roce...? Je to tím, že jsem na soud nejela pro to razítko, když jsem viděla, že se odvolal...?Fascinuje mě, že mi lidé, kteří mají za zády logo "pomáhat a chránit" řeknou, že trestním oznámením nic nevyřeším, že když nebude platit, že to z něj nikdo nevymámí...Pokud jsem dostatečně gramotná, tak se jedná o protiprávní jednání přece...Nejen že se mi vysmívá otec dítěte, ale i na policii....Prosím Vás tedy o Váš názor, kde by mohl být problém, že nenabyl rozsudek právní moci.
Děkuji za Vaši odpověď.

Rozsudek nenabyl právní moci buď proto, že ještě nebyl doručen všem účastníkům nebo proto, že některý z účastníků proti němu podal odvolání, o kterém dosud nebylo rozhodnuto. Pokud nesouhlasíte s postupem policie, obraťte se na okresní státní zastupitelství, které trestní řízení dozoruje.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: odvolání

Příspěvekod Moorka v čtv 18. úno 2010 15:47:21

Dobře a tak to teda nemusí platit,to zvýšené, když se odvolal, a tím pádem to právní moci nenabyde minimálně další rok, než bude soud odvolací? Protože bez nabytí se já nezmůžu na nic....on se bude podle svých slov počád odvolávat a já nezmůžu nic, protože nabytí právní moci je v nenávratnu...?

Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Re: odvolání

Příspěvekod Poradce v čtv 18. úno 2010 19:42:57

Moorka píše:Dobře a tak to teda nemusí platit,to zvýšené, když se odvolal, a tím pádem to právní moci nenabyde minimálně další rok, než bude soud odvolací? Protože bez nabytí se já nezmůžu na nic....on se bude podle svých slov počád odvolávat a já nezmůžu nic, protože nabytí právní moci je v nenávratnu...?

To zvýšené výživné musí platit už od doručení rozsudku soudu prvního stupně, protože ten rozsudek je předběžně vykonatelný. jestli to ale budou schopni pochopit policisté, to vám nezaručím.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: odvolání

Příspěvekod Moorka v pát 19. úno 2010 15:18:36

Dobrý den, dnes jsem volala na soud, a tam miřekli, to co víme všichni kromě policie, a to sice to, že je rozsudek předběžně vykonatelný. Mám na soudu podat návrh na výkon soudního rozhodnutí a oni si vyžádají spis a na rozsudek se zanese nějaká formulka o tom, že je rozsudek vykonatelný...Tak snad se bude něco dít...
Jinak děkuji, a zdravím
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Odvolací soud

Příspěvekod marie nová v ned 17. říj 2010 17:15:46

Dobrý den,
prosím o radu, jak postupovat. Obvodním soudem bylo zvýšeno výživné na dceru. Otec se odvolal. Před týdnem proběhl odvolací soud, kde jsem byla překvapena nejen z toho, jak soud probíhal, ale také jak rozhodl. Můj býv. manžel / majetn ý podnikatel z Prahy /se na soud dostavil v doprovodu advokátky JUDr. Slámové. Ještě nikdy jsem neviděla nikoho tak lhát, ale nejen to, měla jsem pocit s JUDr. Slámové, že si stále myslí, že jí točí televizní kamery. Co mě ale nejvíc trápí, že jsem přesvědčena, že soud byl zmanipulován, vysvětlím:
1) vždy se dostavila na každé soudní jednání sociální pracovnice, nyní ne (proběhla 4krát )
2) advokátka tvrdila, že otec platí výživné a zasílá je na účet, soud nechtěl ani vidět výpisy nebo jiné potvrzení o platbě alimetů a alimenty mi odebral
3) žádala jsem u soudu, aby předvolal děti, když advokátka tvrdila, že se otec s nimi stýká - nebylo mi vyhověno
4) advokátka tvrdila, že býv. manžel je nemajetný, přitom už jen to, že si může dovolit platit jí bije do očí
5) týden před jednáním soudu býv. manžel převedl celou společnost na svého bratra, ale nikoho to nezajímalo
Následně jsme šli na pár minut za dveře a pak zpět a bylo rozhodnuto.
Vím, že se již nedá odvolat k odvolacímu soudu, ale chci se zeptat, jak dále postupovat? Je mou jedinou možností Dovolání k nejvyššímu soudu do Brna nebo se musím obrátit na jiný soud, který toto řeší? Potřebuji znát další krok, protože se nedokážu smířit s takovou nespravedlností. Moc děkuji za odpověď.
marie nová
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 27. pro 2009 10:24:46

Re: Odvolací soud

Příspěvekod Poradce v ned 17. říj 2010 17:26:45

marie nová píše:Dobrý den,
prosím o radu, jak postupovat. Obvodním soudem bylo zvýšeno výživné na dceru. Otec se odvolal. Před týdnem proběhl odvolací soud, kde jsem byla překvapena nejen z toho, jak soud probíhal, ale také jak rozhodl. Můj býv. manžel / majetn ý podnikatel z Prahy /se na soud dostavil v doprovodu advokátky JUDr. Slámové. Ještě nikdy jsem neviděla nikoho tak lhát, ale nejen to, měla jsem pocit s JUDr. Slámové, že si stále myslí, že jí točí televizní kamery. Co mě ale nejvíc trápí, že jsem přesvědčena, že soud byl zmanipulován, vysvětlím:
1) vždy se dostavila na každé soudní jednání sociální pracovnice, nyní ne (proběhla 4krát )
2) advokátka tvrdila, že otec platí výživné a zasílá je na účet, soud nechtěl ani vidět výpisy nebo jiné potvrzení o platbě alimetů a alimenty mi odebral
3) žádala jsem u soudu, aby předvolal děti, když advokátka tvrdila, že se otec s nimi stýká - nebylo mi vyhověno
4) advokátka tvrdila, že býv. manžel je nemajetný, přitom už jen to, že si může dovolit platit jí bije do očí
5) týden před jednáním soudu býv. manžel převedl celou společnost na svého bratra, ale nikoho to nezajímalo
Následně jsme šli na pár minut za dveře a pak zpět a bylo rozhodnuto.
Vím, že se již nedá odvolat k odvolacímu soudu, ale chci se zeptat, jak dále postupovat? Je mou jedinou možností Dovolání k nejvyššímu soudu do Brna nebo se musím obrátit na jiný soud, který toto řeší? Potřebuji znát další krok, protože se nedokážu smířit s takovou nespravedlností. Moc děkuji za odpověď.

Ve věcech výživného dovolání přípustné není, nemáte tedy šanci obrátit se na nejvyšší soud. Jedinou možností je podat u okresního soudu návrh na novou úpravu výživného, kde vše, co jste tady napsala, doložíte. Doporučuji vzít si na to také advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: odvolání

Příspěvekod Moorka v pon 29. lis 2010 18:28:51

Dobrý den,
svým dotazem naváži na předchozí...Otci mé dcery bylo odvolacím soudem potvrzeno zvýšené výživné, avšak ten se jen směje, že ihned podá návrh na snížení. Opravdu lze obratem požadovat novou úpravu výživného?
Děkuji za odpověď, Moorka
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Re: odvolání

Příspěvekod Poradce v pon 29. lis 2010 18:48:55

Moorka píše:Dobrý den,
svým dotazem naváži na předchozí...Otci mé dcery bylo odvolacím soudem potvrzeno zvýšené výživné, avšak ten se jen směje, že ihned podá návrh na snížení. Opravdu lze obratem požadovat novou úpravu výživného?
Děkuji za odpověď, Moorka

Návrh na snížení podat samozřejmě může, ale otázka je, zda mu soud vyhoví. Bude totiž muset dokázat, že se zhoršily jeho možnosti výživné platit, což se pravděpodobně ze dne na den nestane. Soud tedy takový návrh s nejvyšší pravděpodobností zamítne. Zvýšené výživné bude muset platit, i když si takový návrh podá, teprve v případě, že by soud návrhu vyhověl by mohl platit výživné nižší.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

Bloud TopList