odvolání

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Kdy začít platit zvýšené výživné?

Příspěvekod Poradce v ned 02. srp 2009 18:25:01

yrucre píše:Rozhodnutím soudu mi bylo zvýšeno výživné a to zpětně od počátku tohoto roku a dále mi byl stanoven doplatek, který mám uhradit do půl roku. Chtěl bych zeptat zda pokud se po obdržení rozsudku proti tomuto odvolám ke krajskému soudu jestli už musím platit zvýšené výživné a uhradit i doplatek, nebo jestli mám vyčkat rozhodnutí vyššího soudu?

Rozsudek o výživném pro nezletilé děti je předběžně vykonatelný, to znamená, že platí, i když proti němu podáte odvolání. Není tedy třeba vyčkávat na rozhodnutí odvolacího soudu, platit se musí okamžitě, a to i s tím rizikem, že odvolací soud rozsudek soudu prvního stupně nepotvrdí. V takovém případě se ale spotřebované výživné (jde-li o výživné pro nezletilé děti) nevrací.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: odvolání

Příspěvekod Viceroy v stř 19. srp 2009 11:12:47

Dobrý den, mám dotaz moje dcera je již plnoletá a zažádala soud o placení výživného od otce,který jí nikdy nic neplatil. Soud rozhodl, že jí má otec platit výživné ve výši 3000,-Kč vždy k 15 v měsíci. Tento rozsudek ještě nenabil právní moci, neboť se otec stále odvolává. Samozdřejmě jí nic neplatí. Je nějaká možnost nebo povinnost před tím než rozsudek nabyde právní moc aby otec platil? Děkuji za odpověď
Viceroy
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19. srp 2009 10:59:01

Re: odvolání

Příspěvekod Poradce v pát 21. srp 2009 18:54:11

Viceroy píše:Dobrý den, mám dotaz moje dcera je již plnoletá a zažádala soud o placení výživného od otce,který jí nikdy nic neplatil. Soud rozhodl, že jí má otec platit výživné ve výši 3000,-Kč vždy k 15 v měsíci. Tento rozsudek ještě nenabil právní moci, neboť se otec stále odvolává. Samozdřejmě jí nic neplatí. Je nějaká možnost nebo povinnost před tím než rozsudek nabyde právní moc aby otec platil? Děkuji za odpověď

Rozsudek o výživném je tzv. předběžně vykonatelný, tedy lze se domáhat exekuce, i když bylo podáno odvolání. Doporučuji se obrátit na advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: odvolání

Příspěvekod marie nová v ned 27. pro 2009 10:44:13

Dobrý den, měla bych následující dotaz:
V červnu 2009 jsem požádala o zvýšení výživného na svou 15-ti letou dceru ( od 2001 mi bývalý manžel platí 950,-Kč ). První stání jsme měli v září, další dvě stání během října a listopadu, a poslední stání proběhlo nyní 21.12.2009, kde již soudkyně vynesla rozsudek. Ani na jedno stání se bývalý manžel nedostavil a tektéž se ani neomluvil. Chtěla bych se zeptat, zda má bývalý manžel možnost odvolání, až mu bude od soudu doručen rozsudek. Myslím si, že by tuto šanci mít neměl, ale nevím, v zákonech se nevyznám a také jsem dost překvapená z toho, že nedostal od soudu nějakou pokutu. Děkuji za odpověď, Marie Nová

marie nová
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 27. pro 2009 10:24:46

Re: odvolání

Příspěvekod Poradce v ned 27. pro 2009 11:11:34

marie nová píše:Dobrý den, měla bych následující dotaz:
V červnu 2009 jsem požádala o zvýšení výživného na svou 15-ti letou dceru ( od 2001 mi bývalý manžel platí 950,-Kč ). První stání jsme měli v září, další dvě stání během října a listopadu, a poslední stání proběhlo nyní 21.12.2009, kde již soudkyně vynesla rozsudek. Ani na jedno stání se bývalý manžel nedostavil a tektéž se ani neomluvil. Chtěla bych se zeptat, zda má bývalý manžel možnost odvolání, až mu bude od soudu doručen rozsudek. Myslím si, že by tuto šanci mít neměl, ale nevím, v zákonech se nevyznám a také jsem dost překvapená z toho, že nedostal od soudu nějakou pokutu. Děkuji za odpověď, Marie Nová

Manžel právo na odvolání má bez ohledu na to, jestli se k soudnímu jednání dostavil či nikoliv. To, zda soud udělí pokutu záleží jen na soudci. jestliže soudce mohl rozhodovat bez účasti bývalého manžela a nepotřeboval ho vyslechnout, není důvod ukládat pokuty, manžel se jen sám připravil o možnost před soudem říci svůj názor na věc.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: odvolání

Příspěvekod Moorka v stř 10. úno 2010 19:53:56

Dobrý den,
podala jsem návrh na zvýšení výživného, bylo mi vyhověno, a otec se odvolal. Výživné bylo zvýšené okresním soudem, a odvolání podáno ke krajskému soudu prostřednictvím, toho okresního. Zajímá mě, kde bude odvolací soud probíhat? U krajského, nebo prostřednictvím oskresního soudu u tohoto okresního....?
Děkuji za Vaši odpověď
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Odvolání proti rozhodnutí o výživném

Příspěvekod katkapuf v čtv 11. úno 2010 7:57:53

Dobrý den.
Mám takovej problém.Můj přítel platí výživné na dvě děti,.Jedné bývalé platí 2000 kč a druhé 1700 kč.Jenže jeho výdaje jsou ted podstatně vyšší a není schopný takovou částku platit.Jde mi tedy o to,že na toho prvního se posílalo snížení,tam zatím nic neproběhlo a včera to je 10.2. byl soud na toho druhého kde platí 1.700 kč.Soudkyně mu to zamítla a vůbec se s ním nikdo nebavil,byla tam jistě i zaujatost,je možné požádat o jiného soudce a podat nějakou stížnost proti zaujatosti??Jeho plat v době kdy se projednávalo výživné byl 12.000 kč čistého.jenže změnil práci a ted má plat 8.500 kč čistého a hlavně co,tak dostal od rodičů dům a to s tím,že jsou zde na dožití a bezplatně,takže vše platí přítel,elektřina,voda,dále uhlí na topení,pojistka na dům,a dále má půjčku na auto-Takže výdejá má 6700 a také se muselo koupit uhlí a to dělá 17.900 kč. a už nemá ani an jedno výživné a z toho mu zůstává 1.800 na život.Na výživné si musí půjčovat,.Jenže ted už ani já nejsem schopná mu pomáhat a tak na každé díte posílá 1.000.Vůbec soud nezajímalo jaké má výdaje.Ona si u soudu hrála na chuudinku,ale přece i ona může jít pracovat,aji třeba na 4 hodinky někam uklízet,přece není možné,aby to všechno odnesl jenom jeden,musej se snažit oba,ale ona jen utrácí 1.800 kč za telefon,páč má paušál a k ničemu ho nepotřebuje,každý měsíc si kupuje kosmetiku od Avonu a pak brečí,že děcko nemá to nebo ono.Ona u soudu řekl,aže musí splácet kotel a že musí dávat rodičům 2.000 na jídlo a na bydlení.Tak tohle soud vzal.Tak jak je možné že na přítele nikdo nebral ohled a prostě bum,plat,plat plat.Chodí do práce i v horečkách aby vše zvládlMůže se něco státr když neposílá výživné v plné víši?nebo se na to kouká tak,že aspon něco,že má aspon snahu??Já vím,dlouhý dotaz,omlouvám se,ale budu moc ráda,když dostanu nějakou odpověd.Katka
katkapuf
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 10. úno 2010 17:29:52

Re: odvolání

Příspěvekod Poradce v čtv 11. úno 2010 8:34:59

Moorka píše:Dobrý den,
podala jsem návrh na zvýšení výživného, bylo mi vyhověno, a otec se odvolal. Výživné bylo zvýšené okresním soudem, a odvolání podáno ke krajskému soudu prostřednictvím, toho okresního. Zajímá mě, kde bude odvolací soud probíhat? U krajského, nebo prostřednictvím oskresního soudu u tohoto okresního....?
Děkuji za Vaši odpověď

U krajského soudu. Okresní soud pouze přijme podané odvolání, stejnopis rozešle protistraně (v daném případě vám a orgánu péče o dítě - pokud tedy jde o nezletilé dítě) a pak spis zašle krajskému soudu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Odvolání proti rozhodnutí o výživném

Příspěvekod Poradce v čtv 11. úno 2010 10:01:46

katkapuf píše:Dobrý den.
Mám takovej problém.Můj přítel platí výživné na dvě děti,.Jedné bývalé platí 2000 kč a druhé 1700 kč.Jenže jeho výdaje jsou ted podstatně vyšší a není schopný takovou částku platit.Jde mi tedy o to,že na toho prvního se posílalo snížení,tam zatím nic neproběhlo a včera to je 10.2. byl soud na toho druhého kde platí 1.700 kč.Soudkyně mu to zamítla a vůbec se s ním nikdo nebavil,byla tam jistě i zaujatost,je možné požádat o jiného soudce a podat nějakou stížnost proti zaujatosti??Jeho plat v době kdy se projednávalo výživné byl 12.000 kč čistého.jenže změnil práci a ted má plat 8.500 kč čistého a hlavně co,tak dostal od rodičů dům a to s tím,že jsou zde na dožití a bezplatně,takže vše platí přítel,elektřina,voda,dále uhlí na topení,pojistka na dům,a dále má půjčku na auto-Takže výdejá má 6700 a také se muselo koupit uhlí a to dělá 17.900 kč. a už nemá ani an jedno výživné a z toho mu zůstává 1.800 na život.Na výživné si musí půjčovat,.Jenže ted už ani já nejsem schopná mu pomáhat a tak na každé díte posílá 1.000.Vůbec soud nezajímalo jaké má výdaje.Ona si u soudu hrála na chuudinku,ale přece i ona může jít pracovat,aji třeba na 4 hodinky někam uklízet,přece není možné,aby to všechno odnesl jenom jeden,musej se snažit oba,ale ona jen utrácí 1.800 kč za telefon,páč má paušál a k ničemu ho nepotřebuje,každý měsíc si kupuje kosmetiku od Avonu a pak brečí,že děcko nemá to nebo ono.Ona u soudu řekl,aže musí splácet kotel a že musí dávat rodičům 2.000 na jídlo a na bydlení.Tak tohle soud vzal.Tak jak je možné že na přítele nikdo nebral ohled a prostě bum,plat,plat plat.Chodí do práce i v horečkách aby vše zvládlMůže se něco státr když neposílá výživné v plné víši?nebo se na to kouká tak,že aspon něco,že má aspon snahu??Já vím,dlouhý dotaz,omlouvám se,ale budu moc ráda,když dostanu nějakou odpověd.Katka

Jediné, co může přítel udělat, je podat odvolání. Výživné by se měl snažit platit v plné výši. Pokud to nepůjde, mohlo by se stát, že bude trestné stíhán a pak bude muset prokazovat, že skutečně nemůže platit více.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: odvolání

Příspěvekod Moorka v stř 17. úno 2010 15:41:33

Dobrý den, obracím se na Vás s ještě jednou otázkou, a to jak je to s nabytím právní moci rozsudku. Myslela jsem, že rozsudek by nabyl právní moci, kdyby se druhá strana neodvolala, tak po té lhůtě 15-ti dnů by rozsudek nabyl právní moci. Ale když se odvolá, tak je to jak? Mám taky zajet na soud a požadovat nějaké razítko o nabytí právní moci? Nejsem si jistá jak to je. Podávala jsem trstní oznámení a na policii mě trochu zmátli.
Děkuji předem nejen za tuto odpověď, ale i za jiné, jsou srozumitelné a včasné.
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

Bloud TopList