odvolání

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

dotaz ohledně alimentů

Příspěvekod Barbora v pon 06. pro 2010 23:34:47


Dobrý den, prosim Vás mám takovej dotaz, a nevim na koho se rychle obrátit. Manžela dcera vloni na jaře odmaturovala, obor kosmetička, a rozhodla se že půjde dál, protože se jí nechce pracovat, tak si dala přihlášku na učňovský obor kadeřnice. Optávali jsem se sociálních pracovnic, zda nám nadále platí vyživovací povinnost, nebo ne.Bylo nám řečeno, že za těchto podmínek už ne. Pochopili jsme to tak, že pokavaď si nezvyšuje vzdělání a jde si udělat jen výuční list, který by zvládla i při svém zaměstnání, nebo kde jaký kurz. Dala manžela k soudu, za neplacení alimentů, soud dopadl tak, že soudkyně řekla, že musí nadále platit, ale popletl termín konání soudu, tudíž s sebou neměl ani žádného právníka. Tak bych se chtěla zeptat jestli se můžeme odvolat, a něco s tím ještě udělat. Předem děkuju za odpověď Barbora
Barbora
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06. pro 2010 23:05:46


Re: dotaz ohledně alimentů

Příspěvekod Poradce v úte 07. pro 2010 7:47:31

Barbora píše:Dobrý den, prosim Vás mám takovej dotaz, a nevim na koho se rychle obrátit. Manžela dcera vloni na jaře odmaturovala, obor kosmetička, a rozhodla se že půjde dál, protože se jí nechce pracovat, tak si dala přihlášku na učňovský obor kadeřnice. Optávali jsem se sociálních pracovnic, zda nám nadále platí vyživovací povinnost, nebo ne.Bylo nám řečeno, že za těchto podmínek už ne. Pochopili jsme to tak, že pokavaď si nezvyšuje vzdělání a jde si udělat jen výuční list, který by zvládla i při svém zaměstnání, nebo kde jaký kurz. Dala manžela k soudu, za neplacení alimentů, soud dopadl tak, že soudkyně řekla, že musí nadále platit, ale popletl termín konání soudu, tudíž s sebou neměl ani žádného právníka. Tak bych se chtěla zeptat jestli se můžeme odvolat, a něco s tím ještě udělat. Předem děkuju za odpověď Barbora



Manžel se samozřejmě může odvolat, poučení o odvolání má bezpochyby v písemném vyhotovení rozsudku.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

odvolání výživne na nezl.dítě

Příspěvekod MarionMary v pát 22. čer 2012 20:53:49

Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně odvoláníí na zvýšení výživného na nezl.dítě.Bylo mi krajským soudem doručeno,že se bývaly odvolal,což jsem čekala.Pracuje jako zedník a udajně nevydělává.Zajímalo by mě co u soudu mohu já.Soud určil zvýšeni na těžce postiženého syna o 2tis.Já žadala navýšení o 3tis.,zpětně neurčil nic(ikdyž jsem to žádala), naposledy se zvyšovalo před 8.lety.Mohu zde(odvolal se on ja ne) žádat o určení zpětně a navýšení o ty 3.tis???Otec se o syna 15.let nezajíma nestara se o nej a u soudu se ho ani nevšimnul..Soud bude vycházet z jednání předchozího soudu?Bývalý tam lhal.Soudkyně také uvedla nejaké věci jinak nez jsem řekla,budu mít možnost uvest to na pravou míru??Děkuji za Váš čas a moc děkuji za odpověd
MarionMary
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 22. úno 2012 11:22:41

Re: odvolání výživne na nezl.dítě

Příspěvekod Poradce v sob 23. čer 2012 8:45:53

MarionMary píše:Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně odvoláníí na zvýšení výživného na nezl.dítě.Bylo mi krajským soudem doručeno,že se bývaly odvolal,což jsem čekala.Pracuje jako zedník a udajně nevydělává.Zajímalo by mě co u soudu mohu já.Soud určil zvýšeni na těžce postiženého syna o 2tis.Já žadala navýšení o 3tis.,zpětně neurčil nic(ikdyž jsem to žádala), naposledy se zvyšovalo před 8.lety.Mohu zde(odvolal se on ja ne) žádat o určení zpětně a navýšení o ty 3.tis???Otec se o syna 15.let nezajíma nestara se o nej a u soudu se ho ani nevšimnul..Soud bude vycházet z jednání předchozího soudu?Bývalý tam lhal.Soudkyně také uvedla nejaké věci jinak nez jsem řekla,budu mít možnost uvest to na pravou míru??Děkuji za Váš čas a moc děkuji za odpověd

O odvolání proběhne u odvolacího soudu normální jednání, ke kterému budete pozvána, takže se nemusíte bát, budete tam moci říci vše, co považujete za nutné. K podanému odvolání se můžete vyjádřit předem i písemně. Pak už bude záležet na odvolacím soudu, zda ho přesvědčíte, či nikoliv.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: odvolání výživne na nezl.dítě

Příspěvekod MarionMary v sob 23. čer 2012 20:04:17

Admin píše:
MarionMary píše:Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně odvoláníí na zvýšení výživného na nezl.dítě.Bylo mi krajským soudem doručeno,že se bývaly odvolal,což jsem čekala.Pracuje jako zedník a udajně nevydělává.Zajímalo by mě co u soudu mohu já.Soud určil zvýšeni na těžce postiženého syna o 2tis.Já žadala navýšení o 3tis.,zpětně neurčil nic(ikdyž jsem to žádala), naposledy se zvyšovalo před 8.lety.Mohu zde(odvolal se on ja ne) žádat o určení zpětně a navýšení o ty 3.tis???Otec se o syna 15.let nezajíma nestara se o nej a u soudu se ho ani nevšimnul..Soud bude vycházet z jednání předchozího soudu?Bývalý tam lhal.Soudkyně také uvedla nejaké věci jinak nez jsem řekla,budu mít možnost uvest to na pravou míru??Děkuji za Váš čas a moc děkuji za odpověd

O odvolání proběhne u odvolacího soudu normální jednání, ke kterému budete pozvána, takže se nemusíte bát, budete tam moci říci vše, co považujete za nutné. K podanému odvolání se můžete vyjádřit předem i písemně. Pak už bude záležet na odvolacím soudu, zda ho přesvědčíte, či nikoliv.

Děkuji z aodpoved ,pozvání na jednání mi přišlo,ale co bylo do odvolání napsané jsem nedostala.Předpokládám,že si pro něj musím dojít nebo mohu soud požádat o zaslání??
MarionMary
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 22. úno 2012 11:22:41

Re: odvolání výživne na nezl.dítě

Příspěvekod Poradce v ned 24. čer 2012 16:19:41

MarionMary píše:Děkuji z aodpoved ,pozvání na jednání mi přišlo,ale co bylo do odvolání napsané jsem nedostala.Předpokládám,že si pro něj musím dojít nebo mohu soud požádat o zaslání??

Někde se evidentně stala chyba, to odvolání vám měl zaslat už okresní soud, abyste se k němu mohla vyjádřit. jestliže jste dostala předvolání k odvolacímu jednání, tak už je spis na krajském soudě. Napište si tam, nebo zavolejte, že jste odvolání nedostala a jestli by vám ho mohli poslat. Nebo, pokud máte tu možnost, tak si na krajský soud rovnou zajděte a o to odvolání si řekněte.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: odvolání výživne na nezl.dítě

Příspěvekod MarionMary v pon 25. čer 2012 8:12:30

Admin píše:
MarionMary píše:Děkuji z aodpoved ,pozvání na jednání mi přišlo,ale co bylo do odvolání napsané jsem nedostala.Předpokládám,že si pro něj musím dojít nebo mohu soud požádat o zaslání??

Někde se evidentně stala chyba, to odvolání vám měl zaslat už okresní soud, abyste se k němu mohla vyjádřit. jestliže jste dostala předvolání k odvolacímu jednání, tak už je spis na krajském soudě. Napište si tam, nebo zavolejte, že jste odvolání nedostala a jestli by vám ho mohli poslat. Nebo, pokud máte tu možnost, tak si na krajský soud rovnou zajděte a o to odvolání si řekněte.

Moc Vám děkuji a urguji to :) ,Vaše stánky jsou bezvadné :) ,hezký den
MarionMary
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 22. úno 2012 11:22:41

Předchozí

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků

Bloud TopList