Snížení výživného po osvojení dětí z druhého manželství

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Snížení výživného po osvojení dětí z druhého manželství

Příspěvekod mil77 v stř 19. lis 2008 16:47:03


Dobrý den.Manžel má 8 letou dceru z prvního manželství na kterou platí 5000,-výživné (příjem manžela je 30 000,-).Já mám dvě děti z prvního manželství a nyní miminko s manželem.Manžel si moje dvě děti chce osvojit (souhlas mého býv.manžela máme).Jaká je tu možnost,že se výživné na dceru manžela z prvního manželství sníží a když ano o kolik méně lze žádat?Matka dcery oficiálně dělá jen na poloviční úvazek s výdělkem 5000,-kč s tím,že musí zajistit potřeby dcery,ale to místo ní zajišťuje babíčka a matka si bokem přivydělává.Děkuji
mil77
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19. lis 2008 16:38:42


Re: Snížení výživného po osvojení dětí z druhého manželství

Příspěvekod Poradce v stř 19. lis 2008 18:38:31

mil77 píše:Dobrý den.Manžel má 8 letou dceru z prvního manželství na kterou platí 5000,-výživné (příjem manžela je 30 000,-).Já mám dvě děti z prvního manželství a nyní miminko s manželem.Manžel si moje dvě děti chce osvojit (souhlas mého býv.manžela máme).Jaká je tu možnost,že se výživné na dceru manžela z prvního manželství sníží a když ano o kolik méně lze žádat?Matka dcery oficiálně dělá jen na poloviční úvazek s výdělkem 5000,-kč s tím,že musí zajistit potřeby dcery,ale to místo ní zajišťuje babíčka a matka si bokem přivydělává.Děkuji

Pokud váš manžel osvojí vaše děti, stane se právně jejich otcem a tím mu vůči nim vznikne i vyživovací povinnost. Dalo by se říci, že se tím sníží možnosti platit výživné na dítě z předchozího manželství. Na druhou stranu, položte si otázku, jak se změní situace fakticky. Předpokládám, že už nějakou dobu s manželem žijete a manžel se podílí finančně i na potřebách vašich dětí z předchozího manželství. Fakticky se tedy v podstatě nic nezmění, takže si nemyslím, že by soud našel důvod ke snížení výživného. Navíc, pokud váš manžel osvojí vaše děti, zanikne tímvyživovací povinnost vašeho bývalého manžela a ten vám tedy již nebude platit, takže ve skutečnosti na tom budete hůře.

Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Snížení výživného po osvojení dětí z druhého manželství

Příspěvekod mil77 v čtv 20. lis 2008 11:07:39

S tím bohužel nemohu souhlasit,neboť ve chvíli kdy si osvojí moje dvě děti z prvního manželství,ma defakto i vyživovací povinnost na ně (do té doby byla tato povinnost na jejich biolog.otci).Logicky je jasné,že všechny děti by měli mít stejnou životní úroveň jako jejich otec,takže jestli to první z prvního manželství dostává 5000,- a na další tři zbyde méně,není spravedlivé (+ já na mateřské).
U soudu se o dětech,které žijí ve společné domácnosti,ale manžel na ně nemá vyživovací povinnost,nechtěli vůbec bavit,není jejich otec.Nikoho nezajímalo,že se finančně musí podílet i na jejich obživě (biolog.otec platí minimum a ještě exekučně).Co by pak ty děti jedly,kdyby se pohlíželo jen na první a další,i když osvojené matka na mateřské sama neuživí?Děkuji.
mil77
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19. lis 2008 16:38:42

Změna rodného příjmení dítěte

Příspěvekod Lucky.Lucky.Luk v stř 10. pro 2008 16:41:30

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat jestli zaniká povinost platit výživné,když se matka vdá za někoho jiného,kdo není otcem dítěte a chce provést změnu rodného příjmení dítěte.Děkuji za odpověd. Lucky.Lucky.Luk@seznam.cz

Lucky.Lucky.Luk
 

Re: Změna rodného příjmení dítěte

Příspěvekod Poradce v sob 13. pro 2008 19:55:47

Lucky.Lucky.Luk píše:Dobrý den.Chtěl bych se zeptat jestli zaniká povinost platit výživné,když se matka vdá za někoho jiného,kdo není otcem dítěte a chce provést změnu rodného příjmení dítěte.Děkuji za odpověd. Lucky.Lucky.Luk@seznam.cz

Příjmení dítěte nemá vliv na vyživovací povinnost otce vůči dítěti.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Snížení výživného po osvojení dětí z druhého manželství

Příspěvekod olgakalas v pát 16. říj 2009 13:53:12

Dobrý den, já s manželem máme podobný problém. Oba máme z prvních manželství dvě děti a pořídili jsme si společně jednu holčičku. Já jsem na mateřské. Manželovy děti jsou předběžně v dětském domově a moje děti žijí s námi. Jejich otec neplatí výživné a ani se o ně nestará. Nikdy jsme neuvažovali o adopci mých dětí. Manžel řádně platil alimenty na své děti, až do doby než byly umístěny v DD. Soud nyní uvažuje o odebrání dětí matce a o umístění do péče DD a také o nové výživovací povinnosti manžela. A tady mne zarazilo, že při určování nových alimentů soud nebere na zřetel domáctnost otce neboli kdo s ním žije ve společné domáctnosti. Je pochopitelné, že můj druhý muž nemá vyživovací povinnost na mé dvě děti, ale oba se podílíme na společné domáctnosti a k ní patří i moje dvě děti. Pokud si soud vyžádá moje příjmy, přídavky na mé děti, měl by brát na vědomí, že já mám vyživovací povinnost vůči svým dětem a také je zohlednit. A dále manželovo daňové přiznání, které soud vyžaduje k určení alimentů, i zde jsou uplatněny slevy na moje děti. A co takové úřady? Můj první manžel neplatí alimenty? To nám je líto, ale vy jste se vdala, my vám nic přispívat nebudeme, možná kdyby jste byla samoživitelka. Příjdeme mi to velmi nefér. Na jednom úřadě nás berou jako jednu velkou rodinu a na druhém úřadě nás rozdělí neboli když vám stát má něco dát, započítavají se všichni, když ale máte něco platit, tak vám děti škrtnou.
olgakalas
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17. srp 2009 17:21:37

Re: Snížení výživného po osvojení dětí z druhého manželství

Příspěvekod Poradce v pát 16. říj 2009 17:17:36

olgakalas píše:Dobrý den, já s manželem máme podobný problém.

Tady nejde ani tak o otázka jako spíše o stížnost. Myslím si rovněž, že by se měla zohlednit celková sociální situace otce (vašeho manžela), tedy to, jak a s kým žije. V podstatě vám mohu poradit jen to, aby si manžel podal proti rozsudku odvolání (pokud vámi uváděné výhrady vycházejí z nějakého konkrétního soudního rozhodnutí) a uvede v něm v podstatě to, co jste vy uvedla tady.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Snížení výživného po osvojení dětí z druhého manželství

Příspěvekod olgakalas v pát 16. říj 2009 18:22:48

Admin píše:
olgakalas píše:Dobrý den, já s manželem máme podobný problém.

Tady nejde ani tak o otázka jako spíše o stížnost. Myslím si rovněž, že by se měla zohlednit celková sociální situace otce (vašeho manžela), tedy to, jak a s kým žije. V podstatě vám mohu poradit jen to, aby si manžel podal proti rozsudku odvolání (pokud vámi uváděné výhrady vycházejí z nějakého konkrétního soudního rozhodnutí) a uvede v něm v podstatě to, co jste vy uvedla tady.



Děkuji Vám.
olgakalas
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17. srp 2009 17:21:37


Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků

Bloud TopList