Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Platba výživného

Příspěvekod Poradce v úte 05. kvě 2009 18:14:42

pajinka píše:Dobrý den mám dotaz ohledně platby výživného. Můj otec mi měsíčně posílá 3 000 kč výživného. Za minulý měsíc jsem, ale dodnes výživné nedostala. Potřebuji poradit na koho se mám obrátit?? Jestli zajít k advokátovi nebo je k tomu nějaký formulář?Děkuji a pěkný večer

Netaháte mne tak trochu za nos? V jiných příspěvcích píšete o tom, jak to je s výživným pro vašeho 17tiletého syna a teď chcete radu, jak je to s výživným pro vás. Zdá se mi krajně nepravděpodobné, že byste měla zároveň platit výživné pro syna a zároveň měl mít právo na výživné od vašeho otce. Zajděte si za advokátem.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod pajinka v úte 05. kvě 2009 18:28:04

Netahám Vás za nos.Velice se Vám omlouvám a za vaše rady Vám děkuji . Když jsem se ptala na 17 letého syna tak šlo o mého bratra na kterého se ptala moje matka. Po rozvodu si rozdělili děti a syna tedy mého bratra má v péči otec. Matka přispívala každý měsíc 2 300 kč na syna tedy mého bratra. V březnu se sám bratr odhlásil ze školy (nechce dále studovat) a poté jsme zjistili, že se nahlásil na ÚP, kde nepobírá žádnou podporu.
Já studuji VŠ a otec mi měsíčně příspívá 3 000 kč. Za Minulý měsíc jsem doteď žádné výživné neobdržela. To byl můj dotaz ohledně mě. Ještě jednou se omlouvám.
pajinka
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 22. dub 2009 17:16:45

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v úte 05. kvě 2009 18:53:45

pajinka píše:Netahám Vás za nos.Velice se Vám omlouvám a za vaše rady Vám děkuji . Když jsem se ptala na 17 letého syna tak šlo o mého bratra na kterého se ptala moje matka. Po rozvodu si rozdělili děti a syna tedy mého bratra má v péči otec. Matka přispívala každý měsíc 2 300 kč na syna tedy mého bratra. V březnu se sám bratr odhlásil ze školy (nechce dále studovat) a poté jsme zjistili, že se nahlásil na ÚP, kde nepobírá žádnou podporu.
Já studuji VŠ a otec mi měsíčně příspívá 3 000 kč. Za Minulý měsíc jsem doteď žádné výživné neobdržela. To byl můj dotaz ohledně mě. Ještě jednou se omlouvám.


Ze všeho nejdříve se domluvte s otcem a zjistěte důvod toho, proč jste výživné nedostala. Jednorázové opoždění ještě nemusí znamenat, že je nějaký trvalejší problém. Pokud se s otcem nedohodnete, můžete podat návrh na exekuci, třeba na jeho plat. Formulář na to žádný není, po přiměřené úpravě můžete použít náš vzor, jako dospělá byste návrh podávala sama. Můžete si návrh za poplatek nechat sepsat advokátem.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

dlužné výživné

Příspěvekod dasula v ned 07. čer 2009 15:05:05

Dobrý den, dočetla jsem se, že na vymožení dlužného výživného mohu požádat soud, nebo soukromého exekutora. Jelikož jsem neuspěla u soudu, chtěla bych využít soukromého exekutora, ale nevím jak postupovat.
dasula
 

Re: dlužné výživné

Příspěvekod Poradce v ned 07. čer 2009 19:31:20

dasula píše:Dobrý den, dočetla jsem se, že na vymožení dlužného výživného mohu požádat soud, nebo soukromého exekutora. Jelikož jsem neuspěla u soudu, chtěla bych využít soukromého exekutora, ale nevím jak postupovat.

Prostě si v seznamu najděte exekutora a s rozsudkem, jímž bylo naposledy upraveno výživné, za ním zajděte.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

exekuce výživného

Příspěvekod vlasta.magyaricsova v pon 08. čer 2009 18:52:52

Dobrý den,výživné na mou dceru po narození bylo vyměřeno na 600kč.Jelikož má dcera dosáhla 15 let a 600kč bylo až směšná částka,nechala jsem si zvýšit výživné na 1500kč.Mám exekuci na bývalé výživné,musím znovu zažádat o novou exekuci,když mi bylo výživné zvýšenO?Nebo jde to automaticky.Děkuji za odpověd.
.
vlasta.magyaricsova
 

Re: exekuce výživného

Příspěvekod Poradce v čtv 11. čer 2009 17:33:34

vlasta.magyaricsova píše:Dobrý den,výživné na mou dceru po narození bylo vyměřeno na 600kč.Jelikož má dcera dosáhla 15 let a 600kč bylo až směšná částka,nechala jsem si zvýšit výživné na 1500kč.Mám exekuci na bývalé výživné,musím znovu zažádat o novou exekuci,když mi bylo výživné zvýšenO?Nebo jde to automaticky.Děkuji za odpověd.

Informujte soud, který o exekuci rozhodl, o zvýšení výživného. Nezapomeňte uvést spisovou značku exekuční věci (je to značka, která obsahuje písmeno "E") a přiložte kopii rozsudku o zvýšení výživného s tím, že žádáte o změnu exekuce na vyšší částku.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

výživné v nezaměstnanosti

Příspěvekod liboss v stř 08. črc 2009 10:12:58

dobrý den, prosím o radu.soud mi zřídil srážky výživného ze mzdy, po ztrátě zaměstnání srážel výživné z podpory v nezaměstnanosti od pracovního úřadu, která mi nyní po 5 měsících skončila. Stále jsem evidován na úřadu práce, ale nevím, z čeho nebo od koho mi budou srážet výživné nyní, když již nemám nárok na podporu. Kam se mám obrátit nebo jak postupovat?
v usnesení je uvedeno: srážky mají být nadále prováděny k uspokojení vymáhaného výživného a to pro běžné výživné po dobu od 1.2.2009 každého 15 dne v měsíci a dále pro dlužné výživné, které bude po zjištění dodatečně sděleno ... znamená to snad, že mi bude vznikat dluh na výživném,který potom budu platit zpětně?nebo mám platit od příštího měsíce sám?nebo lze nějak splátky alimentů odložit?nebo získat příspěvek?poradte prosím
liboss
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 08. črc 2009 9:59:32

Re: výživné v nezaměstnanosti

Příspěvekod Poradce v ned 12. črc 2009 20:05:50

liboss píše:dobrý den, prosím o radu.soud mi zřídil srážky výživného ze mzdy, po ztrátě zaměstnání srážel výživné z podpory v nezaměstnanosti od pracovního úřadu, která mi nyní po 5 měsících skončila. Stále jsem evidován na úřadu práce, ale nevím, z čeho nebo od koho mi budou srážet výživné nyní, když již nemám nárok na podporu. Kam se mám obrátit nebo jak postupovat?
v usnesení je uvedeno: srážky mají být nadále prováděny k uspokojení vymáhaného výživného a to pro běžné výživné po dobu od 1.2.2009 každého 15 dne v měsíci a dále pro dlužné výživné, které bude po zjištění dodatečně sděleno ... znamená to snad, že mi bude vznikat dluh na výživném,který potom budu platit zpětně?nebo mám platit od příštího měsíce sám?nebo lze nějak splátky alimentů odložit?nebo získat příspěvek?poradte prosím

Požádejte soud o snížení výživného z důvodu nezaměstnanosti, až práci zase budete mít, výživné se opět zvýší. Jinak vám dluh narůstá, i když není z čeho srážet.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

exekuce na vyzivne

Příspěvekod gabbka v sob 18. črc 2009 16:39:06

Dobry den,prosim o radu,byvalemu priteli byla uvalena exekuce na plat,jeho zamestnavatel ji ma stahovat a posilat na ucet.Rozhodnuti nabylo pravni moci uz v dubnu,ale zamestnavatel neprovedl ani jednu platbu.Kdyz jsem zamestnavateli volala,nejdrive mi tvrdil.ze uz neni jeho zamestnanec,pak zase,ze musi overit u soudu spravnost cisla uctu,pak zase,ze musi overit adresu trvaleho pobytu..proste same vymluvy.Muzete mi poradit,jak mam dale postupovat...dekuji
gabbka
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 18. črc 2009 16:29:07

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Bloud TopList