Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: exekuce na vyzivne

Příspěvekod Poradce v sob 18. črc 2009 16:57:17

gabbka píše:Dobry den,prosim o radu,byvalemu priteli byla uvalena exekuce na plat,jeho zamestnavatel ji ma stahovat a posilat na ucet.Rozhodnuti nabylo pravni moci uz v dubnu,ale zamestnavatel neprovedl ani jednu platbu.Kdyz jsem zamestnavateli volala,nejdrive mi tvrdil.ze uz neni jeho zamestnanec,pak zase,ze musi overit u soudu spravnost cisla uctu,pak zase,ze musi overit adresu trvaleho pobytu..proste same vymluvy.Muzete mi poradit,jak mam dale postupovat...dekuji

Obraťte se na soud, který exekuci nařídil.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod novakp v pát 28. srp 2009 2:04:18

Dobrý den,
měl bych dotaz - pokud exkuce již běží, dluh který neplacením vznikl je již splacen a poslední platba znamenala přeplatek, bere se tento přeplatek jako spotřebované výživné bez nároku na vrácení nebo má být částka vrácena? S tím souvisí i druhý dotaz - odkdy případné vrácení počítat. Peníze přišly koncem srpna, než se domluvím se zaměstnavatelem na vrácení (s povinným se domluvit nelze) a dostanu se do banky, bude již září a prvním dnem vzniká nárok na výživné. Je vůbec možný stav, kdy by vlastně alimenty byly placeny předem? Předem děkuji za odpověď.
novakp
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 28. srp 2009 1:55:03

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v pát 28. srp 2009 12:29:05

novakp píše:Dobrý den,
měl bych dotaz - pokud exkuce již běží, dluh který neplacením vznikl je již splacen a poslední platba znamenala přeplatek, bere se tento přeplatek jako spotřebované výživné bez nároku na vrácení nebo má být částka vrácena? S tím souvisí i druhý dotaz - odkdy případné vrácení počítat. Peníze přišly koncem srpna, než se domluvím se zaměstnavatelem na vrácení (s povinným se domluvit nelze) a dostanu se do banky, bude již září a prvním dnem vzniká nárok na výživné. Je vůbec možný stav, kdy by vlastně alimenty byly placeny předem? Předem děkuji za odpověď.

Pokud došlo k přeplacení výživného v rámci exekuce (předpokládám, že jde o srážky ze mzdy), je především odpovědností zaměstnavatele, aby srážel jen tolik, kolik bylo soudem určeno. Pokud došlo k přeplatku a exekuce dále probíhá jen pro běžné měsíční výživné, mohl by být přeplatek započítán do následující srážky. nejlépe bude informovat se na příslušném soudě, který o srážkách rozhodl a domluvit se tam na konkrétním postupu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

vyzadani zpetne vyzivneho na zletile dite.

Příspěvekod Petr2501 v pon 31. srp 2009 13:55:32

Dobry den mam takovi dotaz jsem 2 roky ze skoly a nekde jsem slysel ze de zpetne vyzadat neplacene vyzivne tak by me zajimalo co je na tym pravdy,muj otec platil vyzivne me matce jak se mu zachtelo treba jednou za pul roku i presto ze si ho nechal behem te doby snizit kvuli temu ze se znovu ozenil a mel dalsi deti...zajimalo by me jestli by slo jakokoli znej dostat to co nezaplatil ja totiz pochybuji ze on muze nak dolozit jestli ho platil nebo ne ,moc se v tehle vecech nevyznam tak budu moc rad kdyz mi nekdo poradi dekuji..
.
Petr2501
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 31. srp 2009 13:48:33

Re: vyzadani zpetne vyzivneho na zletile dite.

Příspěvekod Poradce v pon 31. srp 2009 18:05:58

Petr2501 píše:Dobry den mam takovi dotaz jsem 2 roky ze skoly a nekde jsem slysel ze de zpetne vyzadat neplacene vyzivne tak by me zajimalo co je na tym pravdy,muj otec platil vyzivne me matce jak se mu zachtelo treba jednou za pul roku i presto ze si ho nechal behem te doby snizit kvuli temu ze se znovu ozenil a mel dalsi deti...zajimalo by me jestli by slo jakokoli znej dostat to co nezaplatil ja totiz pochybuji ze on muze nak dolozit jestli ho platil nebo ne ,moc se v tehle vecech nevyznam tak budu moc rad kdyz mi nekdo poradi dekuji..

Jestliže jde o výživné, které bylo soudem přiznáno, ale nebylo placeno, lze toho dosáhnout jen exekucí (pokud tedy nezpaltil to, co podle rozsudku zaplatit měl. O exekucích tady píšeme na jiném místě, doporučuji se obrátit na advokáta alespoň se žádostí o sepsání návrhu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Clarissa v pát 04. pro 2009 11:31:35

Dobrý den, bývalý manžel podniká, ale sám žádný účet nemá a peníze si nechává posílat na účet své nynější manželky. Vztahuje se možnost exekuce i na její účet? Pokud ano, jakým způsobem to definovat při žádosti o exekuci? Mám na mysli pasáž, kde se požaduje výkon rozhodnutí srážkou ze mzdy, což v tomhle případě jaksi nejde.
Děkuji za odpověď.
Clarissa
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 04. pro 2009 11:10:47

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v pát 04. pro 2009 18:37:36

Clarissa píše:Dobrý den, bývalý manžel podniká, ale sám žádný účet nemá a peníze si nechává posílat na účet své nynější manželky. Vztahuje se možnost exekuce i na její účet? Pokud ano, jakým způsobem to definovat při žádosti o exekuci? Mám na mysli pasáž, kde se požaduje výkon rozhodnutí srážkou ze mzdy, což v tomhle případě jaksi nejde.
Děkuji za odpověď.

O srážky ze mzdy určitě nepůjde. Jestliže jsou peníze na účtě, nejedná se o mzdy, byť by šlo o peníze získané prací. V daném případě by přicházela v úvahu exkuce převodem pohledávky, konkrétně pohledávky vůči peněžnímu ústavu. Pokud je účet veden na manželku, je to problematické, snad by to mohlo jít, pokud má bývalý manžel k účtu dispoziční právao. Doporučuji se obrátit na soukromého exekutora, ten už něco vymyslí, je placený za výsledek a vy mu jen vysvětlí svůj problém (vemte s sebou rozsudek o výživném) a nic nebudete muset formulovat. V úvahu by mohla přicházet třeba i exekuce prodejem movitých věcí bývalého manžela (exekutor prostě přijede, sebere mu televizi, vide, sedací soupravu atd.) a v krajním případě i prodejem nemovitostí (pokud nějaké má).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Změna výše výživného - určená soudem

Příspěvekod marie nová v ned 03. led 2010 12:11:14

Dobrý den, v prosinci 2009 proběhl soud ohl. zvýšení výživného na mou nezl. dceru. Výživné bylo zvýšeno s tím, že otec je povinen platit zvýšené výživné od ledna 2010. Můj dotaz je následující: jak postupovat v případě, že otec bude hradit výživné stále stejné jako dosud a nebude akceptovat rozhodnutí soudu tj. zvýšení výživného. Mám se opět obrátit na soud a jestliže ano, tak mohu hned po prvním neuhrazeném zvýšeném výživném tj. v únoru 2009? Ptám se také proto, jelikož má přítelkyně je ve stejné situaci. Soud rozhodl v září 2009 o zvýšení výživného na jejího zletilého syna z 1050,-Kč na 1200,-Kč. Bývalý manžel jí však stále tj. již půl roku zasílá výživné 1050,-Kč a rozhodnutí soudu neakceptuje. Chtěla bych touto cestou požádat o radu, jak postupovat, velmi děkuji za odpověď.
marie nová
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 27. pro 2009 10:24:46

Re: Změna výše výživného - určená soudem

Příspěvekod Poradce v ned 03. led 2010 16:38:32

marie nová píše:Dobrý den, v prosinci 2009 proběhl soud ohl. zvýšení výživného na mou nezl. dceru. Výživné bylo zvýšeno s tím, že otec je povinen platit zvýšené výživné od ledna 2010. Můj dotaz je následující: jak postupovat v případě, že otec bude hradit výživné stále stejné jako dosud a nebude akceptovat rozhodnutí soudu tj. zvýšení výživného. Mám se opět obrátit na soud a jestliže ano, tak mohu hned po prvním neuhrazeném zvýšeném výživném tj. v únoru 2009? Ptám se také proto, jelikož má přítelkyně je ve stejné situaci. Soud rozhodl v září 2009 o zvýšení výživného na jejího zletilého syna z 1050,-Kč na 1200,-Kč. Bývalý manžel jí však stále tj. již půl roku zasílá výživné 1050,-Kč a rozhodnutí soudu neakceptuje. Chtěla bych touto cestou požádat o radu, jak postupovat, velmi děkuji za odpověď.

Jestliže výživné není placeno tak, jak má, můžete podat návrh na exekuci. Můžete se obrátit na soukromého exekutora nebo podat návrh u soudu, který o výživném rozhodoval. O exekuci jsme tady také již psali. Tady najdete vzor návrhu na exekucí prováděnou srážkami ze mzdy, ale jsou i jiné druhy exekucí, např. prodejem movitých věcí (přijede exekutor, sebere vybavení domácnosti, auto atd. a prodá to)
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod katarina v úte 23. úno 2010 16:45:42

Dobrý den.bývalý manžel mi neplatí vyživné,které máme soudně stanoveno.Bohužel není nikde zaměstnán ani nepobírá
podporu,pracuje na černo.Když mu řeknu,že ho půjdu dát k soudu nebo to zkusím přes exekuci,vysměje se mi,že stejně nemá žádný příjem a tam kde žije nemá trvalé bydliště takže si nepomůžu.Nevím co s ním,myslíte,že je vůbec nějaká realná šance dostat peníze co dluží.Moc děkuji za odpověd.
katarina
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 23. úno 2010 16:32:21

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

Bloud TopList