Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: neplacení výživného

Příspěvekod Poradce v úte 27. led 2009 19:46:16

sisi píše:Dobrý den,
zajímalo by mě, když má bývalý manžel soudně stanoveno výživné na nezletilou dceru a 10 let ho neplatí, jestli mám nárok požadovat plnou částku za 10 let nebo pouze za 3 roky zpětně.
Děkuji za odpověď.

Tři roky zpětně můžete žádat v daném případ změnu výživného (např. zvýšení). Vám ale jde spíše o vymožení toho, co již podle rozsudku má platit. Pokud se budete domáhat exekuce, tak tříletá hranice neplatí, v exekuci se rozsudkem přiznaný nárok promlčuje až po deseti letech. To znamená, že u jednotlivých splátek výživného, které měly být zaplaceny před více než deseti lety může povinný (otec dítěte) namítnout promlčení. U splátek splatných později to však namítnout nemůže.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod miky v čtv 29. led 2009 13:24:04

Dobrý den, prosím jak mám postupovat v případě úmrtí plátce výživného na nezletilé dítě. Mohu požádat o výživné stát nebo tímto zaniká? děkuji za odpověď.
miky
 

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v čtv 29. led 2009 15:24:52

miky píše:Dobrý den, prosím jak mám postupovat v případě úmrtí plátce výživného na nezletilé dítě. Mohu požádat o výživné stát nebo tímto zaniká? děkuji za odpověď.



Vyživovací povinnost samozřejmě smrtí povinného zaniká, ke to povinnost vázaná na konkrétní osobu. Pokud se s dítětem dostanete do hmotné nouze, může vám stát vyplácet potřebnou sociální podporu. Podrobnosti by vám sdělili na sociálním odboru městského úřadu, případně na úřadu práce, který také některé dávky vyplácí.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod rosanela v pát 30. led 2009 12:01:26

Dobrý den,prosím jak vymoci výživné-je mi 18 let a bydlím s otcem,který mě má v péči ve svém RD.Mamka mi platí výživné 2 500,-Kč, s otcem nemáme společnou domácnost ani byt.Nestará se o mě,dává mi 2000,-Kč a s těmito penězi musím vyjít na vše.Pokud chci oblečení,nebo jet na výlet otec mi nic nedá a já to řeším s mamkou.Otec nechce abych za ní ani za bratrem jezdila (1 cesta vyjde skoro na 300,-Kč) Jak vymoci vyšší výživné,pokud otec říká,že stačí že u něj bydlím a že peněz mám dost.Budu maturovat,nemohu si zaplatit doučování,či kurzy,chtěla bych chodit cvičit,nebyla jsem ani nikdy na dovolené,na vše otec odpovídá nemám peníze,řeš si to s mámou.Jeho čistý příjem je však přes 23 000,-měsíčně.Lze dát k soudu návrh na stanovení výživného otci a jaká výše pro mě,která chce jít na VŠ je přiměřená?Jak zohlednit své nároky?Nemohu si kupovat ani učebnice a připravovat se pořádně do školy.( snažím se chodit na brigády, ale bydlím na vsi a kvůli dojíždění nic neseženu).Děkuji
rosanela
 

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v pát 30. led 2009 20:50:13

rosanela píše:Dobrý den,prosím jak vymoci výživné-je mi 18 let a bydlím s otcem,který mě má v péči ve svém RD.Mamka mi platí výživné 2 500,-Kč, s otcem nemáme společnou domácnost ani byt.Nestará se o mě,dává mi 2000,-Kč a s těmito penězi musím vyjít na vše.Pokud chci oblečení,nebo jet na výlet otec mi nic nedá a já to řeším s mamkou.Otec nechce abych za ní ani za bratrem jezdila (1 cesta vyjde skoro na 300,-Kč) Jak vymoci vyšší výživné,pokud otec říká,že stačí že u něj bydlím a že peněz mám dost.Budu maturovat,nemohu si zaplatit doučování,či kurzy,chtěla bych chodit cvičit,nebyla jsem ani nikdy na dovolené,na vše otec odpovídá nemám peníze,řeš si to s mámou.Jeho čistý příjem je však přes 23 000,-měsíčně.Lze dát k soudu návrh na stanovení výživného otci a jaká výše pro mě,která chce jít na VŠ je přiměřená?Jak zohlednit své nároky?Nemohu si kupovat ani učebnice a připravovat se pořádně do školy.( snažím se chodit na brigády, ale bydlím na vsi a kvůli dojíždění nic neseženu).Děkuji

.
Můžete otce o výživné žalovat, a to i přesto, že s ním bydlíte v jednom domě. K přiměřenosti výživného se lze těžko vyjadřovat, těcho okolností, které se hodnotí, je mnoho. Z principu se proto na těchto stránkách ke konkrétním případům výživného nevyjadřujeme.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Neplatí výživné a vydírá mě

Příspěvekod Klara v čtv 19. bře 2009 9:54:38

Dobrý den
Jsme již 3roky rozvedeni a bývalý manžel přestal platit výživné,protože naše dítě které mám v péči je častěji nemocná s rýmou tak bývalý manžel trvá na odstranění mandlí,já jsem proti a doktorka to neschledala nutné.
Proto mi řekl že mi alimenty ty co mi dluží ani ty další nedá dokud nepůjdu s holkou na mandle.
Vůbec nevím co mám v této situaci dělat a do telefonu mi řekl že mu stejně nic nemohu.
Prosím poraďte co dělat finančně na tom nejsem moc dobře on je podnikatel a peníze má.
Dík za každou radu.
Klara
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19. bře 2009 9:37:09

Re: Neplatí výživné a vydírá mě

Příspěvekod Poradce v čtv 19. bře 2009 20:09:02

Klara píše:Dobrý den
Jsme již 3roky rozvedeni a bývalý manžel přestal platit výživné,protože naše dítě které mám v péči je častěji nemocná s rýmou tak bývalý manžel trvá na odstranění mandlí,já jsem proti a doktorka to neschledala nutné.
Proto mi řekl že mi alimenty ty co mi dluží ani ty další nedá dokud nepůjdu s holkou na mandle.
Vůbec nevím co mám v této situaci dělat a do telefonu mi řekl že mu stejně nic nemohu.
Prosím poraďte co dělat finančně na tom nejsem moc dobře on je podnikatel a peníze má.
Dík za každou radu.

Máte dvě možnosti: podat návrh na exekuce proti bývalému manželovi nebo na něj podat trestní oznámení. O obojím jsme tu již psali. To, že se neshodnetena vhodnosti lékařského zákorku rozhodně nemůže být důvodem k zadržování výživného.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Výživné

Příspěvekod KopackovaMartina v čtv 09. dub 2009 8:57:28

Dobrý den, bývalý manžel podniká a má jen podnikateský účet. Dotau uní, když neplatí výživné na děti, jakým způsobem ho můžu donutit platit? Pravděpodobnost strhávání z podnikatelského účtu je nulová?
KopackovaMartina
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 09. dub 2009 8:52:10

Re: Výživné

Příspěvekod Poradce v čtv 09. dub 2009 19:26:36

KopackovaMartina píše:Dobrý den, bývalý manžel podniká a má jen podnikateský účet. Dotau uní, když neplatí výživné na děti, jakým způsobem ho můžu donutit platit? Pravděpodobnost strhávání z podnikatelského účtu je nulová?

Exekuce může být vedena i na podnikatelský účet. Dalším řešením je trestní oznámení, mnoho lidí si uvědomí, že je lepší platit, než sedět.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Platba výživného

Příspěvekod pajinka v úte 05. kvě 2009 18:06:35

Dobrý den mám dotaz ohledně platby výživného. Můj otec mi měsíčně posílá 3 000 kč výživného. Za minulý měsíc jsem, ale dodnes výživné nedostala. Potřebuji poradit na koho se mám obrátit?? Jestli zajít k advokátovi nebo je k tomu nějaký formulář?Děkuji a pěkný večer
pajinka
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 22. dub 2009 17:16:45

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

Bloud TopList