advokát ano či ne?

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

advokát ano či ne?

Příspěvekod Katka v čtv 24. črc 2008 17:08:00


Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Bude soudní řízení o zvýšení výživného. Papíry ještě doma nemáme ale už víme že bývala manželka bude mít u soudu advokáta (je to rodinný advokát jejího nynějšího přítele). My na advokáta nemáme, můžeme mít nějakého ex offo? Kde si o něj můžeme zažádat? Co je zapotřebí? Je to podle výše příjmu, nebo jaká jsou kriteria? Je lepší ho mít když ho ona bude mít nebo na tom nebude lepe? A jeste posledni dotaz: za jakych podminek (vyhra soudu) muze zadat abychom toho adovakata platili my? Co znamena vyhra?- dosazeni vyzivneho ktere napsala na zadost? Děkuji za zodpovezeni
Katka
 


Re: advokát ano či ne?

Příspěvekod Poradce v pon 28. črc 2008 10:50:09

Katka píše:Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Bude soudní řízení o zvýšení výživného. Papíry ještě doma nemáme ale už víme že bývala manželka bude mít u soudu advokáta (je to rodinný advokát jejího nynějšího přítele). My na advokáta nemáme, můžeme mít nějakého ex offo? Kde si o něj můžeme zažádat? Co je zapotřebí? Je to podle výše příjmu, nebo jaká jsou kriteria? Je lepší ho mít když ho ona bude mít nebo na tom nebude lepe? A jeste posledni dotaz: za jakych podminek (vyhra soudu) muze zadat abychom toho adovakata platili my? Co znamena vyhra?- dosazeni vyzivneho ktere napsala na zadost? Děkuji za zodpovezeni



Pokud nemáte na advokáta, můžete se nechat zastupovat i někým jiným, než advokátem. Jestliže tedy máte v e svém okolí někoho takového s dostatečnými zkušenostmi, můžete se obrátit i na něj. Můžete se nechat zastoupit i advokátem, a to i tehdy, pokud na něj nemáte dostatek prostředků. V takovém případě musíte požádat soud o ustanovení zástupce. Budete ale muset doložit svou sociální situaci (výši mzdy a sociálních dávek, výpi z katastru nemovitostí a z evidence vozidel a pod.) Pokud soud prohrajete, budete muset hradit náklady protistrany, a to včetně nákladů na advokáta protistrany. Ve výjimečných případech může soud rozhodnout, že nejste povinen hradit náklady protistrany, i když prohrajete.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: advokát ano či ne?

Příspěvekod Návštěvník v pon 28. črc 2008 16:23:06

A co znamená že vyhrála? Žádá 6500kč na dvě děti a to si myslíme že nedostane, na to nemá přítel výdělek, znamená výhra toto dosažení nebo jakékoliv zvýšení? Děkuji
Návštěvník
 

Re: advokát ano či ne?

Příspěvekod Poradce v pon 28. črc 2008 20:05:51

Návštěvník píše:A co znamená že vyhrála? Žádá 6500kč na dvě děti a to si myslíme že nedostane, na to nemá přítel výdělek, znamená výhra toto dosažení nebo jakékoliv zvýšení? Děkuji


Tak tady musím opravit svou chybu. Nevěděl jsem, že se jedná o výživné pro nezletilé děti. V tomto případě se náklady protistraně neplatí vůbec bez ohledu na to, jak soud dopadne. To, co jsem napsal v předchozím příspwvku se týkalo výživného pro dospělé (zletilé dítě, manželka, rozvedená manželka).

Pokud jde o to, co je úspěch ve sporu, uvedu příklad:
Současné výživné je 4.000 Kč. Zletilé dítě požaduje 6.000,- Kč. Vede se tedy spor o 2.000,- Kč (6.000 - 4.000)
Soud přizná 5.500, žalobce je tedy úspěšný ze tří čtvrtin a žalovaný ze čtvrtiny. žalovaný tedy musí nahradit žalobci 3/4 nákladů a žalobce žalovanému 1/4 nákladů.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: advokát ano či ne?

Příspěvekod Návštěvník v stř 30. črc 2008 17:40:27

Děkuji za odpověď, to jsem potřebovala vědět. Omlouvám se že jsem nenapsala že se jedná o děti 14 a 7 let, tedy nezletilé...To jsem ráda že aspoň se nemusíme obávat z placení jejího adovkáta....moc mi to pomohlo. Ještě jednou děkuji
Návštěvník
 

Re: advokát ano či ne?

Příspěvekod Moorka v sob 04. čer 2011 11:22:29

Dobrý den,
chápu to dobře, že když si otec mé dcery podá návrh na snížení výživného, tak na ten soud se já dostavit nemusím, ale bude tam za mě jednat advokát...? Jde mi o to, že jednou bude muset toto podstupovat moje dcera a situace je u nás dosti vyhrocená, jak jsem zmiňovala již v jiném tématu zde, je trestně stíhaný za stalking vůči dceři a neplacení výživného, a jestli by tam za ten rok až bude dceři 18 nemusela, a byl tam za ní advokát..? A kdy si může podat návrh na snížení, je tam nějaká hranice? je to asi půl roku, co mu krajský odvolací soud potvrdil zvýšení výživného u okresního soudu?
Moc děkuji za Vaši odpověď,
Moorka
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Re: advokát ano či ne?

Příspěvekod Poradce v sob 04. čer 2011 15:28:01

Moorka píše:Dobrý den,
chápu to dobře, že když si otec mé dcery podá návrh na snížení výživného, tak na ten soud se já dostavit nemusím, ale bude tam za mě jednat advokát...? Jde mi o to, že jednou bude muset toto podstupovat moje dcera a situace je u nás dosti vyhrocená, jak jsem zmiňovala již v jiném tématu zde, je trestně stíhaný za stalking vůči dceři a neplacení výživného, a jestli by tam za ten rok až bude dceři 18 nemusela, a byl tam za ní advokát..? A kdy si může podat návrh na snížení, je tam nějaká hranice? je to asi půl roku, co mu krajský odvolací soud potvrdil zvýšení výživného u okresního soudu?
Moc děkuji za Vaši odpověď,
Moorka

Obecně platí, že stačí, aby se jednání u soudu za účastníka řízení zúčastnil jen jeho právní zástupce. Stává se ale často, že soud si potřebuje upřesnit informace, které právní zástupce nemusí mít k dispozici, a pak je dobré, aby účastník byl u toho a podal potřebné vysvětlení. Pokud jde o vaši druhou otázku, tak není dána žádná časová hranice, jak dlouho po posledním stanovení výživného lze jeho výši znovu měnit. Podstatné je to, že se změní podmínky, a to buď na straně rodiče (přijde nezaviněně o práci, přibude mu další vyživovací povinnost ...) nebo na straně dítěte (nástup na vysokou školu, zdravotní problémy a s tím související náklady ...). Pokud se nestane nic mimořádného, tak se výše výživného mění (zpravidla zvyšuje) po několika letech. Jestliže ale nastane dříve nějaká podstatná změna poměrů, může dojít ke změně výše výživného třeba i po třech měsících.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Právní poradna zdarma?

Příspěvekod samoživitelka v ned 22. dub 2012 18:19:53

Dobrý den, opravdu jsem pročetla vaši poradnu, strávila jsem hodně času :D . Hodně jsem našla, ale pokud jde o výživné, je to případ od případu. Ptám se tedy, jestli víte o poradně právníka zdarma ve věci zvýšení výživného pro konkrétní(můj) případ. Existuje takový i od státu v městech? Děkuji moc ;)
samoživitelka
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 22. dub 2012 18:12:11

Re: Právní poradna zdarma?

Příspěvekod Poradce v ned 22. dub 2012 18:32:06

samoživitelka píše:Dobrý den, opravdu jsem pročetla vaši poradnu, strávila jsem hodně času :D . Hodně jsem našla, ale pokud jde o výživné, je to případ od případu. Ptám se tedy, jestli víte o poradně právníka zdarma ve věci zvýšení výživného pro konkrétní(můj) případ. Existuje takový i od státu v městech? Děkuji moc ;)

Žádnou konkrétní právní poradnu, která by poskytovala služby zdarma, neznám, ale určitě existují různé obecně prospěšné organizace, které s právníky spolupracují a ti poskytují základní poradenství zdarma. jak už jsem ale říkal, neznám žádnou takovou konkrétní, navíc by také bylo dobré najít takovou, která by pro vás byla dostupná. Mohl bych to hledat na internetu, ale to určitě zvládnete sama.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

Bloud TopList