mohu zvýšit V?

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

mohu zvýšit V?

Příspěvekod entonela v pon 21. črc 2008 21:39:59

Dobrý den. Jsem na MD se dvěmi dětmi 3 a 6 let. Manželuv plat je v pruměru 28000 a na děti mi ppřispívá částkou 5000kč.
Nevíte zda mohu žádat o navýšení nebo zda je tato částka vzhledem k jeho platu maximální? Děkuji za odpovědi
entonela
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 21. črc 2008 21:35:24


Re: mohu zvýšit V?

Příspěvekod catorade v úte 22. črc 2008 12:25:42

entonela píše:Dobrý den. Jsem na MD se dvěmi dětmi 3 a 6 let. Manželuv plat je v pruměru 28000 a na děti mi ppřispívá částkou 5000kč.
Nevíte zda mohu žádat o navýšení nebo zda je tato částka vzhledem k jeho platu maximální? Děkuji za odpovědi



Hlavním důvodem pro zvýšení výživného je změna poměrů a to od poslední doby kdy k úpravě, nebo stanovení výše výživného došlo. Na stanovení výše výživného žádné tabulky neexistují a každý případ se posuzuje individuelně. Pokud se tedy na zvýšení výživného s povinným nedohodnete, budete jej muset žalovat u soudu.
catorade
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 11. kvě 2008 19:48:56

výživné

Příspěvekod L.Tater v úte 22. úno 2011 1:07:10

Dobrý den,

jsem 3 roky rozvedený, s bývalou manželkou jsme se dohodli na vypořádání majetku. Soud mi z platu určil výživné. Nedávno jsem si koupil osobní automobil, to se však ihned bývalá manželka dozvěděla, a ihned podala návrh k soudu na zvýšení výživného z důvodu vyšší životní úrovně. Přičemž výše platu se mi nijak nezměnila, auto jsem si pořidil na dluh. Má vůbec má bývalá manželka mi hlídat svůj soukromý život po rozvodu, a hlídat abych náhodou nenabyl nějaký majetek a tím následně po mě žádát více peněz.

Na nezletilou dceru pravidelně platím, beru ji každý rok k moři na dovolenou, hlídám aby se měla dobře. Jak se mohu bránit, aby mě bývalá stále neočesávala a nechala mě žít v novém vztáhu? K soudu již podala návrh na zvýšení výživného po 5 měsících. Mohu se u soudu bránit. Můj čistý příjem je 12tis. kč a platím 1800 Kč, přičemž z 50% se o dceru starám já.

Děkuji
L.Tater
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 19. led 2010 17:43:57

Re: výživné

Příspěvekod Poradce v úte 22. úno 2011 9:22:16

L.Tater píše:Dobrý den,

jsem 3 roky rozvedený, s bývalou manželkou jsme se dohodli na vypořádání majetku. Soud mi z platu určil výživné. Nedávno jsem si koupil osobní automobil, to se však ihned bývalá manželka dozvěděla, a ihned podala návrh k soudu na zvýšení výživného z důvodu vyšší životní úrovně. Přičemž výše platu se mi nijak nezměnila, auto jsem si pořidil na dluh. Má vůbec má bývalá manželka mi hlídat svůj soukromý život po rozvodu, a hlídat abych náhodou nenabyl nějaký majetek a tím následně po mě žádát více peněz.

Na nezletilou dceru pravidelně platím, beru ji každý rok k moři na dovolenou, hlídám aby se měla dobře. Jak se mohu bránit, aby mě bývalá stále neočesávala a nechala mě žít v novém vztáhu? K soudu již podala návrh na zvýšení výživného po 5 měsících. Mohu se u soudu bránit. Můj čistý příjem je 12tis. kč a platím 1800 Kč, přičemž z 50% se o dceru starám já.

Děkuji



Výživné lze měnit (zvyšovat nebo snižovat), pokud se změní možnosti povinného (v daném případě vaše) a / nebo nebo potřeby oprávněného (vaší dcery). Jestliže bylo výživné upraveno naposledy před pěti měsíci, lze jen těžko předpokládat, že by narostly potřeby vaší dcery. Jestliže ani vaše platební možnosti se nezvýšily, není důvod ke zvyšování výživného. Tím ale samozřejmě nezabráníte tomu, aby vaše bývalá žena návrh u soudu podala, pokud ale soud zjistí, že nejsou důvody ke změně výživného, tak návrh zamítne. Můžete zkusit snad jen jednu věc - můžete navrhnout, aby soud vaší bývalé manželce uložil povinnost nahradit vám náklady, které jste se soudním řízením měl. Ve věci péče o nezletilé sice účastníci řízení nemají právo na náhradu nákladů řízení, ve výjimečných případech ale soud může uložit tomu účastníku, který byl neúspěšný, aby druhému náklady řízení nahradil. Pokud by soud dospěl k závěru, že vás vaše bývalá žena svými soudními návrhy šikanuje, tak by jí mohl uložit povinnost vaše výlohy se soudem nahradit, což by ji do budoucna mohlo od podobného postupu odradit. Jak jsem ale uvedl, takto lze povinnost hradit náklady řízení uložit jen výjimečně, takže na to moc nespoléhejte.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

Bloud TopList