výživné na zletilé dítě

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: výživné na zletilé dítě

Příspěvekod Poradce v úte 29. lis 2011 18:36:08

miliano píše:Dobrý den,mám syna a soudem mi bylo stanoveno výživné,dostal jsem se do platební neschopnosti a od nikoho nedostávám žádné finance,jsem na pracovním úřadě a jako OSVč nemám na nic nárok,zaměstnání stále hledám a bez úspěchu,majetek prodat nemohu,je zastavený,nehladě na to že partnerka prodala můj dům a finance si nechala,dříve jsme sepsali smlouvu,ale soud ji neuznal,dnes chce výživné a se zpětnou platností,na účtě má EX jěště cca 7ootis.ale soud jen razí svou,že neplatím.Co dál,poradíte?


Jestliže nesouhlasíte s rozhodnutím soudu, podejte si odvolání.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: výživné na zletilé dítě

Příspěvekod miliano v úte 29. lis 2011 18:52:22

Jestliže nesouhlasíte s rozhodnutím soudu, podejte si odvolání.

Ano to jsem udělal,ale proč soud rozhoduje tak nespravedlivě?co bude dál,dají mi podmínku a pak natvrdo?kdo je viník,kdo má jaký charakter a co je morální.Zloděj dostává zelenou a většina vyčuraných matek z toho žije.
Kde si stěžovat a kdo ponese následky,proč soudci nejsou zodpovědní za svou špatně odvedenou práci......
miliano
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 29. lis 2011 18:06:59

Re: výživné na zletilé dítě

Příspěvekod miliano v pon 05. pro 2011 17:32:05

už se zde skončilo s poradenstvím?nebo máte dovolenou,děkuji za odezvu.....
miliano
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 29. lis 2011 18:06:59

Re: výživné na zletilé dítě

Příspěvekod Poradce v pon 05. pro 2011 18:45:59

miliano píše:už se zde skončilo s poradenstvím?nebo máte dovolenou,děkuji za odezvu.....

Odpovídat na otázku, proč soudy rozhodují nespravedlivě, nemá smysl. To, že jde o nespravedlivé rozhodnutí, je váš subjektivní pocit a s tím bohužel nic neudělám.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: výživné na zletilé dítě

Příspěvekod miliano v pon 12. pro 2011 9:28:43

Děkuji,ale zákon o střídavé péči hovoří jasně a tak jsem potřeboval rady jak na soudce,kteří nerespektují zákon a ani stížnosti.Není to jen můj dojem,ale fakta soudců,hlavně žen.Odepsal jim na to i p.Rychetský.....že jde o procesní vady a nedodržují zákony ČR.
miliano
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 29. lis 2011 18:06:59

Re: výživné na zletilé dítě

Příspěvekod Poradce v pon 12. pro 2011 10:12:01

miliano píše:Děkuji,ale zákon o střídavé péči hovoří jasně a tak jsem potřeboval rady jak na soudce,kteří nerespektují zákon a ani stížnosti.Není to jen můj dojem,ale fakta soudců,hlavně žen.Odepsal jim na to i p.Rychetský.....že jde o procesní vady a nedodržují zákony ČR.


Promiňte, ale my tu opravdu nechceme polemizovat nad správností soudních rozhodnutí. Účelem těchto stránek je lidem objasnit, co je v souvislosti s jejich rodinnými problémy může v rámci práva čekat, konkrétní kauzy neřešíme, ani neposuzujeme správnost soudních rozhodnutí. Pokud chcete vyvolat nějakou diskuzi, zkuste napsat do rubriky Lampárna, která není určena pro pokládání otázek, ale pro diskuzi našich čtenářů (i když reakce v této rubrice jsou naprosto minimální).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: výživné na zletilé dítě

Příspěvekod miliano v úte 13. pro 2011 9:21:28

Děkuji,ale nechci se jen vypovídat o "lumpárnách"zdejších soudců,ale řešit je,každopádně děkuji za vysvětlení.M
miliano
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 29. lis 2011 18:06:59

výživné na zletilé dítě

Příspěvekod silva.henkeova v úte 20. pro 2011 15:36:01

Mám v péči 16 tiletou dceru,otec platí výživné 2000,- nic víc.Syn 22 let studuje denní studium Vš,bydlí u otce
ve vlastním domku v Praze,dále mají rekr. chalupu.Syn neof.vydělá téměř na všechny své potřeby.Já s dcerou
bydlíme u přítele v rd,který je v jeho vlastnictví,můj plat byl 10000,-/momentálně jsem na UP).Syn po mně žádá
3000,- výživné,připadá mi to hodně už ta sotva vyjdeme dcera šla na stř.školu.Ptal se prý právníka a ten mu to
řekl.Nevím jak mám postupovat,ale tolik mu dát nemohu.Děkuji Vám moc za odpovědˇ
silva.henkeova
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20. pro 2011 14:44:17

Re: výživné na zletilé dítě

Příspěvekod Poradce v úte 20. pro 2011 20:14:26

silva.henkeova píše:Mám v péči 16 tiletou dceru,otec platí výživné 2000,- nic víc.Syn 22 let studuje denní studium Vš,bydlí u otce
ve vlastním domku v Praze,dále mají rekr. chalupu.Syn neof.vydělá téměř na všechny své potřeby.Já s dcerou
bydlíme u přítele v rd,který je v jeho vlastnictví,můj plat byl 10000,-/momentálně jsem na UP).Syn po mně žádá
3000,- výživné,připadá mi to hodně už ta sotva vyjdeme dcera šla na stř.školu.Ptal se prý právníka a ten mu to
řekl.Nevím jak mám postupovat,ale tolik mu dát nemohu.Děkuji Vám moc za odpovědˇ

.
Pokud se nedohodnete na výši výživného, může vás váš syn žalovat o výživné a to pak bude stanoveno soudem. Zda požadované výživné, tak jak to popisujete, je přiměřené, k tomu se bohužel nemůžeme vyjádřit, na našich stránkách konkrétní případy neřešíme.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

0

Příspěvekod allantuscany v pon 02. led 2012 7:56:04

0
Naposledy upravil allantuscany dne pon 27. úno 2012 4:37:59, celkově upraveno 1
allantuscany
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 02. led 2012 7:51:48

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků

Bloud TopList