výživné před rozvodem

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

výživné před rozvodem

Příspěvekod jnova v sob 12. črc 2008 13:58:32


Dobrý den,
jsem v rozvodovém řízení. Soud o dětech proběhl již v dubnu, kdy jsem ještě bydlela s manželem. Rozsudek zněl na placení výživného od nabytí právní moci rozsudku o rozvodu. Za čtrnáct dní poté jsem se i s dětma odstěhovala, bydlím s nimi již třetí měsíc sama a manžel mi nic nepřispívá, čeká až budeme rozvedeni. Lze zažádat zpětně o zaplacení výživného za dobu před rozvodem, pokud spolu prokazatelně nebydlíme?
jnova
 


Re: výživné před rozvodem

Příspěvekod Poradce v sob 12. črc 2008 15:30:19

jnova píše:Dobrý den,
jsem v rozvodovém řízení. Soud o dětech proběhl již v dubnu, kdy jsem ještě bydlela s manželem. Rozsudek zněl na placení výživného od nabytí právní moci rozsudku o rozvodu. Za čtrnáct dní poté jsem se i s dětma odstěhovala, bydlím s nimi již třetí měsíc sama a manžel mi nic nepřispívá, čeká až budeme rozvedeni. Lze zažádat zpětně o zaplacení výživného za dobu před rozvodem, pokud spolu prokazatelně nebydlíme?

Pokud jsou vaše děti nezletilé, můžete pro ně žádat výživné až tři roky zpětně. Škoda, že jste výživné na dobu do rozvodu neuplatnila společně s návrhem, týkajícím se doby po rozvodu. Je poměrně běžné, že v jednom řízení se upravují poměry jak na dobu před tak na dobu po rozvodu manželství.

Změna - aktualizováno: V současné době již není rozlišováno mezi výživným pro nezletilé a zletilé děti. I v případě zletilých dětí lze tedy rozhodovat o výživném za dobu až tří let před podáním žaloby u soudu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Výživné na rodinu

Příspěvekod Mirka. v pon 03. srp 2009 10:58:53

Dobrý den,
můj manžel mi přestal dávat peníze na rodinu, jsem nezaměstnaná protože se musím starat o mou tělesně postiženou dceru, která teď nastupuje na Základní školu, starám se o syna, který ještě studuje. Je nějaká možnost aby mu soud určil, že musí dávat peníze? Pracuje v Praze takže jeho plat není zrovna malý.
Děkuji předem za odpověď

Mirka.
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 03. srp 2009 10:46:31

Re: Výživné na rodinu

Příspěvekod Poradce v pon 03. srp 2009 12:03:49

Mirka. píše:Dobrý den,
můj manžel mi přestal dávat peníze na rodinu, jsem nezaměstnaná protože se musím starat o mou tělesně postiženou dceru, která teď nastupuje na Základní školu, starám se o syna, který ještě studuje. Je nějaká možnost aby mu soud určil, že musí dávat peníze? Pracuje v Praze takže jeho plat není zrovna malý.
Děkuji předem za odpověď


Proti manželovi můžete podat žalobu na určení výživného pro manželku a dále návrh na určení výživného pro nezletilé děti. Tyto návrhy můžete podat i když jste manželé a žijete spolu. Nějaké informace vzory najdete na stránkách Rodina u soudu, poradí vám i na odboru péče o dítě na městském úřadu, v jehož obvodu bydlíte.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: výživné před rozvodem

Příspěvekod LadikDOB v úte 17. srp 2010 7:31:20

Dobrý den,
lze žádat výživné na zletilé dítě, když manžel nežije doma, ale rozvádět se zatím nechce? Jestli je to stejné jako kdyby byl rozvedený? Děkuji za odpověď
LadikDOB
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 15. srp 2010 11:56:30

Re: výživné před rozvodem

Příspěvekod Poradce v sob 21. srp 2010 18:56:17

LadikDOB píše:Dobrý den,
lze žádat výživné na zletilé dítě, když manžel nežije doma, ale rozvádět se zatím nechce? Jestli je to stejné jako kdyby byl rozvedený? Děkuji za odpověď

Ano, samozřejmě, není důležití, že manželé nejsou rozvedeni, podstatné je to, že spolu nevedou společnou domácnost a ten z manželů, který nežije s dětmi na ně musí platit. Může dokonce nastat situace, že manželé spolu i žijí, ale např. otec si všechny peníze nechává pro sebe, a i v takovém případě soud určí na návrh výživné.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 32 návštevníků

Bloud TopList
cron